Noclegi Legnica

Legnica położona jest w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Znajduje się nad Kaczawą, w pobliżu Jawora i Lwówka Śląskiego. Historia tego miasta jest długa, gdyż pierwsze udokumentowane ślady osadnictwa Słowian na tym terenie pochodzą już z VIII wieku. Wtedy istniał tutaj gród obronny. Jednak nazwa tego miasta po oraz pierwszy pojawiła się w 1149 roku, w dokumencie Bolesława Kędzierzawego. W 1241 roku Legnica stała się niezwykle ważnym miejscem na mapie Europy. To tutaj na Legnickich Polach rozegrała się słynna bitwa z Mongołami.

Miasto to poszczycić się może wieloma pięknymi zabytkami. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się piastowski zamek. Ale oprócz niego warto zobaczyć także katedrę św. Piotra i Pawła, Kościół Mariacki Ratusz nowy i stary, baszty, a także inne ciekawe budowle. Znajdują się tutaj również tzw. Śledziówki, są to kramy śledziowe z podcieniami przyklejone do Starego Ratusza. W pięknym barokowym kościele św. Jana znajduje się Mauzoleum Piastów.

Legnica to także miasto zieleni. Na każdym kroku spotkać tu można ładne zieleńce, które nie tylko poprawiają warunki życia, ale także podkreślają i poprawiają wizerunek oraz urodę starówki. Park Miejski znajdujący się w centrum miasta, kryjący Palmiarnię, jest najwspanialszym zielnym miejscem wypoczynku.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu