Noclegi Chłopy

Chłopy – miejsce, do którego warto przyjechać

Na Pomorzu Zachodnim leży niewielka, ale bardzo urokliwa wieś letniskowa z pięknym kąpieliskiem, portem i molo. Mowa o Chłopach, kurorcie nadmorskim położonym na terenach dawnej osady słowiańskiej Borowo. Jej nazwa wzięła się od ówczesnych borów, które porastały tę okolicę. Obecnie w centrum życia kulturalnego i rozrywkowego tej miejscowości jest oczywiście przepiękna, piaszczysta plaża z kąpieliskiem, które każdego roku odwiedzają tysiące turystów chcących odpocząć nad brzegiem morza. To także doskonałe miejsce na urlop dla osób zafascynowanych polską historią.

Cała wieś Chłopy została wpisana do rejestru zabytków ze względu na charakter i wiek jej zabudowań. Zobaczycie tutaj zachowane po dziś dzień chaty szachulcowe z XIX wieku z przepięknym drewnianym deseniem i malowidłami nadającym im uroku. Szukając idealnego miejsca na nocleg być może traficie do jednej z zabytkowych i urokliwych chat, w której zatrzymacie się na dłużej. W samym sercu Chłopów przy plaży znajduje się przystań rybacka z barwnymi łodziami i kutrami, które każdego dnia wypływają w morze w poszukiwaniu świeżych ryb. Można je zjeść tuż przy plaży w licznych smażalniach, gdzie podawane są najlepsze okazy każdego połowu.

Mimo że Chłopy to niewielka wieś letniskowa, przez miasteczko przebiega Nadmorski Szlak Turystyczny, którym można wybrać się na piesze wędrówki i podziwiać okolicę. Miejscowość ta szczególnie sprzyja spacerom, ponieważ była bohaterem znanych filmów, między innymi „Miłość na wybiegu”. Śladami postaci filmowych można tutaj spacerować uliczkami i brzegiem morza aby poczuć na własnej skórze kinową atmosferę panującą w tej miejscowości. Jeżeli szukacie spokojnego miejsca do spędzenia swojego urlopu, bez względu na porę roku warto wybrać się do Chłopów.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu