Noclegi Pogorzelica

O urokach Pogorzelicy można by rozpisywać się godzinami. Osoby poszukujące spokojnego miejsca na urlop nad brzegiem Bałtyku znajdą tutaj swój raj na ziemi. Ten niezwykły zakątek Polski skrywa wiele walorów i atrakcji dla osób w każdym wieku. W całym kraju trudno o tak piękne widoki zachodzącego słońca nad wybrzeżem, okolice porośnięte sosnowym borem i jeziora będące schronieniem dla wielu gatunków ptaków, płazów i ryb.

Ze względu na niewielki obszar Pogorzelicy oraz liczbę mieszkańców wiele osób mylnie uważa, że nie jest to atrakcyjne miejsce na urlop, jednak ma ono wiele do zaoferowania wszystkim turystom, którzy zdecydują się właśnie tutaj spędzić swoje wakacje, majówkę czy ferie zimowe. Na obecną Pogorzelicę składają się dwie dawne osady Neu-Eiersberg i Fischerkaten. Ostatecznie w 1947 zapadła decyzja o przyznaniu wsi nazwy Pogorzelica i od tamtej pory wszyscy mieszkańcy są dumnymi Pogorzeliczanami. Mimo że historyczne zabytki nie są głównym programem wyjazdu do tej niewielkiej miejscowości, z pewnością nikt nie będziecie się tutaj nudzić.

Nic nie zastąpi tych pięknych widoków i walorów przyrody, które będziecie mieli okazję podziwiać jeśli zdecydujecie się na urlop w Pogorzelicy. Cała wieś objęta jest obszarem Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego mającego na celu ochronę siedlisk, których na tych terenach nie brakuje. Zarastające jezioro Konarzewo zwane inaczej Bagnem Pogorzelickim, ponieważ jego powierzchnia to głównie bagna, porośnięte jest pięknym lasem sosnowym i dębami, które dają schronienie ptakom wodno-błotnym, dlatego właśnie to wymarzone miejsce na piesze wędrówki, wycieczki rowerowe. To także wymarzone miejsce dla wędkarzy, którzy odnajdą tutaj ciszę i spokój na łonie natury.

Pogorzelica pozwala nie tylko na odpoczynek, wylegiwanie na plaży i korzystanie z uroków Morza Bałtyckiego. Jeżeli preferujecie aktywne spędzanie urlopu to w tej niewielkiej miejscowości znajdziecie mnóstwo sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu. Możecie zabrać dzieci do parku linowego, gdzie na 4 torach o różnych poziomach trudności będziecie mogli się wyszaleć, poczuć dreszczyk adrenaliny i spędzić czas wspólnie z rodziną

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu