Noclegi Darłowo

Darłowo – wymarzony urlop w Polsce

Jednym z najbardziej urokliwych zakątków polskiego wybrzeża jest Darłowo – miasto, które w znacznej części objęte jest obszarem chronionego Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Zapierające dech w piersiach krajobrazy nadmorskie, podmokłe łąki i wydmy to tylko niektóre walory tego miejsca. W licznych zakamarkach wydm, terenów leśnych, łąk i klifów schronienie znalazło wiele gatunków ptaków wróblowatych i drapieżników, które właśnie tutaj obrały swoje szlaki wędrowne. Jeżeli wybierzecie się do Darłowa – być może będziecie mieli okazję na własne oczy podziwiać niezwykłe okazy niespotykane w innych rejonach naszego kraju.

W Darłowie znajdziecie nie tylko spokój i ciszę na łonie natury, ale również jedyne w swoim rodzaju historyczne zabudowania, które będziecie mogli podziwiać w tej części Polski. W połowie XIV wieku w Darłowie rozpoczęła się budowa Zamku Książąt Pomorskich – jedynego takiego zamku w stylu gotyckim w kraju, który można podziwiać po dziś dzień. Muzeum stworzone wewnątrz zamku z licznymi zabytkami, meblami i pamiątkami to jedna z głównych atrakcji całej okolicy, ale w pobliżu znajduje się wiele architektonicznych zabytków, które warto zobaczyć: Kościół Mariacki, z którego rozciąga się przepiękny widok na panoramę Darłowa, Pomnik Rybaka chętnie fotografowany przez turystów, Ratusz Miejski z imponującym portalem renesansowym czy Galeria Ryb Morza Bałtyckiego.

Osoby pragnące przeżyć niezwykłą, morską podróż, będą mogły zwiedzić Darłowo i okolice z nieco innej strony. Z portu w Darłowie każdego dnia wypływają statki Księżna Zofia, Tristan i Izolda zabierające pasażerów na krótką wyprawę na trasie Darłowo-Darłówko. Na żądnych przygód czekają statki wycieczkowe Król Eryk I i Unikus, które zafundują Wam niezapomniany rejs po Bałtyku. Jeżeli lubicie sporty ekstremalne i nutkę adrenaliny, możecie wybrać się w morską wycieczkę szybką łodzią motorową.

Darłowo to ponad 5 kilometrów słonecznych, piaszczystych plaż zamieniających się latem w przepełnione turystami kąpieliska. Po stronie zachodniej, otwartej na morze, można aktywnie spędzać czas na skuterze czy nartach wodnych. Wschodnia plaża oddzielona od zachodniej rzeką Wieprza, osłonięta przez kamienne falochrony, doskonale nadaje się do morskich kąpieli, zabaw z dziećmi i odpoczynku. Dla wielu turystów Darłowo to idealne miejsce na urlop, a każdy, kto raz tu przyjedzie, koniecznie chce wrócić!

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu