Noclegi Dąbki

Tereny nadmorskie, ze względu na znajdujący się w powietrzu aerozol, w skład którego wchodzi między innymi jod, i jego walory lecznicze, to doskonałe miejsce na urlop. Ale dokąd się wybrać skoro nad Morzem Bałtyckim położonych jest tyle kurortów? Dąbki to jedna z tych miejscowości, która mimo niewielkiej powierzchni każdego roku przyciąga tłumy turystów. To nie tylko wieś z pięknym kąpieliskiem i piaszczystą, złotą plażą, ale również uzdrowiskiem, które działa tutaj dopiero od 2007 roku, ale już odwiedziło je tysiące kuracjuszy szukających spokoju i regeneracji. Pobyt w Dąbkach docenią także wszyscy miłośnicy letniego szaleństwa i sportów wodnych, wędkarze i kajakarze, którzy poza kąpielami w morzu i odpoczynkiem na plaży będą mogli w wolnym czasie korzystać z wielu uroków okolicy.

Dąbki położone są nie tylko nad Morzem Bałtyckim, które jest główną atrakcją miejscowości, ale także nad brzegiem Jeziora Bukowo, które doskonale nadaje się do uprawiania surfingu. Swój czas spędzą tutaj nie tylko doświadczeni fani sportów wodnych, ale również początkujący stawiający swoje pierwsze kroki, którzy mogą skorzystać z oferty szkółki windsurfingu tuż nad jeziorem i nauczyć się podstaw pływania na desce. To także wymarzone miejsce na urlop dla wszystkich wędkarzy. W Jeziorze Bukowo żyje ponad 20 różnych gatunków ryb, których nie spotkacie nigdzie indziej w jednym miejscu, a obecność wielu szlaków turystycznych zapewnia tutaj rozrywkę osobom, które wolą nieco spokojniej spędzać swój wolny czas. Długie spacery brzegiem morza można urozmaicić pieszymi wędrówkami czerwonym Koszalińskim Szlakiem Nadmorskim, niebieskim Szlakiem Rezerwatów, zielonym Szlakiem Wiatraków czy czarnym Szklakiem Zabytków Średniowiecza.

Przez nadmorski las odcinający plażę od wydm i miasteczka, wzdłuż wybrzeża Jeziora Bukowo przebiega ścieżka rowerowa, którą można wybrać się na dłuższą wyprawę, zwiedzić najbliższą okolicę i podziwiać przepiękne, nadmorskie i leśne tereny, które, szczególnie latem, zachwycają bogactwem wielu roślin i gatunków dzikich zwierząt zamieszkujących te tereny. Wybierając się na pieszą lub rowerową wycieczkę warto zatrzymać się na chwilę przy przystani morskiej skąd każdego dnia wpływają w morze kutry rybackie oraz zwiedzić największe zabytki Dąbek pochodzące z XIX wieku – 4 stare domy, które zachowały się do dnia dzisiejszego. Stąd też szybko dojedziecie do położonego o kilka kilometrów Darłowa, gdzie zwiedzicie średniowieczne zabytki i zobaczyć niespotykane okazy ptaków i zwierząt żyjących na podmokłych terenach znajdujących się w tej okolicy.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu