Dziwnów

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

Noclegi Dziwnów

Wczasy nad morzem? Tylko w Dziwnowie!

Uwielbiasz aktywnie spędzać swój urlop? A może wolisz całymi dniami wylegiwać się na piaszczystej plaży? W Dziwnowie każdy znajdzie coś dla siebie! Ta mała miejscowość posiada piękne kąpielisko, z którego nie tylko licznie korzystają przyjezdni turyści, ale także mieszkańcy tej miejscowości.

Swój azyl znajdą tutaj wszyscy miłośnicy wodnego szaleństwa: kajakarze, żeglarze, fani surfingu. Oprócz morskich fal w niewielkiej odległości od Dziwnowa znajduje się Zalew Kamieński i Zatoka Wrzosowska, a niemalże na każdym kroku można wypożyczyć tutaj sprzęt wodny oraz kajaki i zażyć wodnych podróży. Każdy, kto chociaż raz był w Dziwnowie dobrze wie, że jest to miejscowość, która słynie z aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu i skutecznie walczy z mitem, że nad morzem można się jedynie nudzić.

Pod sam koniec lat 90. w Dziwnowie powstał Ośrodek Sportów Wodnych, który szkoli i trenuje osoby uprawiające kajakarstwo czy żeglarstwo amatorsko i profesjonalnie. Każdego roku w kursach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę biorą udział setki osób – dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych, które pragną popływać kajakiem, żaglówką czy jachtem. Jedną z atrakcji Dziwnowa są również regaty organizowane cyklicznie każdego roku. To nie lada gratka nie tylko dla samych uczestników, ale także widzów podziwiających ich starania i umiejętności.

Fani wodnych sportów powinni odwiedzić Dziwnów z jeszcze jednego powodu. Od 2001 roku obchodzony jest tutaj Festiwal Gwiazd Sportu, na którym każdego roku odsłaniane są postumenty z replikami medali znanych sportowców. Zobaczycie tutaj zaszczytne odznaczenia takich osób, jak: Irena Szewińska, Grzegorz Lato, Władysław Kozakiewicz, Otylia Jędrzejczak czy Dariusz Michalczewski.

Odwiedzający Dziwnów mogą liczyć również na wiele innych atrakcji. Miasteczko posiada własny port rybacki, z którego latem odpływają pirackie statki: Roza Weneda i Korsarz zabierające turystów na rejsy po Morzu Bałtyckim. Dzięki temu spędzicie fantastyczne 2 godziny na Bałtyku i poczujecie się jak prawdziwi piraci

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu