Noclegi Radom

Ciekawym, zabytkowym miastem w województwie mazowieckim jest Radom – miasto leżące nad rzeką Mleczną, w widłach Wisły i Pilicy. Dzieje tego miasta rozpoczynają się we wczesnym średniowieczu, około VIII wieku istniała tu osada, a w drugiej połowie X wieku powstał gród warowny, który z czasem stał się grodem kasztelańskim. Nazwa miasta wywodzi się od imienia Radomir lub plemienia Radomierzan.

Najcenniejszym zabytkiem miasta jest zachowana zabudowa dzielnic centralnych pochodząca z okresu od XIII do XX wieku. Będąc w tym mieście warto zajrzeć na rynek w Radomiu, na którym znajduje się neorenesansowy ratusz. Warto także zobaczyć mury zamku, w którym obecnie stoi budynek. Znajduje się tutaj także kościół św. Wacława, katedra oraz fara. Do atrakcji miasta można zaliczyć ulicę Żeromskiego, który obecnie stanowi główny deptak miasta z pięknymi kamienicami i pałacami. W parku im. Tadeusza Kościuszki znajduje się pomnik Jana Kochanowskiego.

W mieście tym znajdują się hotele czterogwiazdkowe, a także trzygwiazdkowe. Turyści znajdą miejsca noclegowe także w kilku motelach, pensjonatach oraz schroniskach młodzieżowych.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu