Noclegi Darłówko

Urlop w ustronnym miejscu nad morzem? Odpocznij w Darłówku! Znajdziesz tutaj moc atrakcji, malownicze widoki i jedną z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu. Darłówko, jako część nadmorskiego kurortu Darłowo, ma naprawdę wiele do zaoferowania wszystkim przyjezdnym.

Niegdyś Darłówko było zwyczajną dzielnicą z bezpośrednim dostępem do Morza Bałtyckiego, jednak od 1814 roku, czyli od ponad 200 lat, działa tutaj wspaniałe kąpielisko, które każdego roku odwiedzają w sezonie letnim tysiące turystów z całej Polski i nie tylko. Na plaży, poza opalaniem i korzystaniem z uroków morza, gry w piłkę plażową, można zwiedzić także zabytkową latarnię morską, która po dziś dzień wskazuje drogę marynarzom. Znajduje się tu także port, do którego codziennie cumują wielobarwne kutry rybackie i statki.

Na wszystkich gości odwiedzających Darłówko czeka wiele hoteli, ośrodków wypoczynkowych czy pensjonatów, w których można znaleźć przytulne pokoje i miejsce do spania. Poszukiwacze przygód i nieco tańszych noclegów, a także fani surwiwalowych warunków odetchną na kempingu z polem namiotowym i miejscem na przyczepy kempingowe, gdzie można również zrobić grilla, nawiązać nowe znajomości i zrelaksować się na łonie natury. Ale Darłówko znane jest także z cyklicznych wydarzeń.

Co roku do Darłówka zjeżdżają tłumnie wszyscy miłośnicy historii i motoryzacji na Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojennych, który jest dodatkową atrakcją nie tylko dla żywo zainteresowanych tematem, ale również turystów, którzy przypadkowo znajdują się w czasie zlotu w Darłówku. To doskonała okazja żeby poza opalaniem i korzystaniem z nadmorskich atrakcji zobaczyć na własne oczy zabytkowe pojazdy biorące udział w działaniach wojennych oraz żołnierzy w mundurach z I wojny światowej. W Darłówku znajdziecie również unikatowe pozostałości po największej na świecie armacie poruszającej się po torach.

Dodatkową atrakcją nadmorskiej dzielnicy miasta Darłowo jest rzeka Wieprza, która jednocześnie dzieli Darłówko na część wschodnią i zachodnią. Obie łączy rozsuwany most, z którego obecnie nie można korzystać co oznacza, że bezpośrednia droga łącząca Darłówko Wschodnie z Zachodnim nie istnieje. Do obu części dzielnicy można się jednak dostać drogami wojewódzkimi i gminnymi, dlatego bez trudu dotrzecie w każde wybrane przez siebie miejsce.

W Darłówku doskonale będą bawić się także najmłodsi i to nie tylko ze względu na piękną plażę. Dodatkową atrakcją dla całej rodziny jest Park Wodny Jan z całą siecią basenów, zjeżdżalni, saun i jacuzzi, gdzie można świetnie spędzić swój wolny czas nawet wtedy, kiedy pogoda za oknem nie dopisuje. Dlatego właśnie Darłówko to doskonały kierunek na urlop dla par, rodzin z dziećmi czy osób starszych, które odnajdą tu moc atrakcji, a także ciszę i spokój, które pozwolą się zrelaksować.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu