Noclegi Koszalin

Koszalin to drugie co do wielkości miasto Pomorza Zachodniego, które położone jest w niezwykłym zakątku Polski. Otoczone jeziorami Jamno i Lubiatowo Północne tworzy miejsce wprost idealne do wypoczynku, szczególnie dla osób, które kochają wodne szaleństwo. Jest to tym bardziej atrakcyjny kierunek podróży, ponieważ od centrum Koszalina w kilka chwil dojedziecie nad Morze Bałtyckie do miejscowości Mielno, Unieście czy Chłopy. Miasto to przyciąga szczególnie tych, którzy chcąc spędzić swój urlop nad morzem poszukują także miejsca, w którym na wypadek załamania pogody nie będzie można się nudzić. Z tego względu, że Koszalin to duże miasto, które na dodatek jest położone na tak malowniczym terenie, ma on sporo do zaoferowania, nie tylko noclegi. Koszalin to długa historia, którą można poznać nie tylko czytając przewodniki, ale również zwiedzając najważniejsze zabytki architektoniczne i dawne pozostałości, które są jej żywym dowodem.

Pierwsze wzmianki o Koszalinie pochodzą z początków XIII wieku, kiedy to książę pomorski Bogusław II oddał to miasto – wówczas niewielką osadę – klasztorowi w Białobokach. Tak właśnie wieś Koszalin przeszła pod panowanie biskupów pomorskich. Z czasem Koszalin zaczął coraz bardziej się urbanizować i rozrastać. Przyłączano do niego inne okoliczne wsie, czego konsekwencją było lokowanie miasta na prawie lubeckim przez biskupa Hermana von Gleichena w 1266 roku. W ten sposób Koszalin uzyskał dodatkowe przywileje i stał się stolicą księstwa kamieńskiego. W kolejnych latach Koszalin coraz bardziej zyskiwał na znaczeniu, aż ostatecznie został ustanowiony miastem powiatowym, którym jest po dziś dzień.

Koniecznie sprawdźcie noclegi Koszalin, bo przyjeżdżając tutaj będziecie mogli na własne oczy podziwiać piękne zabudowania, kamienice i dawną architekturę. Przy ulicy Zwycięstwa nadal stoją kamienice z XIX wieku, które idealnie wpisują się w obraz miasta. Park Książąt Pomorskich z zabytkową częścią wybudowaną na początku XIX wieku to doskonałe miejsce na długie spacery. W Koszalinie znajdują się jednak znacznie starsze zabytki, które zachowały się aż do czasów współczesnych. Wybierając się na wycieczkę nie możecie ominąć dawnych murów obronnych miasta pochodzących z lat 20. XIV wieku czy Kaplicy św. Gertrudy budowanej w latach 1382-1383. Jednym z ważniejszych zabytków Koszalina jest także Domek Kata z XV wieku, który obecnie służy za siedzibę Teatru Propozycji Dialog. Jednak miasto to nie tylko przyciąga licznymi zabytkami, ale również krajobrazem i swoim położeniem.

Obecność jezior, malowniczych terenów leśnych, a także niewielka odległość od Morza Bałtyckiego sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na urlop, szczególnie dla tych osób, które cenią sobie ciszę i spokój na łonie natury, a jednocześnie wypoczynek w mieście. A żeby spotkać tutaj naturę wcale nie trzeba wyjeżdżać z Koszalina. Miasto to bowiem przecina rzeka Dzierżęcianka, przy której można się zrelaksować, odpocząć na jednej z ławek czy nakarmić mieszkające tu kaczki. Spotkacie je zapewne także nad Jeziorem Jamno, które słynie przeze wszystkim z uprawiania sportów wodnych. Idealne warunki tu panujące sprawiają, że okoliczni mieszkańcy, turyści i miłośnicy windsurfingu przyjeżdżają tłumnie nad jezioro żeby aktywnie spędzić swój wolny czas, wyrwać się na chwilę od zgiełku miasta a nawet znaleźć komfortowe noclegi.

Sprawdź naszą ofertę na noclegi. Koszalin będzie idealnym kierunkiem na urlop zarówno dla typowych mieszczuchów, którzy lubią wypoczywać w mieście w pobliżu licznych atrakcji, restauracji i ośrodków kultury, jak również dla tych, którzy cenią sobie spokój, bliskość natury, lasów i jezior. Dlatego właśnie Koszalin tak często odwiedzają turyści z całej Polski.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu