Szklarska Poręba

Noclegi Szklarska Poręba

Szklarska Poręba położona jest na Dolnym Śląsku, w dolinie rzeki Kamiennej. Miasto to leży wśród stoków gór Karkonoskich i Izerskich. Swoją nazwę wzięła od intensywnego wyrębu lasów, których to drzewa służyły hucie szkła.

Miejscowość ta, jak i jej najbliższe okolice to miejsca niezwykle sprzyjające rekreacji i wypoczynkowi. To największa stacja klimatyczna Dolnego Śląska. Pokrywa śnieżna stanowi prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa. Centrum narciarskim jest masyw Szrenicy oraz okolice Łabskiego Szczytu. W Szklarskiej Porębie znajduje się także Centrum Edukacji Ekologicznej. Jest to bardzo nowoczesna edukacyjna i muzealna placówka Karkonoskiego Parku Narodowego.

Dla dzieci znajdzie się także coś ciekawego w Szklarskiej Porębie. W centrum miasta czeka Esplanada umożliwiająca aktywną rekreację i zabawę, a tuż obok znajduje się Trollandia z parkiem linowym. Natomiast na uboczu miasta znajduje się Dinopark.

Ciekawą i unikatową atrakcję tej miejscowości są malownicze wodospady. W jej granicach znajdują się aż dwa słynne w całej Polsce wodospady – Wodospad Kamieńczyka oraz Wodospad Szklarki. Obok nich powstały schroniska w Szklarskiej Porębie – Schronisko Kamieńczyk, a także Schronisko Kochanówka (obok wodospadu Szklarki).

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu