Noclegi Miedzyzdroje

Ze względu na leczniczy mikroklimat, solanki i borowiny Międzyzdroje mają status uzdrowiska. Niewątpliwą atrakcją miasta jest również przepiękna, piaszczysta plaża, oddzielona od Promenady pasmem wydm. Natomiast na nowe molo wychodzące w głąb morza prowadzą dwie białe charakterystyczne wieżyczki.

Znajdują się tutaj dwa kąpieliska nadmorskie, tj. kąpielisko Międzyzdroje Zachód oraz Międzyzdroje Wschód. Do atrakcji turystycznych Międzyzdrojów można także zaliczyć gabinet figur woskowych Gabinet Gwiazd, obiekty Wolińskiego Parku Narodowego, punkty widokowe: Kawcza i Gosań, kościół św. Piotra Apostoła oraz kaplicę Stelle Matutina.

Polski Hollywood - Międzyzdroje

Międzyzdroje to jeden z nadmorskich kurortów, do którego każdego roku tłumnie zjeżdżają turyści oraz największe gwiazdy kina, teatru czy piosenki. Miasto to położone na Wyspie Wolin w otoczeniu Morza Bałtyckiego, wydm, przepięknych klifów i wzgórz morenowych przyciąga niezwykłymi widokami i licznymi atrakcjami. To właśnie w Międzyzdrojach każdy może poczuć namiastkę Hollywood dzięki słynnej Promenadzie Gwiazd, gdzie znajdują się odciski dłoni najbardziej znanych Polaków, między innymi: Olafa Lubaszenko, Piotra Adamczyka czy Anny Przybylskiej.

W Międzyzdrojach można spacerować nie tylko Promenadą Gwiazd, ale także Szlakiem drzew pomnikowych, ponieważ miejscowość ta, ze względu na swoje położenie geograficzne i bliskość Wolińskiego Parku Narodowego, może pochwalić się licznymi pomnikami przyrody i imponującymi drzewami, które mają nawet 350-400 lat. Wzdłuż wybrzeża wyspy Wolin, na której położone są Międzyzdroje, rozciągają się przepiękne widoki na zapierające dech w piersiach klify i wydmy. Można je podziwiać spacerując nadmorskim deptakiem otoczonym przez skwery i park miejski. Tuż obok tego urokliwego miasta, niecałe 3 kilometry na zachód, z dala od zgiełku i tłumu turystów można odpocząć nad jeziorem Wicko Małe będącym częścią zatoki Zalewu Szczecińskiego. Dzięki położeniu geograficznemu Międzyzdroje to miejscowość idealna na odpoczynek dla par, rodzin z dziećmi, a także osób starszych. Uzdrowiskowe zabudowania z długą historią oraz Park Zdrojowy w nadmorskiej części miasta pozwolą każdemu się zrelaksować i odpocząć.

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Międzyzdroje zdecydowanie najbardziej kojarzą się z Aleją Gwiazd, gdzie znajdują się odciski dłoni najpopularniejszych i zasłużonych Polaków. Promenada wzorowana była na Alei Gwiazd z Hollywood i Cannes. Pierwsze odciski dłoni w pamiątkowych płytach odciśnięto w 1996 roku i od tamtej pory każdego roku nowe gwiazdy, znane osobistości świata kultury i sztuki zostawiają tam swoje odciski. Dzięki Promenadzie Gwiazd nad polskim morzem można poczuć atmosferę czerwonego dywanu i największych festiwali filmowych znanych na całym świecie.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu