Noclegi Rewal

Rewal pomimo tego, że jest niewielką wsią liczącą niecałe tysiąc mieszkańców, ma naprawdę wiele do zaoferowania wszystkim turystom decydującym się na spędzenie w tym miejscu swojego urlopu. Przyjezdni mogą przede wszystkim korzystać ze złotej, nadbałtyckiej plaży z kąpieliskiem, nad którym powiewa niebiesko-biała flaga będąca gwarancją bezpieczeństwa i wysokiego standardu plaży Rewala. Ale atrakcje tego kurortu nie ograniczają się wyłącznie do morskich kąpieli, odpoczynku na plaży czy korzystania ze zjeżdżalni i trampolin, których w sezonie letnim tutaj nie brakuje. Rewal to przede wszystkim kilometry szlaków i ścieżek, po których długimi godzinami można się przechadzać podziwiając przepiękne widoki i oglądając zachód słońca.

Wzdłuż wybrzeża, na klifie oddzielającym plażę od miasta, ciągną się Aleja Zakochanych i Róż, której uroku dodają rośliny, kwiaty i 148 odmian róż, tabliczki z miłosnymi wyznaniami oraz pomniki najpopularniejszych par w historii literatury: Romea i Julii z Szekspirowskiego dramatu oraz Małego Księcia i Róży – bohaterów poruszającej opowieści napisanej przez Antoine’a de Saint-Exupéry. Na całym wybrzeżu nie znajdziecie tak romantycznego miejsca, jak w Rewalu. Rozciągają się stąd przepiękne widoki na okolicę, które są jeszcze bardziej urokliwe o zachodzie słońca tak chętnie podziwianym przez turystów. Idąc dalej Aleją Zakochanych i Róż dojdziecie do głównego tarasu widokowego, gdzie z klifowego wzgórza będziecie mogli obejrzeć panoramę całej okolicy.

Poza pomnikami symbolizującymi miłość, w Rewalu znajduje się odlana z brązu rzeźba rybaka, którą można oglądać niedaleko bazy rybackiej. Pomnik ten nawiązuje do tradycji miejscowości i ma przypominać o osobach, które nie wróciły z morskiej wyprawy. Każdego roku wielu turystów fotografuje pomnik na pamiątkę swoich wakacji. Rewal to nie tylko zapierające dech w piersiach widoki i pamiątkowe rzeźby, ale również pomniki przyrody. Przyjeżdżając do Rewala na wczasy będziecie mieli okazję zobaczyć jesion wyniosły o wysokości 24 metrów oraz ostrokrzew kolczasty wysoki na ponad 5,5 metrów. Takich okazów nie znajdziecie nigdzie indziej! Piękno przyrody będziecie mogli podziwiać spacerując Szlakiem Nadmorskim im. Czesława Piskorskiego, który przebiega przez Rewal i ciągnie się przez przepiękne lasy przy wydmach.

Robiąc listę atrakcji i zabytków tej miejscowości, nie możecie pominąć zabytkowego dworca kolei wąskotorowej pochodzącej z przełomu XIX/XX wieku wchodzącego w skład Gryfickiej Kolei Wąskotorowej – obecnie kolei turystycznej, która każdego roku przewozi tysiące turystów. Podróż historyczną koleją to nie lada gratka dla dorosłych i wszystkich pociech, które na własne oczy mogą zobaczyć zabytkową lokomotywę. Dlatego właśnie Rewal to wymarzone miejsce na urlop nie tylko dla par, ale również rodzin z dziećmi, które szukają odpoczynku i licznych atrakcji.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu