Noclegi Mrzeżyno

Mrzeżyno to nadmorska miejscowość letniskowa, do której niewątpliwie warto przyjechać i spędzić urlop ze względu na walory krajoznawcze tego kurortu i okolicy. Co takiego znajdziecie w Mrzeżynie czego nie ma nigdzie indziej w całej Polsce? To właśnie tutaj znajduje się najpiękniej zachowane wybrzeże wydmowe z porastającymi je borami bażynowymi, lasami bagiennymi i łęgowymi, na których rosną chronione i rzadko spotykane gatunki roślin. Tajęża jednostronna, bażyna czarna, wiciokrzew pomorski – to tylko trzy z wielu wyjątkowych roślin niespotykanych w innych zakątkach Polski. Nad ich ochroną czuwa straż przyrody i siedlisk wydmowych, która strzeże terenów boru bożynowego.

Mrzeżyno położone jest wśród malowniczych terenów, w których schronienie znalazły nie tylko niespotykane gatunki roślin, ale również zwierząt. Wybierając się na spacer wzdłuż wybrzeża być może natraficie na zagrożone wyginięciem ptaki, które właśnie tutaj znalazły swoje idealne miejsce wędrówek i rozrodu. Długim spacerom sprzyjają także piękne tereny leśne, które z nadmorską bryzą tworzą klimat idealny do aktywnego spędzania wolnego czasu i regeneracji. Podczas wycieczki warto zobaczyć jeden z pomników przyrody znajdujący się w Mrzeżynie. Rośnie tu zapierająca dech w piersiach jodła pospolita o wysokości aż 24 metrów i obwodzie przekraczającym 2,5 metra.

Ze względu na przepiękne tereny i walory krajobrazowe, każdego roku do Mrzeżyna przyjeżdżają tysiące turystów, fani sportów wodnych i wędkarze, którzy mogą relaksować się nie tylko nad brzegiem morza, ale również przy ujściu rzeki Regi, w której żyje wiele gatunków ryb słodkowodnych. Organizowane są tu także spływy kajakowe dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać swój wolny czas. A Ci, którzy wybierają morze jako kierunek swojego urlopu żeby relaksować się na plaży, mogą korzystać z czystego, zadbanego kąpieliska z bezpośrednim dostępem do Morza Bałtyckiego, portu morskiego, do którego każdego dnia cumują kutry rybackie i statki. Odpoczywający na plaży z pewnością zauważą piękne falochrony będące ozdobą, ale głównie ochroną przed morskimi falami i ich uderzeniami. Jednak Mrzeżyno to atrakcyjne miejsce nie tylko ze względu na jego położenie na łonie natury. Znajdziecie tutaj zdecydowanie więcej atrakcji.

Ta niewielka miejscowość jest żywym wspomnieniem dawnych czasów i polskiej historii. 17 marca 1945 roku miały tutaj miejsce Zaślubiny Polski z morzem. Akt ten, wykonany przez ułana kaprala Sochaczewskiego, przeszedł do historii i jest symbolem odzyskanego po II wojnie światowej Pomorza. Po dziś dzień wykonywane są tutaj inscenizacje upamiętniające to niezwykłe wydarzenie. Będąc w Mrzeżynie nie można także ominąć zabytkowego, neoromańskiego kościoła wzniesionego na początku XX wieku z pięknymi mozaikami przedstawiającymi patronów świątyni – świętych Piotra i Pawła. Wszyscy turyści planujący swoje wczasy powinni mieć na uwadze tę nadmorską miejscowość, gdyż zachwyca ona widokami i atrakcjami, a w sezonie letnim przyciąga wieloma imprezami, w których warto wziąć udział.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu