Kołobrzeg

Noclegi Kołobrzeg

Urlop w Kołobrzegu

Faktem jest, że Kołobrzeg to największe uzdrowisko położone w Polsce, ale bez obaw można powiedzieć, że jest to także jedno z najpiękniejszych uzdrowiskowych miejsc obdarzonych niezwykłym urokiem. „Perła Bałtyku” - bo takie miano zyskało miasto w okresie międzywojennym, każdego roku przyjmuje tysiące kuracjuszy z przeróżnymi chorobami. Wiatr silnie tutaj wiejący znad Bałtyku przynosi świeże powietrze, którym można oddychać pełną piersią spacerując po plaży.

Wzdłuż całego kołobrzeskiego wybrzeża rozciąga się park krajobrazowy ze ścieżką zdrowia, gdzie nie tylko można oddychać świeżym powietrzem, zaczerpnąć trochę ruchu, ale również odpocząć siadając na ławce i wsłuchując się w szum morza. W Kołobrzegu będziecie mogli spotkać rzadkie gatunki ptaków zamieszkujące tereny bagienno-leśne we wschodniej części miasta, gdzie rosną sosny, buki i dęby, a pomiędzy nimi rozciągają się hektary bagien, które ukrywają nieznane ptaki. Być może przy odrobinie szczęścia uda Wam się uchwycić je w kadrze i zrobić im zdjęcie. Ale Kołobrzeg słynie nie tylko ze swoich uzdrowiskowych właściwości i niezwykłych krajobrazów, ale również z latarni morskiej, która dla wielu turystów jest numerem jeden na liście kołobrzeskich zabytków, które trzeba zobaczyć.

W 1872 roku podjęto decyzję o likwidacji twierdzy wojskowej. Po tym wydarzeniu ośrodek w krótkim czasie stał się kurortem, zaczęto rozbudowę dzielnicy uzdrowiskowej, posadzono nadmorski park, a w mieście powstały liczne zieleńce. Ważnym elementem nadmorskiej dzielnicy uzdrowiskowej jest kołobrzeski port, który leży przy ujściu Parsęty do morza.

W kołobrzeskim porcie można podziwiać okręty wojskowe zacumowane w basenie portu Marynarki Wojennej. Może je zwiedzać w czasie trwania Dni Morza oraz w święta państwowe. Niebywałą atrakcją są również rejsy wycieczkowe organizowane na „zabytkowych” żaglowcach. Dodatkową atrakcja dla turystów są świeże ryby prosto z kutra. Przy porcie znajduje się kołobrzeska Latarnia Morska z 1945 roku. Można wejść na jej taras widokowy i podziwiać piękną panoramę okolicy.Po raz pierwszy światło latarni w Kołobrzegu zostało zapalone w połowie XVII wieku, ale świeciło ono wyłącznie wtedy, kiedy na horyzoncie pojawiał się statek. Dopiero 200 lat później latarnia zaczęła palić się cały czas i oświetlać drogę marynarzom wskazując kierunek powrotu do domu. Obecnie w kołobrzeskiej latarni morskiej znajduje się Muzeum Minerałów, które można odwiedzać każdego dnia aż do zachodu słońca.

W Kołobrzegu i jego okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny, gdzie leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i choroby stawów. Co roku tysiące turystów przyjeżdża tutaj także ze względu na malownicze tereny i ciekawą historię.

Innym ciekawym miejscem w Kołobrzegu są pozostałości fortyfikacji obronnych z czasów II wojny światowej. Na pasjonatów rowerowych wycieczek czekają szlaki rowerowe gminy Kołobrzeg i Ustronie Morskie. Do miasta tego warto przyjechać by odpocząć, a także pozwiedzać.

Urlop w Kołobrzegu to odpoczynek na łonie natury połączony z leczeniem uzdrowiskowym – doskonały sposób na naładowanie baterii!

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu