Jarosławiec

Noclegi Jarosławiec

Jarosławiec – historia i atrakcje

Miejscowość Jarosławiec niewątpliwie należy do jednej z najpiękniej położonych wsi rybackich Pomorza Zachodniego. Wszystko to jest zasługą nie tylko Morza Bałtyckiego, ale również urokliwej okolicy – sosnowych lasów rozciągających się wzdłuż wybrzeża, wydm porośniętych mikołajkiem nadmorskim oraz stromych klifów. Jarosławiec otoczony jest dwoma jeziorami – Wicko i Kopań, gdzie można całymi dniami łowić ryby, urządzać piknik wspólnie z dziećmi lub uprawiać wodne sporty i korzystać z uroków okolicy. Jarosławiec to także wieś z tradycjami rybackimi, które silnie pielęgnowane są po dziś dzień.

W XV wieku Jarosławiec znany był pod nazwą Garzhouede jako osada rybacka, której mieszkańcy w większości zajmowali się zbieraniem bursztynów wyrzucanych na brzeg przez morze. Dopiero w XIX wieku, tuż przed I wojną światową Jarosławiec powoli przekształcał się w kurort nadmorski. Rozwój turystyki sprawił, że coraz więcej osób zaczęło wybierać ten kierunek jako miejsce swojego wypoczynku. I słusznie! Ponieważ oprócz atrakcji Jarosławiec ma do zaoferowania także zapierające dech w piersiach widoki.

Przyjeżdżając do Jarosławca na wczasy nie można pominąć zwiedzania zabytkowej latarni morskiej pochodzącej z 1823 roku, która jest wizytówką miejscowości. Jej światło po dziś dzień wskazuje drogę statkom i marynarzom pływającym po morzu. Ważnym punktem planu zwiedzania jest również Muzeum Bursztynu, z którego słynie Jarosławiec. Dzięki niemu poznacie historię bałtyckiego bursztynu, jego genezę oraz na własne oczy zobaczycie niezwykle rzadkie okazy. Każdego dnia przy przystani morskiej natraficie na barwne kutry rybackie, zjecie świeżą rybę prosto z morza i spędzicie czas na plaży podziwiając piękne widoki, których tutaj nie brakuje.

Jarosławiec to także miejsce idealne dla osób, które kochają morze, ale poza opalaniem na plaży lubią także długie spacery i aktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Działa tutaj wiele wypożyczalni sprzętu wodnego, rowerów, które urozmaicą Wasz czas i pozwolą się nie nudzić nawet w gorszą pogodę. Dlatego właśnie tak wiele osób wybiera to miejsce na swój urlop.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu