Noclegi Wicie

Jeżeli marzysz o spokojnym urlopie z dala od zgiełku miasta, Wicie to idealne miejsce na odpoczynek. Ta niewielka wieś położona na bardzo malowniczych terenach nie jest co prawda jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów, ale z pewnością można tutaj ciekawie spędzić czas i zapomnieć o codziennych troskach.

Mimo że Wicie zamieszkuje niecałe 50 mieszkańców, znajduje się tutaj przepiękna, piaszczysta plaża, która nawet w sezonie nie jest zbyt zatłoczona, dlatego w pełni można korzystać z jej uroków i dostępu do morza. Alternatywą dla wszystkich, którzy poszukują spokojnego miejsca na łonie natury, jest przybrzeżne Jezioro Kopań, które doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych, ale również wędkowania. Jezioro jest lęgowiskiem wielu gatunków ptaków, które znajdują tutaj swoje schronienie i ostoję, dlatego przyjeżdżając do Wici warto zabrać ze sobą koc i wybrać się nad jezioro żeby posłuchać śpiewu ptaków i odpocząć na łonie natury.

Brak zabytków rekompensują malownicze tereny należące jednocześnie do obszarów chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego rozciągającego się od Dźwirzyna aż po Wicie. Strome klify, piaszczysta plaża, nadmorskie wydmy porośnięte mieszanymi lasami i typową dla tych terenów roślinnością zapierają dech w piersiach. Jeżeli więc szukacie miejsca idealnego na romantyczny weekend we dwoje czy wakacje z dziećmi – wybierzcie Wicie!

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu