Mrągowo

Noclegi Mrągowo

Cezary Makiewicz od 20 lat śpiewa, że „wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa, do Mrągowa – nad jezioro Czos” i z każdym kolejnym rokiem okazuje się, że stworzone na potrzeby ogólnopolskiego konkursu na piosenkę inspirowana muzyka country słowa są coraz bardziej aktualne. Dzieje się tak dlatego, ponieważ każda kolejna wiosna jest witana w tym miasteczku poszerzoną liczbą różnorodnych i będących w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających amatorów rozrywki atrakcji. Część z nich związana jest z widowiskowym położeniem Mrągowa, które zlokalizowane jest na będącym jednym z najzieleńszych regionów Mazur - Pojezierzu Mrągowskim, w okolicy kilku jezior, nie tylko Czos, ale także Juno, Czarne, Głębokie, Średnie, Magistrackie, Sołtyskie, Sutapie Małe czy Sutapie Wielkie. Ta niezwykła lokalizacja, obecność zaopatrzonej w dwa wyciągi narciarskiej Góry Czterech Wiatrów oraz duża liczba różnorodnych, cyklicznych, rozsławionych poza granice kraju imprez to nieocenione atuty, które przyczyniły się do tego, że Mrągowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejscowości leżących na północy Polski z bogatą bazą turystyczną zaopatrzoną w komfortowe noclegi Mrągowo.

Mrągowo swoją współczesną nazwę wzięło od Krzysztofa Celestyna Mrągowiusza, popularyzatora języka polskiego, autora podręczników i słowników polsko-niemieckich, który z Sensburgiem (Ządzborkiem), jak przed II wojną światową nazywał się nadczosowski gród, nie miał nic wspólnego. Jedną z charakterystycznych cech Mrągowa jest fakt, że miasteczko nigdy nie posiadało murów obronnych, ponieważ pierwotną osadę, na miejscu której znajduje się dziś historyczna część miasta, od wschodu, południa i zachodu chroniły jeziora. Wybierając się na spacer po Mrągowie można zobaczyć m.in. eklektyczne kamieniczki z przełomu XIX i XX w., liczne budynki z secesyjnymi dekoracjami, niskie chałupy z charakterystycznymi, czterospadowymi dachami, założoną w 1819 r. i do dziś działającą Aptekę „Pod Orłem”, znajdującą się w budynku dawnej bożnicy żydowskiej cerkiew prawosławną, Kościół ewangelicko-augsburski, neogotycki kościół pw. św. Wojciecha, neogotycki budynek sądu, zbudowany w stylu neorenesansu holenderskiego gmach Urzędu Miejskiego, Wieżę Bismarcka, Strażnicę Bośniacką czy pochodzący z 1825 ratusz miejski w którego murach znajduje się warty odwiedzenia oddział olsztyńskiego Muzeum Warmii i Mazur. Wizyta w tym niezwykłym miejscu pozwoli nie tylko zapoznać się z historią miasta, ale również zaznajomić się z niezwykle okazałą fauną i florą regionu oraz postacią Ernsta Wiecherta, urodzonego w pobliżu Mrągowa, sławiącego w języku niemieckim piękno ziem mazurskich pisarza.

Prócz niezwykłego położenia, ciekawej historii oraz wielu obiektów turystycznych zapewniających zróżnicowane noclegi, Mrągowo oferuje przybyłym w jego progi gościom szereg kultowych imprez. Najbardziej znaną z nich jest organizowany nieprzerwanie od 1981 r. na przełomie lipca i sierpnia Piknik Country & Folk. Ta kilkudniowa feta dla miłośników muzyki i dobrej zabawy nie tylko co roku przyciąga do miasta kilkadziesiąt tysięcy osób, ale i promuje je poza granicami kraju. Ogromna popularność Pikniku przyczyniła się do powstania leżącego na mrągowskich rogatkach westernowego miasteczka Mrongoville, które jest jednym z nielicznych tego typu miejsc w Polsce. Prócz muzyki country, Mrągowo przyczynia się również do popularyzacji kultur: kresowej i romskiej oraz dobrego humoru będąc współorganizatorem odbywających się w Amfiteatrze nad Jeziorem Czos takich wydarzeń, jak: organizowany od 1995 r. Festiwalu Kultury Kresowej, niezwykle barwne widowisko „Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów” czy niepowtarzalna Mazurska Noc Kabaretowa. Ów różnorodność sprawia, że absolutnie każdy czuje się w Mrągowie jak w domu do którego wraca się często i z sentymentem jedną z licznych, podobno ponad stu prowadzących w jego gościnne progi dróg. Przeglądaj noclegi Mrągowo w portalu Visiton i znajdź miejsce na relaks dla siebie.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu