Noclegi Wałbrzych

Wałbrzych to miasto na prawach powiatu położone na południowym zachodzie Polski. Miasto to znajduje się na Pogórzu Zachodnisudeckim oraz Sudetach Środkowych w pasmie Gór Wałbrzyskich. Wałbrzych założono w 1305 roku, choć śródleśny gród istniał już tutaj znacznie wcześniej. Obecnie turystyka staje się tutaj najważniejsza, mimo, że od XIX wieku rozwijał się tutaj przemysł – głównie górnictwo. Wałbrzych jest świetnym miejscem wypadowym w Sudety.

Na szczególną uwagę wśród zabytków zasługuje zamek Książ będący jednym z najefektowniejszych elementów Szlaku Zamków Piastowskich. Piękny jest tutaj także wałbrzyski rynek z fontanną. Ponadto miasto posiada ciekawe parki, m.in.: Park Sobieskiego czy też Książański Park Krajobrazowy. Turystów przebywających w Wałbrzychu przyciąga również Muzeum Porcelany.

Stara Kopalnia jest najnowszą, a zarazem najnowocześniejszą atrakcją tego miasta. Jest to Centrum Nauki i Sztuki – ciekawe muzeum, które powstało na terenie dawnej Kopalni Thorez (Julia). W muzeum tym poznacie historię górnictwa wałbrzyskiego, dowiecie sią jak wyglądało ono od środka i dlaczego się skończyło.

Miasto to jest także znakomitym miejscem dla amatorów kolarstwa szosowego i górskiego. Na terenie Wałbrzycha znajduje się kilkanaście tras rowerowych, na których organizowane są krajowe i lokalne wyścigi kolarskie. Dla pieszych także przygotowano wiele szlaków turystycznych prowadzących z miasta na okoliczne pasma górskie. Na okolicznych stokach znajdują się przygotowane wyciągi oraz trasy, które zadowolą każdego narciarza.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu