Noclegi Pobierowo

Na całym polskim wybrzeżu trudno o większy spokój i zapierające dech w piesiach widoki, jak w Pobierowie. Ta niewielka wieś w województwie zachodniopomorskim leży w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Polski. Mogłoby się wydawać, że ze względu na niewielki obszar Pobierowa, poza dostępem do Morza Bałtyckiego nie ma tu wielu atrakcji. Jednak wieś ta posiada walory krajobrazowe, które każdego roku ściągają tutaj tłumy turystów.

Linia brzegowa, do której przylega piękna, piaszczysta plaża, otoczona jest stromymi klifami, z których rozciągają się widoki na Bałtyk i panoramę Pobierowa. Nad klifami znajduje się pasmo wydm porośniętych sosnowym borem, gdzie można wybrać się na długie, piesze wędrówki na łonie natury. Co jeszcze wyróżnia Pobierowo od innych nadmorskich kurortów? Głównym atutem tej niewielkiej, ale urokliwej wsi położonej nad Bałtykiem jest nadmorska dolina z licznymi łąkami porastającymi tereny torfowe. Mimo że w Pobierowie nie ma wielu historycznych zabytków, ich brak z pewnością rekompensują efektowne widoki i sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Przyjezdni turyści oraz mieszkańcy Pobierowa mogą korzystać z wielu atrakcji gminnego kompleksu sportowego, do którego przynależą boiska do gier w koszykówkę, piłkę nożną, liczne korty tenisowe czy skatepark, a także malowniczych szlaków turystycznych znajdujących się w okolicy. Bogactwo ścieżek rowerowych i wypożyczalni sprzętu wodnego sprawia, że nawet w gorszą pogodę sposobów na spędzanie czasu jest tu bez liku, a w sezonie letnim, kiedy temperatury i słońce dopisują, swój raj na ziemi znajdą tu wszyscy plażowicze, którzy długimi godzinami w ciszy i spokoju mogą wylegiwać się na plaży.

Wiele osób wybiera Pobierowo jako kierunek swojego urlopu nie tylko ze względu na walory krajobrazowe, ale także historyczne. To właśnie tutaj znajduje się domek letniskowy, niegdyś rezydencja Ewy Braun – żony Adolfa Hitlera. I choć sami mieszkańcy nie są dumni z takiego zabytku, jest to niewątpliwie kawałek historii, którą warto znać. Odwiedzając Pobierowo nie można również ominąć miejsca, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło. Ponad wiek temu wieś ta zaczęła przekształcać się w nadmorski kurort turystyczny. Przełomowy okazał się tok 1907, w którym rozpoczęto budowę Hotelu Seeblick – jedynego takiego obiektu ówcześnie, który dał początek turystycznej infrastrukturze. Mimo że Pobierowo w zabytki nie jest bardzo bogate, stąd piaszczystą plażą można spacerem dojść do okolicznych miejscowości, żeby podziwiać inne atrakcje polskiego wybrzeża.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu