Obozy młodzieżowe w Chałupach  to nie tylko świetna okazja do spotkania fantastycznych aktywnych osób w podobnym wieku i nawiązania nowych przyjaźni z rówieśnikami. To także szansa na spróbowanie swoich sił w jednym z najbardziej trendy i dynamicznie rozwijających się dzisiaj sportów wodnych - kitesurfingu! Kto by nie chciał po powrocie do szkoły pochwalić się przed znajomymi nowymi umiejętnościami, udokumentowanymi na zdjęciach i filmikami w mediach społecznościowych? ;)  

Obozy kitesurfingowe w Chałupach skierowane są do młodych, pełnych energii osób w wieku od 13 do 17 lat, mających ochotę na przeżycie sportowej przygody nad wodą. Obozowicze spędzają razem aktywnie czas, pod okiem certyfikowanych instruktorów i wykwalifikowanych opiekunów, którzy zapewniają przyjazną atmosferę i czuwają nad bezpieczeństwem 24 godziny na dobę. Oprócz nauki kitesurfingu, uczestnicy mają okazję zdobyć nowe umiejętności również w innych dyscyplinach, takich jak: windsurfing, wingfoil, surfing, wakeboarding, skimboarding, czy jazda na longboardach. Ponadto, organizowane są różnorodne atrakcje, takie jak karaoke, dyskoteki z DJ-em oraz wiele innych wydarzeń, które składają się na niezapomniane wakacje nad morzem!

Z jakich elementów powinien składać się dobry obóz kitesurfingowy dla nastolatków?

 

KOMFORTOWA LOKALIZACJA NA POZIOMIE

Zawsze warto sprawdzić jakiego rodzaju zakwaterowanie zapewnia organizator. Np uczestnicy obozów w szkole EASY SURF na kempingu Solar mogą liczyć na nocleg w komfortowych i wygodnych pokojach na terenie swojej bazy, zlokalizowanej tuż przy plaży od strony zatoki, gdzie odbywają się zajęcia. W suchych i ciepłych pokojach każdy ma swoje łóżko, szafkę i lampkę. Przy każdym pokoju jest taras, leżaki i trickboard. Jest też świetlica gdzie można pograć w piłkarzyki, rzutki, pooglądać filmy albo urządzić karaoke. 

Większość organizatorów obozów letnich na Półwyspie Helskim oferuje znacznie niższy standard, czyli noclegi w przyczepach kempingowych z podwójnymi wspólnymi łóżkami lub w namiotach.

Posiłki wydawane i spożywane są w karczmie w centrum kempingu, zaledwie kilkanaście metrów od bazy.

Cały sanitariat znajduje się 50m od EASY SURF House, więc dzieciaki nie muszą biegać zmarznięte przez pół kempingu, żeby wziąć prysznic.

Solar to przede wszystkim bezpieczny i rodzinny kemping, wszyscy się tu znają i tworzą świetną surf-atmosferę.

 

 obraz 1

 

ŁATWY I BEZPIECZNY AKWEN

Zajęcia w Chałupach odbywają się na spokojnych wodach Zatoki Puckiej, gdzie jest płytko i bezpiecznie. Najczęściej dobrze tu widać dno i każdy czuje się komfortowo. Dno jest piaszczyste i przyjemne, więc nie grozi rozcięciem stopy lub niekontrolowanym poślizgiem na kamieniu.

 

STAŁA OPIEKA TRENERSKA

Certyfikowani instruktorzy mają oko non stop na obozowiczów podczas zajęć. Pomogą dobrać sprzęt, przygotować go, wystartować, a na wodzie zawsze nadzorują całą grupę z motorówki, by w razie tarapatów podpłynąć i pomóc. Pokierują grupą tak, aby efektywnie wykorzystać czas zajęć.

W EASY SURF podczas zajęć dla zaawansowanych, w formule tzw. PRO Campu, postępy na wodzie są nagrywane, a następnie analizowane z instruktorem. Dzięki temu łatwiej zrozumieć co i jak można jeszcze poprawić i dodatkowo powstają materiały wideo na pamiątkę!

 

obraz 2

 

DODATKOWE AKTYWNOŚCI

Zajęcia na wodzie to jedno, ale po nich, albo gdy akurat nie wieje, dzieciaki też nie narzekają na nudę. Między zajęciami czeka na nich masa atrakcji takich jak:

batut, slackline, siatkówka, freesbie, piłka nożna, możliwość korzystania z siłowni, turnieje w darta (lotki) i badmintona, piłkarzyki, gry planszowe i gry sportowe na konsoli Xbox Kinect, surferskie grilowanie, strefa chilloutu, wieczorne kino na plaży, karaoke oraz beach party w bazie.

Największa wadą takiego sposobu spędzania wakacji, jest fakt że czas mija tu tak szybko na dobrej zabawie, że nastolatki nie chcą wracać do domu i najczęściej proszą rodziców o niezwłoczne zaklepanie im miejsca na kolejny rok. 

Co zrobić? ;)

EASY SURF Team 

 obraz 3

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu