Noclegi Kamień Pomorski

Zapewne wiele razy słyszeliście od znajomych czy rodziny, że wybierają się na urlop do Kamienia Pomorskiego. Co takiego można tam zobaczyć czego nie znajdziecie w żadnym zakątku Polski? Mimo że Kamień Pomorski to miejscowość bez bezpośredniego dostępu do morza, naprawdę wielu turystów decyduje się na spędzenie tutaj swoich wczasów. Wszystko za sprawą malowniczo położonych terenów wokół miasta na łonie natury i niewielkiej odległości do polskiego wybrzeża. Wszystko to sprawia, że zarówno młodsi, jak i starsi chętnie przyjeżdżają do Kamienia Pomorskiego i decydują się wybrać to miejsce na swój urlop.

Piękne rozlewiska cieśniny Dziwny, Zalewu Kamieńskiego oraz Zatoki Cichej tworzą z Kamienia Pomorskiego miejsce wprost idealne dla wszystkich miłośników aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Można uprawiać tu sporty wodne takie, jak żeglarstwo czy windsurfing, ale także urządzać spływy kajakowe. Jeżeli jesteście zwolennikami mniej ekstremalnych sposobów na wypoczynek, tereny wodne wokół Kamienia Pomorskiego są doskonałe do wypoczynku, biwakowania czy wędkowania. Centrum Kamienia Pomorskiego dzieli zaledwie 7 kilometrów od Morza Bałtyckiego, dlatego miasto to jest tak licznie odwiedzane każdego roku przez turystów. Jeżeli zapragniecie wykąpać się w Bałtyku i skorzystać z kąpieliska, poleżeć na piaszczystej plaży czy zjeść świeżo smażoną rybę prosto z morza, wystarczy tylko kilka chwil żeby znaleźć się na wybrzeżu. Jednak malownicze tereny, bliskość natury i niewielka odległość od Morza Bałtyckiego to nie wszystkie atuty Kamienia Pomorskiego.

Miasto to posiada niezwykłe walory uzdrowiskowe, nie tylko ze względu na znajdujący się w tutejszym powietrzu jod ściągający znad morza, ale również źródła solankowe i borowiny występujące na terenie Kamienia Pomorskiego. Tworzy to miejsce doskonałe nie tylko dla fanów wodnego szaleństwa, ale także wszystkich osób z chorobami układu oddechowego, reumatycznymi czy nadciśnieniem, które w Kamieniu Pomorskim wypoczną i zregenerują swoje siły. Kamień Pomorski oficjalnie zaliczany jest do polskich miast uzdrowiskowych. Na jego terenie działa aż 5 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, które każdego roku przyjmują tysiące kuracjuszy z całej Polski. Poza pięknymi terenami, rozlewiskami i walorami leczniczymi Kamień Pomorski to niewątpliwie miasto z duszą i tradycją.

Pierwszą znaną stolicą Pomorza był właśnie Kamień Pomorski. Począwszy do XI wieku na jego terenach znajdowała się osada rybacka, której mieszkańcy utrzymywali się głównie z rybołówstwa. W 1274 roku duży gród będący wówczas siedzibą książąt zachodniopomorskich otrzymał prawa miejskie lubeckie. Aż do roku 1876 roku nie wiedziano, że na terenach Kamienia Pomorskiego znajdują się uzdrowiskowe źródła. Po ich odkryciu miasto to stało się jednocześnie uzdrowiskiem, które każdego roku przyjmuje tysiące kuracjuszy poszukujących idealnego miejsca do wypoczynku. Aż po dziś dzień na terenie Kamienia Pomorskiego wszyscy turyści mogą podziwiać zabytki zachowane nawet z XIV i XV wieku – Brama Wolińska, Wieża Piastowska czy pałac biskupi to tylko trzy z wielu architektonicznych perełek tego pięknego miasta.

Dlaczego warto zdecydować się na przyjazd do Kamienia Pomorskiego? Piękne widoki, malownicze tereny, bliska odległość od Morza Bałtyckiego i zabytki, które każdy chociaż raz w swoim życiu powinien zobaczyć. To powody, dla których warto przyjechać do Kamienia Pomorskiego i spędzić tutaj swój urlop bez względu na porę roku.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu