obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Szkolne Schronisko Młodzieżowe LICZYRZEPA

Góry
Kontakt ul. Skalna 45
58-540 Karpacz

tel.: 75 761 92 90
kom.: 785 159 061

Opis

Szkolne Schronisko Młodzieżowe znajduje się w dwóch budynkach: przy ulicy Skalnej 45 oraz Gimnazjalnej 9.

W budynku przy ulicy Skalnej 45 oferujemy Państwu 50 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2, 3-, 4- oraz 6-osobowych. Na każdej kondygnacji obok pokoi znajdują się toalety oraz natryski. Budynek ten posiada również wyposażoną kuchnię samoobsługową, w której można przygotować śniadanie oraz kolację. Posiadamy również świetlico-stołówkę ze sprzętem RTV i grami świetlicowymi, kubeczki w pokojach, dzbanki na holu, bezpłatny dostęp do Internetu, kącik czytelniczy, kącik do prasowania. Na terenie obiektu znajduje się miejsce na grilla z ławami i stołami. Posiadamy również suszarki do włosów, a także w okresie wakacyjnym plac zabaw dla małych dzieci.

Budynek przy ulicy Gimnazjalnej 9 posiada również 50 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 4- oraz 6, 10 i 14-osobowych. Do Państwa dyspozycji jest także wyposażona kuchnia samoobsługowa, stołówka, świetlica, bezpłatny dostęp do Internetu, toalety i natryski, miejsce na grilla oraz ogrodzona posesja z możliwością zaparkowania autokaru. 

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Karpacz, Dolnośląskie
ul. Skalna 45 , 58-540 Karpacz

Noclegi Karpacz

Atrakcyjna górska miejscowość turystyczno-wypoczynkowa położona w województwie dolnośląskim Karpacz, znajduje się w Karkonoszach u podnóża Śnieżki. Miasto to jest niezwykle popularnym miejscem do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. W Karpaczu istnieje dużo szlaków turystycznych, w tym także trasa na słynną Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy.

Jednym z najsłynniejszych zabytków Karpacza jest Świątynia Wang – to niecodzienny obiekt, który powstał w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Kiedy król Pruski Fryderyk IV w XIX wieku zakupił go od Wikingów, chciał postawić ją w Berlinie. Jednak kiedy zrezygnował z tego pomysłu, po staraniach Fryderki von Reden przeniesiono go w Karkonosze. Budowla ta została rozebrana na części i statkiem dostarczona do Szczecina, a potem do Berlina, gdzie następnie łodziami Odrą, a dalej konnymi wozami dotarła do Karpacza.

Będąc w Karpaczu warto także zajrzeć do Muzeum Zabawek. W Karpaczu znajduje się również Park Bajek oraz Miasteczko Western City. Przy głównej ulicy Konstytucji 3 Maja znajduje się Skwer Zdobywców, na którym odlane są w brązie odciski butów i raków słynnych polskich himalaistów, m.in.: Wandy Rutkiewicz, Macieja Berbeki czy też Jerzego Kukuczki.

Miejscowość ta to idealny ośrodek sportów zimowych. Co roku przyjeżdżają tutaj tłumy adeptów narciarstwa. W Karpaczu znajduje się kilkanaście oświetlonych stoków narciarskich o umiarkowanym stopniu trudności. Są tutaj także lodowiska, rynna snowboardowa czy też Alpejski tor bobslejowy „Alpine-Coaster”. Można tutaj zjechać na pontonach.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu