Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Miasto
Kontakt ul. Piotra Wysockiego 29
58-304 Wałbrzych

tel.: 74 667 09 70

Opis

Największą atrakcją przemysłową w Polsce jest znajdujące się w Wałbrzychu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Centrum znajduje się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego JULIA. W 2014 roku zakończono rewitalizację największej, wałbrzyskiej kopalni. Obecnie na 4,5 hektarach znajdują się zabytkowe obiekty poprzemysłowe, które są wzbogacone o autentyczne wyposażenie.

Każdy odwiedzający, dzięki pracującym w centrum przewodnikom-górnikom, byłym pracownikom KWK JULIA, może nie tylko obejrzeć ogromną skalę kopalnianej infrastruktury, ale także ma możliwość poznania specyfiki niebezpiecznej i wymagającej pracy górnika. Zwiedzający Starą Kopalnię w jej strukturach znajdą:

- Muzeum Przemysłu i Techniki – zwiedzający poznają historię węgla, górnictwa oraz górników, którzy pracowali w skrajnie niebezpiecznych warunkach. Znajdują się tutaj maszyny górnicze oraz ich elementy, zbiór archiwaliów, pamiątki związane z działalnością kopalń wałbrzyskich, a także materiały audiowizualne.

- Galeria Sztuki Współczesnej – to miejsce gdzie swoje prace prezentują wybitni artyści podczas wystaw stałych oraz czasowych.

- Centrum Ceramiki Unikatowej – oferuje warsztaty ceramiczno-garncarskie, podczas których uczestnicy zajmują się wybraną techniką modelowania w glinie.

- Pokoje Gościnne i Kawiarnia – Stara Kopalnia posiada również pokoje 1- oraz 2-osobowe z własną łazienką z prysznicem i suszarką. W pokojach znajduje się także telewizor oraz telefon. Kawiarnia znajduje się w miejscu dawnej Sztygarówki.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Wałbrzych, Dolnośląskie
ul. Piotra Wysockiego 29 , 58-304 Wałbrzych
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu