Bałtyckie plaże, mazurskie jeziora, góry czy miasta? Gdzie wybrać się w Polsce na wakacje? Sprawdź potencjał różnych kierunków i odkryj piękno naszego kraju. Dowiedz się, gdzie warto pojechać w Polsce na wakacje. To tylko kilka propozycji, a cała Polska ma jeszcze naprawdę wiele do zaoferowania.

 

Polskie morze – czy warto się tam wybrać?

Choć nad Bałtykiem nie zawsze możemy liczyć na słoneczną i piękną pogodę, to jednak warto się tam wybrać. Piękne plaże, malownicze klify i wyjątkowe lasy wydmowe rekompensują nawet ciut gorszą pogodę. Nad Bałtykiem możesz wybrać duże ośrodki miejskie, w tym m.in.: Gdańsk, Gdynię, Sopot, Kołobrzeg i Świnoujście, imprezowe Mielno czy spokojniejsze nadmorskie miejscowości takie jak Dębki, Karwia czy Białogóra.

Każdy z tych kierunków ma swoje plusy i minusy. Atutem dużych ośrodków miejskich jest rozbudowana oferta gastronomiczna oraz liczne atrakcje pod dachem (np. muzea, parki rozrywki), gdzie można schronić się w czasie niepogody. Jeżeli szukasz wytchnienia, spokoju, ciszy i pustych plaż, to wybierz mniej popularne kierunki. Z pewnością się nie rozczarujesz.

 

Piękno naszych gór

Polska to wyjątkowy kraj. Znajdziesz w nim zarówno piękne morze, jak i malownicze górskie szczyty. Nasze góry są naprawdę piękne i zdecydowanie warto rozważyć ten kierunek w kontekście planowania wakacji. Do wyboru masz Tatry, Karpaty, Sudety i Bieszczady. Różnią się m.in. ukształtowaniem terenów górskich, jednak jedno je łączy. Są urokliwe, piękne i w wielu rejonach wciąż stosunkowo dzikie.

Fani górskich wędrówek z pewnością wybiorą miejsca na uboczu popularnych miejscowości. Jeżeli jednak chcesz poczuć klimat górskich wakacji i skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i rozrywkowej, rozważ wyjazd do miejsc takich jak Zakopane, Karpacz, Białka Tatrzańska,      Szklarska Poręba czy też Rabka-Zdrój.

 

Mazurskie i kaszubskie jeziora

Choć Mazury i Kaszuby dzieli kilkaset kilometrów, to jednak oba te kierunki są bardzo atrakcyjne i zbliżone do siebie. To doskonałe miejsca dla poszukiwaczy wodnych przygód pod żaglami i miłośników leśnych wędrówek. Na Kaszubach możesz poczuć się jak w małych górach. Nie bez powodu ich część nazywana jest Szwajcarią Kaszubską.

Oba kierunki wakacyjne kuszą wysokiej klasy hotelami, urokliwymi ośrodkami domków letniskowych czy też polami namiotowymi. Dzięki temu dobrze odnajdą się w nich miłośnicy różnych form spędzania wolnego czasu.

 

Poznaj historię polskich miast

Oczywiście wakacje w Polsce to nie tylko piękno natury. To również możliwość zwiedzania miast o bogatej historii oraz odkrywania ich zabytków. Możesz zatracić się podczas spacerów po toruńskiej starówce, krakowskim rynku czy też nad gdańską Motławą. Inne warte odwiedzenia miasta z duszą to m.in. Lublin, Wrocław, Warszawa, Szczecin, Olsztyn, Poznań czy też Płock. Duże ośrodki miejskie oferują szereg możliwości spędzania wolnego czasu. Jeżeli lubisz zwiedzać i odkrywać historię, to ta forma wakacji będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

Zadbaj o wykupienie ubezpieczenia turystycznego

Bez względu na kierunek wakacyjnego wyjazdu warto zadbać o zabezpieczenie, którym jest ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu zwiększysz poczucie bezpieczeństwa podczas wyjazdu oraz zredukujesz skutki niespodziewanych zdarzeń.

W LINK4 przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę ubezpieczenia turystycznego obejmującego wyjazdy w Polsce. Ubezpieczenie krajowe zawsze obejmuje:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy assistance ,
  • ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków .

Dodatkowo zakres ochrony możesz rozszerzyć o ubezpieczenie: OC w życiu prywatnym, bagażu podróżnego czy sprzętu sportowego.

Niezależnie od tego, na jak długo planujesz wyjechać nad polskie morze lub w góry, pamiętaj, że podczas podróży lub korzystania z wakacyjnych atrakcji (np. górskiej wędrówki) może dojść do nieszczęśliwego wypadku, który      wygenerowałby      po Twojej stronie wysokie koszty. Jeżeli wykupisz ubezpieczenie, ubezpieczyciel pokryje koszty      zabiegów ambulatoryjnych, leków oraz konsultacji lekarskich, a także zapewnienia transportu do szpitala lub miejsca zamieszkania.

Wysokość sumy ubezpieczenia wskazywana jest odrębnie dla każdego ubezpieczenia     , a zakres umowy można dopasować do swoich potrzeb i specyfiki planowanego wyjazdu wakacyjnego.

Zachęcamy do skorzystania z Kalkulatora LINK4, dzięki któremu łatwo przeliczysz koszt wybranego przez siebie wariantu ubezpieczenia. Warto również porozmawiać z naszymi konsultantami pod numerem 605 444 444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie link4

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu