Noclegi Ostróda

Perła Mazur Zachodnich, czyli Ostróda położona jest nad Jeziorem Drwęckim, nad rzeką Drwęcą, na szlaku Kanału Elbląskiego. Miasto zachwyca swoim urokiem wód i otaczających je lasów. To ważny węzeł szlaków wodnych – można stąd dopłynąć aż do Bałtyku i do dwoma drogami (rzeką Drwęcą oraz Kanałem Elbląskim).

Jest to zarazem idealna baza w której wybrać można niezwykłe noclegi. Ostróda oferuje hotele które spełnią oczekiwania każdego turysty. Znaleźć tu można tanie pokoje, komfortowe pensjonaty jak również luksusowe hotele spa.

Wzdłuż nabrzeża Jeziora Drwęckiego znajduje się piękna promenada z molo – to idealne miejsce na spacer. Po drodze znajduje się fontanna, która szczególne wrażenie robi po zmroku dzięki wyjątkowym efektom świetlnym i dźwiękowym. W Ostródzie nad Jeziorem Drwęckim znajduje się również amfiteatr, gdzie odbywają się różnego rodzaju imprezy oraz Park Collisa z atrakcjami dla dzieci.

Wśród zabytków w Ostródzie znajduje się zamek krzyżacki z XIV wieku – to dawna siedziba komtura. Obecnie w jego pomieszczeniach znajduje się muzeum, biblioteka oraz centrum kultury. Warto także zobaczyć kościół gotycki Św. Dominika Savio, kościół ewangelicko-metodyczny z 1970 roku oraz neogotycki kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z XIX wieku.

W mieście tym zachowała się również tzw. Wieża Bismarcka zbudowana w 1902 roku jako pierwsza budowla tego typu w Prusach Wschodnich. Blisko tych zabytków znajdują się przytulne hotele z których Ostróda słynie. Można się stąd udać w około 2,5-godzinny rejs statkiem Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej do Starych Jabłonek lub Miłomłyna.

Noclegi Ostróda to wybór hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, agroturystyki, schronisk, moteli, na pól namiotowych oraz kempingów. Na noc można także zatrzymać się w zabytkach takich jak np.: Stara Szkoła czy też Dwór Kraplewo. Zakwaterowanie znajdą Państwo również w pokojach gościnnych w Ostródzie.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu