Sarbinowo

Noclegi Sarbinowo

Gdzie na urlop? Do Sarbinowa!

Pierwsze wzmianki o niewielkiej wsi Sarbinowo położonej nad Morzem Bałtyckim pochodzą z początków XIV wieku. Dawniej, aż do końca XIX wieku, to małe miasteczko leżało zaledwie 1,5 kilometra od wybrzeża. Niestety, fale morskie zaczęły zagrażać miastu podmywając brzeg. Z obawy przed całkowitym zniszczeniem i pochłonięciem Sarbinowa przez morze, w 1910 roku podjęto decyzję o postawieniu muru wzdłuż plaży, który miał chronić miasteczko przed dalszymi zniszczeniami. Dzięki temu dzisiaj wszyscy turyści mogą cieszyć się piękną plażą Sarbinowa i urokami tej nadmorskiej miejscowości. A takich jest tutaj bez liku!

Sarbinowo to niewielki kurort, który zachwyca zabytkami. Aż po dziś dzień można tu zwiedzić neogotycki Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którego budowa rozpoczęła się w 1856 roku. Poza pięknymi witrażami w kościele tym można podziwiać także zabytkowe organy z XIX wieku wzbudzające duże zainteresowanie. Każdego roku w połowie sierpnia mieszkańcy okolicznych wsi i miast, a także turyści przyjeżdżają do Sarbinowa na coroczny odpust połączony z licznymi festynami i lokalnymi imprezami, w których tłumnie uczestniczą dzieci i dorośli. Jeśli planujecie swój urlop to warto w wakacyjnych planach uwzględnić dzień 15 sierpnia.

Obok Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jednym z najstarszych zabytków Sarbinowa jest chata rybacka wybudowana w 1804 roku – piękny budynek z drewna dębowego, pokryty na dachu plecionką z trzciny, który jest żywym pomnikiem historii. Obecnie w chatce rybackiej znajduje się karczma Oberża, która codziennie serwuje miejscowym i turystom potrawy lokalnej kuchni. Jeżeli więc szukacie kurortu z pięknym kąpieliskiem, zachwycających zabytków i dodatkowych atrakcji, w Sarbinowie znajdziecie to wszystko!

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu