Noclegi Myślenice

Myślenice znajdują się na południe od Krakowa, nad rzeką Rabą i jej lewym dopływem Bysinką. Leżą pomiędzy wzgórzami Dalin, Chełm oraz Uklejna. Przez tą miejscowość przebieg słynna zakopianka – trasa wiodąca z Krakowa do Zakopanego.

Centralnym i najważniejszym punktem miasta jest rynek. Na płycie rynku znajdują się dwa symbole miasta: studnia-fontanna „Tereska” oraz pomnik św. Floriana z XVIII wieku. Kolejnym zabytkiem wartym odwiedzenia jest kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, który został zbudowany w 1466 roku w stylu gotyckim. Przy ulicy Sobieskiego znajduje się Dom Grecki – murowany budynek wybudowany w końcu XVII wieku, jako dom zajezdny.

Jedną z atrakcji Myślenic jest Góra Chełm – znajduje się ona w turystycznej dzielnicy Zarabie, a na jej szczycie znajduje się punkt widokowy. W tej samej dzielnicy znajduje się również Park Przygody, który oferuje liczne atrakcje sportowe i nie tylko. Rynek w Myślenicach jest najważniejszym punktem miasta. Został wytyczony w XV wieku. W CVIII stuleciu rozpoczęto tutaj stawiać murowane kamienice.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu