Noclegi Wieliczka

Wieliczka położona jest w środkowej części województwa małopolskiego. Jest to słynne miasto nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie, za sprawą przepięknej Kopalni Soli, którą co roku odwiedza ponad 1 milion turystów. Kopalnia ta jest to labirynt podziemnych chodników. Jest to cenny zabytek kultury materialne i myśli technicznej.

Jednak Kopalnia Soli to nie jedyna atrakcja Wieliczki. Warto tutaj zajrzeć także w inne miejsca, by poznać to ciekawe miasto. Wśród nich znajduje się Zamek Żupny, który powstał w XIII wieku, kościół św. Sebastiana, Pałac Konopków oraz kościół św. Klemensa.

Na płycie rynku górnego powstał ciekawy obraz 3D. Nową atrakcją turystyczną miasta jest Tężnia Solankowa, która jest największą taką tężnią na południu Polski. Oferuje ona zdrowotne zwiedzanie na parterze, tarasie widokowym oraz na wieży.

Całoroczną bazę noclegową tworzą motele i hotele w Wieliczce o łącznej ilości miejsc 360, pensjonaty – 40 miejsc noclegowych, a także Dom Pielgrzyma przy klasztorze oo. Franciszkanów na 50 miejsc. Sezonowo czynne są także kempingi na około 50 miejsc.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu