Noclegi Świnoujście

Świnoujście – kraina 44 wysp

W województwie zachodniopomorskim, w najdalszym punkcie wysuniętym na północny-zachód Polski leży niezwykłe miasto zwane krainą 44 wysp. O jakim mieście mowa? Oczywiście o Świnoujściu! Jego nazwa wiąże się nierozerwalnie z położeniem geograficznym przy ujściu ramienia Odry - Świny, stąd właśnie Świnoujście. Planując urlop w naprawdę nietuzinkowym miejscu warto wybrać się do tego miasta, ponieważ to jedyne miejsce w Polsce, które leży na trzech dużych wyspach i wielu mniejszych wysepkach, stąd właśnie kraina 44 wysp. Można tu obcować z naturą i podziwiać nadmorskie, historyczne zabudowania, których nie znajdziecie nigdzie indziej!

Specyficzne ukształtowanie terenu i położenie Świnoujścia przy ujściu rzeki, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i wielu wysp sprawia, że nadmorska natura łączy się z fauną i florą wód słodkowodnych. Wzgórza morenowe porośnięte są bukowymi lasami, mszakami i porostami, które dają schronienie wielu gatunkom dzikich zwierząt mających tutaj swój raj na ziemi. Na równinach wysp rozciągają się również przepiękne widoki na polany i łąki zapierające dech w piersiach.

Świnoujście to miasto z wieloma atutami, ale na jeden warto szczególnie zwrócić uwagę. Od 1895 roku to także miasto uzdrowiskowe ze źródłami zdrowej solanki i borowiny, dlatego każdego roku turyści w każdym wieku tak licznie i chętnie zjeżdżają tu zarówno w sezonie, jak i poza nim. Nadmorski charakter miasta można dostrzec w zabytkowych budowlach portowych i kamienicach, które pochodzą nawet XVIII wieku, a także porcie morskim, którego nie może ominąć żaden statek planujący dotrzeć do Szczecina. Stąd bardzo szybko można przedostać się za naszą zachodnią granicę żeby przekąsić wurst i napić się prawdziwego, niemieckiego piwa.

Idealne miejsce na urlop to takie, gdzie będzie można odpocząć, rozkoszować się słońcem nad brzegiem morza, podziwiać naturę i jednocześnie zobaczyć kawałek polskiej historii? Wybierz Świnoujście!

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu