Zakopane

Noclegi Zakopane

Zimowa stolica Polski, czyli Zakopane, położona jest na samym południu kraju w województwie małopolskim. Ośrodek ten znajduje się u samych stóp Tatr, zapewniając niezapomniane i spektakularne widoki na najwyższe polskie szczyty. Miasto to samo w sobie jest atrakcją ze słynnym w całej Polsce deptakiem zwanym Krupówkami. Deptak ten posiada tradycyjną zabudowę, wszechobecny jest tutaj także folklor.

Dzięki swojemu położeniu, Zakopane są wspaniałym i najlepszym punktem wypadowym w Tatry. Jest to świetne miejsce wypoczynku zarówno zimą, jak i latem. Będąc w Zakopanem warto odwiedzić Muzeum Tatrzańskie, dom do góry nogami, stary kościół (kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej), Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Sanktuarium na Krzeptówkach, Muzeum Przyrodnicze TPN, a także wiele innych ciekawych miejsc.

W Zakopanem znajduje się także Kolej Linowa Kasprowy Wierch, Centrum Narciarskie Nosal, Ośrodek Harenda (oferujący kolej krzesełkową 4-osobową, 3 wyciągi orczykowe, wypożyczalnię sprzętu oraz szkołę narciarską), a także Ośrodek Polana Szymoszkowa, która oferuje koleje krzesełkowe 4- i 6-osobowe.

Liczne sanatoria u domy wypoczynkowe, a także duża baza noclegowa czynią z Zakopanego miejscowość atrakcyjną dla turystów.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu