Kudowa Zdrój

Noclegi Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną malowniczo w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej na zachód od Kłodzka, tuż przy granicy z Czechami, która gwarantuje niezapomniane, zdrowotne noclegi. Kudowa Zdrój cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów ze względu na swoje doskonałe walory lecznicze i przyrodnicze regionu, przepiękny park zdrojowy, malownicze szlaki rowerowe i turystyczne, unikalne i ciekawe muzea, bliskość przepięknych Gór Stołowych oraz sąsiedztwo granicy.

Park Zdrojowy ze źródłami mineralnymi w Kudowie Zdroju to najpopularniejsze miejsce tego miasta. W parku tym znajduje się ogromny efektowny Teatr, Zameczek oraz słynna Pijalnia Wód. W pobliżu parku znajduje się również piękny Ogród Muzyczny z instrumentami jako pomniki.

Z VisitON można przeglądać atrakcje i noclegi Kudowa Zdrój a na szczególne wyróżnienie dla turystów w każdym wieku zasługuje Muzeum Zabawek Bajka. Starsi będą zachwyceni widząc zabawki swej młodości, a dzieci zawsze chętnie oglądają wszystkie zabawki. W siedzibie Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych znajduje się Muzeum Żaby.

Wśród zabytków będąc w Kudowie Zdroju warto odwiedzić Kaplicę Czaszek – jest to miejsce pełne zadumy, tragedii i historii, które warto poznać. Znajduje się tutaj również Szlak ginących zawodów, które jest tradycyjnym gospodarstwem, składającym się z kilku drewnianych chat, w których można zapoznać się dawnymi zawodami, jak: tkactwo, piekarstwo, garncarstwo czy kowalstwo. Przeglądaj noclegi Kudowa Zdrój w portalu Visiton i odwiedź wszystkie atrakcje i wypocznij jak nigdy przedtem

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu