Rabka Zdrój

Noclegi Rabka Zdrój

Rabka Zdrój znajduje się w województwie małopolskim. Leży ona u zbiegu dwóch ważnych szlaków komunikacyjnych z Krakowa do Zakopanego i z Bielska-Białej do Nowego Sącza. Jest to miejscowość położona w malowniczej kotlinie, którą tworzą wpadające do rzeki Raby potoki Poniczanka i Słona. Naturalnym bogactwem Rabki Zdroju są solanki, które wykorzystuje się w kuracjach pitnych, kąpielowych i wziewnych.

Miejscowość ta oferuje również szeroką gamę zabiegów i porad specjalistycznych. Do dyspozycji turystów – kuracjuszy są liczne sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe. Park Zdrojowy jest sercem uzdrowiska. Został on podzielony na dwie części: strefę słońca i cienia. Pierwsza z nich pełni funkcję spacerowo-reprezentacyjno-wypoczynkową, natomiast druga ma charakter spacerowo-refleksyjny.

W miejscowości tej szczególnie rozwija się turystyka. Atrakcyjne położenie Rabki u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego, sprawia, że jest to doskonały punkt wyjścia na wycieczki górskie. Na miłośników białego szaleństwa czekają tutaj doskonale przygotowane stoki do narciarstwa zjazdowego oraz trasy do narciarstwa biegowego.

W Rabce znajdują się także dla tych najmłodszych turystów. Znajduje się tutaj między innymi Park Rozrywki Rabkoland, gdzie znajduje się karuzele, gokarty, kolejka górska, a także koło młyńskie i wiele innych atrakcji. Na terenie tej miejscowości znajduje się także Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Dom Rekordów i Osobliwości.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu