obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Dziś (23.10.2020) podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia, które wejdą w życie już jutro, tj. od soboty 24 października. Wśród nich znalazł się zapis o zamknięciu restauracji i barów oraz po raz kolejny podkreślone zostało zamknięcie basenów.

Niedługo po konferencji na stronach rządowych opublikowane zostały szczegółowe wytyczne, z których wynika jasno, że restauracje hotelowe pozostają otwarte dla Gości hotelowych, zameldowanych przynajmniej na jedną dobę. Podobnie rzecz ma się w przypadku basenów, które w takiej formie działają już od zeszłej soboty (basen hotelowy dostępny dla Gości zameldowanych przynajmniej na jedną dobę).

Więc jeśli zadajemy sobie pytanie: Czy w hotelu do którego jadę będzie otwarta restauracja? Odpowiadamy: tak! :)

Jak długo zamknięte restauracje?

Według informacji podanych na konferencji prasowej, restauracje i bary mają pozostać zamknięte przez najbliższe dwa tygodnie.

 

Add a comment

Dziś na wieczornej konferencji prasowej premier Morawiecki przedstawił kolejne obostrzenia, które wejdą w życie już w najbliższą sobotę, tj. 17.10.2020. Wśród obostrzeń znalazło się zamknięcie basenów, sal fitness i siłowni.

Przed godziną 23:00 na stronach rządowych pojawiły się zaktualizowane wytyczne dla branż, w których uszczegółowione zostało, że „w hotelach mogą działać baseny, siłownie i kluby fitness, jednak tylko i wyłącznie dla gości, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową.”

Jeśli szukamy więc hotelu z basenem, możemy być pewni, że będziemy mogli z niego skorzystać ;)

 

Add a comment

Każdy miłośnik gór z całą pewnością powinien choć raz odwiedzić taki górski zakątek jak Muszyna. Jest to miejsce wyjątkowo urokliwe, a dodatkowo cechuje się dobroczynnym klimatem. Muszyna od wielu lat cieszy się opinią wspaniałego uzdrowiska.

 

Górskie atrakcje w okolicy

Jednym z najbardziej znanych szczytów Beskidu Sądeckiego jest Jaworzyna Krynicka wznosząca się na wysokość 1114 m n.p.m. Jest to szczyt wyjątkowo dobrze zagospodarowany pod względem turystycznym. Na szczyt można dostać się nie tylko pieszo, ale także koleją gondolową, która wyjeżdża z doliny Czarnego Potoku. Jaworzyna to fantastyczny punkt widokowy.

Ponadto w okresie zimowym jest cenionym, i jednym z największych w Polsce, ośrodkiem narciarskim. Łącznie do dyspozycji narciarzy oddaje 14 km tras zjazdowych (8 różnych tras narciarskich). Na północnym stoku mieści się między innymi Muzeum Turystyki Górskiej PTTK.

Wartym uwagi i odwiedzenia szczytem jest też najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, Radziejowa. Wznosi się na wysokość 1266 m n.p.m. i należy do Korony Gór Polski. Na jej szczycie wybudowana została drewniana wieża widokowa, z której oglądać można wspaniałe widoki. Na północnym zboczu wytyczony został rezerwat przyrody Baniska. Mieści się tam jaskinia Bania w Radziejowej. Interesującym miejscem jest także nieduża wychodnia skalna, tzw. Ołtarz. Interesującą propozycją jest również wycieczka ścieżką przyrodniczą o nazwie „Rogasiowy Szlak”, która wiedzie po dolinie Roztoki Małej.

 

Górskie atrakcje w Muszynie

W samej Muszynie także znajduje się kilka niższych szczytów wartych uwagi – idealnych na wycieczkę z dziećmi. Najbardziej popularnym z nich jest Góra Zamkowa, zwana także Zamczyskiem lub Basztą. Wznosi się na wysokość 527 m n.p.m., a jej nazwa nie jest przypadkowa. Na jej szczycie położone są ruiny dawnego zamku starostów Państwa Muszyńskiego. Spacerując po mieście, warto też udać się na Suchą Górę (561 m n.p.m.), Mikową (641 m n.p.m.) czy na Malnik (727 m n.p.m.).

W Muszynie koniecznie trzeba zatrzymać się na nieco dłużej, aby móc zwiedzić choć część z bardzo wielu atrakcji i ciekawych miejsc. Doskonałym rozwiązaniem będzie nocleg w hotelu Klimek**** SPA. Położony jest on w bardzo spokojnej, urokliwej okolicy, z dala od wielkomiejskiego hałasu. Obiekt jest miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi w każdym wieku. Znaleźć można w nim liczne udogodnienia, od dziecięcego menu w restauracji, zabezpieczeń na kontakty, po profesjonalną opiekę i programy animacyjne dla najmłodszych czy naukę pływania. Dzieciom nie zagrozi nuda, a rodzice będą mogli nieco odpocząć!

Dłuższy pobyt w Muszynie bez wątpienia pozytywnie wpłynie na zdrowie, bo jak zostało już wspomniane, jest to miejscowość o charakterze uzdrowiskowym. Leczy się tutaj głównie choroby układu trawiennego i oddechowego, ale wspaniały klimat wpływa na ogólną poprawę samopoczucia.

Hotel Klimek **** SPA
33 – 370 Muszyna, Złockie 107
tel. 18 477 82 22
www.hotelklimek.pl/hotelklimekspa/aquapark

 

Add a comment

„Lato dla Medyków” to forma wsparcia i podziękowania dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych poświęcających swoje bezpieczeństwo w walce o nasze zdrowie. Zamek Królewski na Wawelu zaprosił dzieci pracowników służby zdrowia z krakowskich szpitali na bezpłatne, całodniowe warsztaty edukacyjne w wakacyjnej atmosferze. Akcja trwa od 18 do 28 sierpnia.

Zasłużone wyrazy solidarności, wsparcia i wdzięczności dla pracowników służby zdrowia płyną ze wszystkich stron i przyjmują najróżniejsze formy: psychologiczną, materialną, finansową. Zamek Królewski na Wawelu także znalazł sposób, by wspomóc służby medyczne i podziękować za ich ofiarną pracę w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19.

Mając w pamięci, że lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni poświęcając swoje bezpieczeństwo spędzali i spędzają nadal wiele dni w miejscu pracy, a w związku z wciąż nieopanowaną sytuacją nie mogą liczyć na wakacyjny czas ze swoimi dziećmi, Zamek

prowadzi akcję „Lato dla Medyków”. W podzięce za niestrudzoną pracę, Zamek Królewski na Wawelu jako instytucja o szczególnej randze kulturowej, postanowił odwdzięczyć się pracownikom służby zdrowia za poświęcenie, organizując bezpłatne zajęcia edukacyjne dla ich dzieci. Odbywająca się w terminie 18-28 sierpnia akcja „Lato dla Medyków” daje podopiecznym pracowników służby zdrowia szansę na spędzenie wakacyjnych dni na warsztatach edukacyjnych w otoczeniu sztuki, historii i natury.

W akcji bierze udział 45 dzieci w wieku od 7 do 12 lat, podzielonych na pięć dziewięcioosobowych grup pozostających pod fachową opieką wykwalifikowanych edukatorów oraz wolontariuszy. Podczas trwających cztery dni turnusów uczestnicy biorą udział w zwiedzaniu Zamku (także poznając go od strony ukrytej przed wzrokiem zwiedzających), w warsztatach plastycznych i edukacyjnych,  nie pomijając ważnej przerwy na obiad, podwieczorek w królewskim otoczeniu.

Krakowskie szpitale, które włączyły się do akcji: Szpital Uniwersytecki, Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera. 

 

Add a comment

Informacja prasowa, 03.08.2020

Europejski lider czarterów jachtowych online Click&Boat przejmuje hiszpańskiego gracza Nautal

Click&Boat, lider internetowego czarteru łodzi w Polsce i Europie, kontynuuje ekspansję. Przejęcie Nautal, największego konkurenta na rynku europejskim, zapewni Click&Boat umocnienie pozycji międzynarodowego lidera oraz umożliwi zwiększenie oferowanej floty z 35 000 do 45 000 łodzi, również na terenie Polski. Na samych Mazurach oferta zostanie rozszerzona o kolejne 80 jednostek, gotowych do czarteru jeszcze w tym sezonie.

Po przejęciu Grupa Click&Boat celuje w 100 mln euro zysku w 2021 r., w porównaniu do 50 mln euro osiągniętych w 2019 r. Platforma skupia ponad 5 milionów miłośników żeglarstwa na całym świecie, którzy dokonują 200 tys. rezerwacji rocznie. Pomimo okoliczności oraz obecnej sytuacji na rynku turystycznym, Click&Boat nieustannie realizuje nowe inwestycje oraz konsoliduje rynek czarteru jachtów, od ponad 5 lat corocznie osiągając 100 proc. wzrost przychodów. Przejęcie hiszpańskiego konkurenta Nautal następuje zaledwie 4 miesiące po przejęciu niemieckiej firmy Scansail.

- Od początku istnienia obu firm podobieństwa i synergie między Click&Boat a Nautal były liczne i bardzo silne. To przejęcie stanowi dla nas kluczowy punkt, który nie tylko pokazuje wielki rozwój i atrakcyjność platformy, ale również pozwala nam nadal kształtować żeglarstwo jutra, kontynuując oferowanie idealnie dopasowanych rozwiązań z zakresu czarteru łodzi, niezależnie od doświadczenia użytkowników - mówi Edouard Gorioux, współzałożyciel Click&Boat.

Cała flota znajdująca się w ofercie Click&Boat rośnie w siłę. Od 2018 roku do czerwca 2020 liczba nowych jachtów, zarejestrowanych na platformie wzrosła o ponad 160 proc.

Czarter jachtu się opłaca

Jachty i łodzie motorowe to nie tylko pasja i przygoda dla zamożnych, lecz także sposób na atrakcyjny i dochodowy biznes dla każdego. Liczba łodzi dostępnych do wyczarterowania w serwisie Click&Boat co roku wzrasta i to w dwucyfrowym tempie. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w jacht, a następnie oddanie jednostki w czarter, co umożliwia osiąganie stałych zysków. Tylko w ciągu pierwszych 7 miesięcy 2020 roku Click&Boat zanotowało w Polsce 36 proc. wzrost liczby właścicieli łodzi zarejestrowanych na platformie w stosunku do roku 2019. Wartość rynku produkcji jachtów w Polsce szacowana jest na 1,5 mld zł, z czego jedna trzecia znajduje odbiorców w kraju.

Popularność żeglarstwa wśród Polaków rośnie

Żeglarstwo cieszy się coraz większą popularnością w kraju. Z badań Polskiego Związku Żeglarskiego wynika, że 70 proc. Polaków miało kiedykolwiek styczność z żeglarstwem, a liczbę żeglarzy szacuje się na 4,3 mln osób. Największym zainteresowaniem cieszy się u nas czarter motorówek i żaglówek, na które Polacy najczęściej decydują się również za granicą. Dodatkowo coraz chętniej spędzają zagraniczny urlop na katamaranach, czy pontonach RIB. Wakacje na łodzi są świetną alternatywą dla tych, którzy w obecnych warunkach poszukują odpoczynku z dala od tłumów i kurortów. Jak pokazują dane Click&Boat z czerwca 2020, aż 64 proc. Polaków decydujących się na ten rodzaj wakacji wybrało czarter w kraju. Zauważalne jest również zainteresowanie zagranicznymi destynacjami. Najczęściej wybieranym kierunkiem przez Polaków jest Chorwacja, a następnie Grecja i Włochy.

Klikaj i płyń

Click&Boat stanowi wodny odpowiednik Airbnb, a tym samym wiodącą platformę do czarteru jachtów online. Opiera się na innowacyjnej formie sharing economy, dzięki czemu pozwala osobom indywidualnym w łatwy i bezpieczny sposób wynająć jacht żaglowy, katamaran, houseboat, łódź motorową, czy łódź RIB bezpośrednio od właściciela. Dzięki temu wynajmujący mogą znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę, a właściciele są w stanie zamortyzować koszty posiadania i magazynowania łodzi.

Każdy projekt żeglarski nadzoruje doradca Click&Boat. Co więcej, wynajmujący również mogą samodzielnie skontaktować się z właścicielami i zadać im dowolne pytania. Z kolei właściciele mają możliwość sprawdzenia żeglarskich CV wynajmujących, co pomaga im w wyborze odpowiedniego najemcy. Osoby posiadające uprawnienia żeglarskie mogą skorzystać z czarteru „bareboat”, czyli samej łodzi, bez kapitana. Istnieje także opcja skorzystania z usług profesjonalnego sternika, którego doświadczenie zagwarantuje bezpieczny przebieg wodnej wyprawy. Wystarczy zaledwie parę kliknięć, by zaplanować wodne wakacje. W najbliższym czasie za pomocą wyszukiwarki czarterów będzie można sprawdzić oferty wynajmu już nie z ponad 35 000, a 45 000 jachtów dostępnych w ponad 60 krajach na całym świecie.

Więcej informacji na stronie Click&Boat

Kontakt dla prasy:

Ewa Grzywacz

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 739 097 514

Joanna Gołębiewska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 692 222 986

 

Add a comment

Nowości wakacyjne to atrakcje na świeżym powietrzu. W ofercie również coroczne hity, nocne zwiedzanie fortu z przewodnikiem i mapping oraz naukowe pokazy, warsztaty i wystawy. Codziennie przez ponad dwa miesiące, od 27 czerwca do 31 sierpnia, Hevelianum zaprasza dzieci, młodzież i całe rodziny na Wakacje na Górze Gradowej.

 

We wszystkich siedmiu aktywnościach z wakacyjnej oferty Hevelianum mogą wziąć udział dzieci z rodziną, dwie z aktywności są bezpłatne, a pięć jest biletowanych. – W tym roku szczególnie polecamy wszystkie wydarzenia, które będziemy realizować na świeżym powietrzu – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum – Zachęcamy, aby gdańszczanki i gdańszczanie odkryli w tym roku przyrodnicze uroki Góry Gradowej. Czy wiecie państwo, że to 20 hektarów przepięknych terenów zielonych w samym centrum miasta? Oddajemy go miłośnikom piknikowania, siedem dni w tygodniu zapraszamy na Piknikowanie na polanie. Od poniedziałku do piątku można dołączyć do spaceru przyrodniczego Zielona strona fortu. To okazja, żeby zapuścić się z edukatorem w ciekawe przyrodniczo zakątki Góry Gradowej, a dodatkowo w trakcie drogi dzieciaki będą szukać ukrytych zagadek i zadań do wykonania. Zawsze w piątki wieczorem front 150-letniej Wozowni Artyleryjskiej będzie się stawać wielkim ekranem. Podczas trójwymiarowego widowiska światła, obrazu i dźwięku opowiemy pasjonującą historię architektury obronnej na polskich ziemiach.

 

Mapping to żelazny punkt programu, bo już w ubiegłym roku cieszył się wielką popularnością wśród gości. Jak i piątkowe spacery z przewodnikiem pod hasłem Fort Nocą, na które bilety rozchodzą się z dużym wyprzedzeniem (na zakończenie spaceru zawsze mapping). – Odkrywamy zakamarki starego fortu, aby poznać burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca – opowiada Dorota Ciemna, p.o. kierownik Projektów Kulturalnych – Wielką atrakcją jest to, że docieramy do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

Mapping to żelazny punkt programu, bo już w ubiegłym roku cieszył się wielką popularnością wśród gości. Jak i piątkowe spacery z przewodnikiem pod hasłem Fort Nocą, na które bilety rozchodzą się z dużym wyprzedzeniem (na zakończenie spaceru zawsze mapping). – Odkrywamy zakamarki starego fortu, aby poznać burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca – opowiada Dorota Ciemna, p.o. kierownik Projektów Kulturalnych – Wielką atrakcją jest to, że docieramy do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

Hevelianum nauką stoi, tradycyjnie więc w wakacje edukatorzy zapraszają na codzienne naukowe pokazy, warsztaty i wystawy interaktywne. – Podczas Science show zaprezentujemy efektowne i piorunujące pokazy naukowe z prądem w roli głównej. W trakcie warsztatów Przygody robotów będziemy konstruować roboty ze szczoteczek do zębów – do naukowych aktywności zachęca Agata Ferenc, kierownik Działu Edukacji i Wystaw – A na wystawach Dookoła świata, Z energią! i Łamigłówka przemierzamy wszystkie kontynenty wszerz i wzdłuż, odkrywamy prawa przyrody rządzące światem i naszym codziennym życiem, a do tego udowadniamy, że matematyka jest zabawna, inspirująca i bardzo przydatna. Na naszych wystawach ani dziecko, ani jego opiekun nie będą się nudzić.

Pełen program Wakacji na Górze Gradowej można znaleźć na stronie: www.hevelianum.pl. Tam też w zakładce Zaplanuj wizytę → Ceny biletów można zaopatrzyć się w bilet.

Szczegółowy plan wydarzeń można znaleźć na naszej stronie www: https://www.hevelianum.pl/news/662_wakacje-na-gorze-gradowej

Add a comment

Coraz częściej słyszy się o rodzinach podróżujących nie tylko z dziećmi ale i czworonożnymi członkami tejże rodziny. Bez wątpienia pozostawienie pupila samego na 2 tygodnie nie wchodzi w grę a przekazanie go bliskim lub przyjaciołom może stanowić problem zarówno dla ludzi jak i dla zwierza,a który może cierpieć z powodu lęku separacyjnego. Co roku słyszy się też o fali porzuceń zwierząt w okresie wakacyjnym.

Na szczęście, coraz więcej obiektów noclegowych w całej Polsce decyduje się na przyjmowanie rodziny w komplecie ;-). Jednym z takich hoteli, który zasłużył na naszą szczególną uwagę jest 4-gwiazdkowy Tristan Hotel & SPA w Kątach Rybackich. W trakcie ostatnich miesięcy załoga obiektu pracowała nad zmianami w ofercie hotelu, które pozwolą na jeszcze lepszy wypoczynek ze zwierzakami.

Od początku powstania Tristan Hotel & SPA otwarty był dla podróżujących z pupilami, a jego głównym wyróżnikiem był fakt, że nie ograniczał się do małych piesków z krótkim włosiem, a przyjmował zwierzęta o każdym rozmiarze. Nie zapominał przy tym o kotach i innych pupilach, jak papugi, chomiki a nawet fretki! Jedynym warunkiem jest aby pupil był poukładany, nie hałasował, nie zakłócał komfortu pobytu innym gościom i nie niszczył mienia hotelu...zupełnie jak z człowiekiem ;-)

Okoliczne trasy spacerowe, prowadzące przez las, w połączeniu ze spokojem (nawet w szczycie sezonu) Kątów Rybackich, tworzą idealne miejsce na długie wycieczki calą rodziną. Ponad to, w Kątach Rybackich znajdują się zejścia na plaże, gdzie możliwy jest pobyt z psami

Koszt pobytu pupila w hotelu waha się między 40zł a 70zł za noc, zależnie od okresu oraz długości pobytu. 

Zwierzaki przyjeżdżające do hotelu zostaną powitane kocykiem, który może posłużyć, jako miejsce do wypoczynku na łóżku lub tymczasowe posłanie na podłodze, ręcznikiem do wycierania łapek, zapasową miską i smaczkiem (dla psów) – pysznym początkiem pobytu w nowym miejscu. Właściciele czworonogów, którzy będą chcieli wejść z nimi do restauracji mogą liczyć na to, że ich stolik będzie znajdował się w zacisznym miejscu, aby zminimalizować stres zwierzęcia. Jeśli w trakcie pobytu zabraknie pożywienia dla pupila – wystarczy zgłosić ten fakt w recepcji, a załoga stanie na wysokości zadania i spróbuje dowieźć odpowiedni rodzaj karmy do pokoju.

Nie wyjeżdżaj na urlop bez pupila – przekonują pracownicy hotelu Tristan – "nie ma znaczenia, czy jest to pies czy kot, czy ma długą lub jest kanapowcem. U nas każdy pupil jest mile widziany!"

W planach na przyszłość pojawia się pomysł stworzenia przestronnego, ogrodzonego psiego parku tuż obok budynku. Wszystko po to, aby wyjazd z czworonogiem był jak najbardziej udany.

-

Tristan Hotel & SPA to czterogwiazdkowy hotel nad morzem z basenem  zlokalizowany w Kątach Rybackich na Mierzei Wiślanej. Na Gości czeka tu 57 komfortowych pokoi, w tym 2 apartamenty i 3 pokoje typu studio. Strefa spa obejmuje 2 baseny (wewnętrzny i zewnętrzny), jacuzzi, brodzik dla dzieci, grotę solną i 2 sauny. Zaplecze rekreacyjne to w pełni wyposażone centrum fitness, kręgielnia, kort tenisowy oraz wypożyczalnia rowerów. Obiekt przyjazny jest rodzinom z dziećmi.

 

Add a comment

Z okazji obchodów 200. rocznicy urodzin – rok 2019 ogłoszony został Rokiem Moniuszki. W całej Polsce organizowane są koncerty, spektakle, wydarzenia muzyczne i teatralne, poświęcone Stanisławowi Moniuszce. Teatry operowe tak zaplanowały sezony, by wystawiać Halkę i Straszny dwór, 
w programach filharmonicznych uwzględniono utwory orkiestrowe – jak uwerturę Bajka, chóry 
i zespoły kameralne wykonują repertuar Moniuszkowski.

Opera Wrocławska przygotowała bogaty repertuar na obchody Roku Moniuszkowskiego. Świętowanie 200. urodzin Stanisława Moniuszki Opera zainaugurowała premierą Halki w reżyserii Grażyny Szapołowskiej. Kolejne premiery poświęcone temu wydarzeniu to kantata Widma, oraz majowy repertuar – począwszy od zaprezentowania wrocławskiej publiczności niemego filmu Halka z muzyką na żywo w Parku Staromiejskim i fragmentów mało znanej opery Bolesława Wallka-Walewskiego Pomsta Jontkowa, która jest kontynuacją losów bohaterów opery Moniuszki. Również w maju artyści Opery Wrocławskiej wykonają najpiękniejsze pieśni Stanisława Moniuszki ze zbioru „Śpiewnik domowy”. Z okazji Roku Moniuszkowskiego w ramach projektów edukacyjnych „Accademia dell’Opera” i chór „Amanti dell’Opera” w programie także znalazły się fragmenty z najsłynniejszych oper kompozytora.

Stanisław Moniuszko tworzył muzykę do tekstu II części Dziadów Adama Mickiewicza od początku lat 50. dziewiętnastego wieku, jednak do prawykonania kantaty pod znaczącym tytułem Widma doszło dopiero 22 stycznia 1865 roku, w tzw. Salach Redutowych Teatru Wielkiego w Warszawie. W ten dzień wypadła druga rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Trudno dziś orzec, czy dopuszczenie do wykonania kantaty opartej na dziele Adama Mickiewicza w tym właśnie dniu było przypadkiem, niedopatrzeniem cenzora, czy wynikało z interwencji protektorki kompozytora, Marii Kalergis, której to dzieło twórca zadedykował.

Moniuszko był zdeklarowanym wielbicielem i entuzjastą twórczości Mickiewicza, o czym świadczy dobitnie bogaty zbiór kompozycji pieśniowych z towarzyszeniem słów poety. Dowody oczytania, 
a także zaciekawienia miejscami, związanymi z postacią Mickiewicza napotykamy w listach kompozytora z różnego czasu; na uwagę zasługują np. młodzieńcze listy do narzeczonej, w których zapisuje swoje poszukiwania „słynnej doliny kowieńskiej”, znanej już wtedy z legendy biograficznej poety , a także z poematu o Konradzie Wallenrodzie. Kompozycja muzyczna stworzona do Dziadów 
cz. II jest wyraźnym potwierdzeniem fascynacji poetą i jego twórczością, jaką kompozytor dzielił zresztą 
z wieloma innymi czytelnikami poezji Mickiewicza.

Inscenizacja Jarosława Freta odwołuje się do trudnej i bogatej historii Wrocławia. Obrzęd dziadów odbywa się w 1945 roku, w Breslau, do którego zaczynają przyjeżdżać nowi mieszkańcy, z Białorusi, Litwy, Ukrainy, czyli z tych rejonów, w których dziady były odprawiane i skąd pochodziła inspiracja dla Mickiewicza. Jakie widma przybywają na scenę zobaczyć będzie można w dniach 6, 7 i 10 marca 2019 w Operze Wrocławskiej. A może tym ostatnim widmem, które przychodzi, jesteśmy my sami?

Realizacja Widm Stanisława Moniuszki na scenie Opery Wrocławskiej to wydarzenie, które można odbierać w kilku wymiarach. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że Rok Moniuszkowski, 
w ramach którego spektakl jest wystawiany w naszym teatrze, jest kontynuacją wyjątkowo dla nas ważnego Roku Polskiego, będącego okazją do refleksji nad kulturą, nad jej narodowym, ale i lokalnym charakterem oraz wartościami uniwersalnymi, trwającymi niezależnie od czasów i okoliczności.

Istotnym elementem także koniecznym do podkreślenia jest czysto muzyczna i literacka wartość dzieła. Partytura Widm Moniuszki, rozpisana jako sceny liryczne w formie kantaty, przepełniona jest duchem romantyzmu polskiego, nierzadko znajdującego inspiracje w polskim folklorze. Widma to także muzyczna ilustracja Dziadów części drugiej Adama Mickiewicza, których znaczenia dla polskiej kultury nie trzeba wyjaśniać.

Aspektem nadrzędnym dla całej realizacji, ale też najmniej uchwytnym i możliwym do zdefiniowania, jest duchowa, a chciałoby się powiedzieć – wręcz ezoteryczna wartość samego dzieła. Widma/Dziady dotyczą jednego z najbardziej uduchowionych obrzędów naszej kultury, Zaduszek, w których odniesienia religijne pozostają na planie dalszym, a podstawowym ich czynnikiem jest kontakt 
z zaświatami, który to definiuje przeszłość, określającą nasze człowieczeństwo. Nie bez znaczenia pozostaje więc fakt, że premiera naszej inscenizacji przypada w środę popielcową – dniu zadumy 
i skupienia, skłaniającym do przemyśleń i kontemplacji własnego istnienia, niezależnie od wiary 
i szerokości geograficznej.

Serdecznie Państwa zapraszam do uczestnictwa w tym artystycznym i duchowym misterium.

Marcin Nałęcz-Niesiołowski

Add a comment

Właśnie rusza zimowa wyprzedaż biletów elektronicznych do Energylandii! To kolejna szansa, by załapać się na tańsze bilety wstępu do dwóch parków – Parku Rozrywki i Water Parku!

Za indywidualny bilet normalny zapłacimy teraz 119 zł 99 zł!, znów za ulgowy dla dzieci do 140 cm wzrostu 69 zł 59 zł!Bilety dwudniowe zostały przecenione na 219 zł 179 zł za normalny i

119 zł99 zł za ulgowy. Promocja trwać będzie od 23 do 27 stycznia 2019 roku.

Plusem takiego rozwiązania jest nie tylko cena, ale także możliwość wykorzystania ich w dowolnie wybranym dniu między 6 kwietnia a 18 czerwca, zgodnie z kalendarzem otwarcia, który znajduje się >>TUTAJ<<.

Co więcej, z zakupionymi biletami elektronicznymi udajemy się na miejscu bezpośrednio do wejścia! Tam skanowane są przez pracowników obsługi i… możemy bawić się na ulubionych Roller Coasterach i kilkudziesięciu innych atrakcjach, które czekają na nas w środku! Osoby, które odwiedzą ten Park po raz kolejny z pewnością go nie poznają, z uwagi na liczne zmiany w dekoracji, które zostały przygotowane na nowy sezon 2019. Będzie okazja nie tylko do tego, by świetnie się bawić, ale i pochwalić się wizytą na Facebooku czy Instagramie!

Już teraz zaplanuj wspaniały wyjazd do rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze i

Bilety promocyjne dostępne będą na stronie: https://ticket.energylandia.pl/

Regulamin promocji dostępny jest na stronie internetowej >>TUTAJ<<

Ferie na stoku z Energylandią? To wbrew pozorom możliwe! Cały czas trwa akcja Wiślańskiego Skipassu, czyli grupy 12 stoków położonych w Wiśle i Ustroniu, które wprowadziły jeden wspólny karnet. To bardzo wygodne rozwiązania, bowiem nie musimy, co chwilę martwić się o zakup biletu na wyciąg. Pomysł ten wydaje się podwójnie dobry, bowiem niewykorzystany karnet można wymienić na bilet wstępu do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Większość z nas nie lubi, jak się coś marnuje, dlatego, jeśli w naszych kieszeniach pozostaną jakieś niewykorzystane dni na karnecie, warto je zachomikować i wykorzystać już od 6 kwietnia w Energylandii.

Więcej na ten temat znajdziesz >>TUTAJ<<

 

Add a comment

Już za kilka dni odbędą się 26 Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw .

24 listopada warto odwiedzić strefę podróżników, gdzie z pewnością usłyszymy świetne historie, poznamy niesamowitych ludzi i zobaczymy masę inspirujących zdjęć.

Rejestracja pod adresem:
https://www.mttargionline.pl/TTWarsaw2018

 

Add a comment

Załap się na tańsze bilety na sezon 2019 – sprzedaż wystartowała już teraz!

Z okazji nadchodzącego Black Friday Energylandia dołącza do cenowego szaleństwa i ogłasza Black Week na bilety ważne przez cały sezon 2019. Promocyjne bilety prezentowe wysyłane są w ekskluzywnych opakowaniach. Ich ważność rozpoczyna się już 6 kwietnia, czyli w dniu otwarcia nowego sezonu i trwa do 27 października – to Ty decydujesz, w który dzień wykorzystasz swój bilet!

Gdzie je zdobyć?

Bilety dostępne są na stronie internetowej (KLIKNIJ TUTAJ)

Cennik prezentuje się następująco:

➡ bilety normalne indywidualne od 140 cm wzrostu w cenie: 99 zł

➡ bilety ulgowe indywidualne do 140 cm wzrostu w cenie: 59 zł

➡ bilety normalne indywidualne - dwudniowe - od 140 cm wzrostu w cenie: 179 zł

➡ bilety ulgowe indywidualne - dwudniowe - do 140 cm wzrostu w cenie - 99 zł

Spiesz się, bo promocja trwa tylko do 26 listopada włącznie!

Regulamin promocji dostępny jest na stronie internetowej (KLIKNIJ TUTAJ )

 

Add a comment

 

Bez marudzenia, bez proszenia o litość i błagania by może było jednak łatwiej. Mamy dla was najpiękniejsze widoki, obłędną trasę, grzane wino, ale może też deszcz, śnieg i chłód. Jeśli wolicie ciepłą kanapę i kapcie to stracicie tu czas. To rajd dla prawdziwych Gałkowskich twardzieli!!!

PROGRAM:
12:00 ROZPOCZĘCIE RAJDU
14:00 PIKNIK NA POLANIE
17:00 ZAKOŃCZENIE/ POWRÓT DO STAJNI

Zgłoszenia proszę wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prosimy o podanie dokładnej listy uczestników oraz wybranie formy aktywności (zaprzęg piknikowy/ jazda wierzchem).
Już za tydzień czekamy na Was w Gałkowie!!!
KOSZT UCZESTNICTWA:

300 ZŁ/OS JAZDA WIERZCHEM
250 ZŁ/OS WÓZ DOROŚLI
150 ZŁ/OS DZIECKO

Należności należy wpłacać na konto :

PKO BP 82 1020 4753 0000 0502 0046 5765
K&F GROUP
Gałkowo 45
12-220 Ruciane- Nida

W tytule przelewu należy napisać RT oraz nazwiska uczestników

Galerie zdjęć z poprzednich edycji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebook'u.

 

Add a comment

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na niezwykłe wydarzenie jakim jest Wielki Bieg Św.Huberta, który odbędzie się 13 października 2018 w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie. Tradycja naszego Hubertusa sięga już osiemnastu lat! To historyczne jeździeckie święto daje wrażenie przeniesienia się w czasie do świata pełnego elegancji, piękna i legendarnej polskiej odwagi. W malowniczej scenerii Mazur w teren wyjeżdża grupa ponad czterdziestu konnych, których poprowadzi Karolina Ferenstein- Kraśko i Piotr Kraśko. Zapierajace dech w piersiach zmagania jak co roku obserwować będzie licząca ponad trzysta osób publiczność, towarzysząca zastępowi na zaprzęgach piknikowych. Na każdy z wozów przygotowane zostaną wspaniałe kosze piknikowe! Cały przejazd to niemal trzygodzinna wyprawa po przepięknej Puszczy Piskiej zakończona pełnym adrenaliny, ryzyka i piękna pościgiem za lisem. Wszystko zaczyna się tradycyjnie już spacerem po ekologicznym targu, gdzie można będzie wyposażyć się w produkty od lokalnych producentów – doskonałej jakości wędliny, sery i inne przysmaki. O godzinie 13:00 odbędzie się prezentacja uczestników na Hipodromie, potem jeźdźcy wyruszają swoją trasą, a widzowie na wozach dojeżdżają do nich w najbardziej malowniczych miejscach, gdzie ustawione są najtrudniejsze przeszkody. Nie odbędzie się również bez pokazów i atrakcji dodatkowych. Zdecydowanie jednym z największych przeżyć jest pokonanie rzeki Krutyni! Kilkaset osób z pobliskiego mostu śledzi zmagania uczestników nagradzając ich brawami. Wielki Bieg Św. Huberta z roku na rok staje się coraz większym wydarzeniem. Rozmach z jakim jest przygotowywany czyni go jednym z największych tego typu imprez w Polsce. Serdecznie zapraszamy!

Cennik:

 • Jeździec na koniu wypożyczonym ze Stadniny Koni Ferensteinów 300 zł
 • Jeździec na własnym koniu 200 zł
 • Miejsce na wozie piknikowym dla osób dorosłych (pow. 18 lat) 300 zł
 • Miejsce na wozie piknikowym dla osób w wieku 18- 15 lat 200 zł
 • Miejsce na wozie piknikowym dla osób w wieku 15- 4 lat 100 zł
 • Miejsce na wozie piknikowym dla dzieci poniżej 4 lat wstęp wolny

 

Ze względu na duże zainteresowanie z Państwa strony, zamówienia będą przyjmowane według kolejności zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Podczas dokonywania rezerwacji prosimy o szczegółową listę gości (imię, nazwisko) oraz informację w jakim towarzystwie chcieliby Państwo siedzieć na zaprzęgu piknikowym. Znacznie ułatwi nam to dogodne usytuowanie gości.

Zgłoszenia wysyłać proszę na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomyśleliśmy również o najmłodszych adeptach jeździectwa ! W niedzielę 14 października odbędzie się Hubertus Dziecięcy, który posiada już kilkuletnią tradycję. Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci sprawiając im wiele radości.

Atrakcje dla dzieci:

 • Wyjazd w teren wierzchem (grupa zaawansowana)
 • Przejazd wozem piknikowym dla mniej zaawansowanych i rodziców
 • Games Pony
 • Gry i zabawy na polanie
 • Poszukiwanie lisa ukrytego w lesie !

Cennik:

 • Dzieci 150 zł (wszystkie atrakcje w cenie)
 • Rodzice wstęp wolny

 

 

Add a comment

W dniach 4-5 października na Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się największa konferencja marketingowa dla hotelarzy w Polsce - Hotel Marketing Conference. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji będzie hasło “SIMPLY MORE”.

Hotel Marketing Conference to największa konferencja dla hotelarzy organizowana przez firmę Profitroom - lidera wśród dostawców technologii rezerwacyjnych. W tegorocznej edycji <HMC> weźmie udział rekordowa liczba 1000 uczestników, w tym właściciele obiektów hotelarskich i osoby odpowiedzialne za sprzedaż i marketing hoteli czy apartamentów.

Podczas dwóch dni wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wysłuchać merytorycznych prelekcji, ale również wybrać spośród 20 warsztatów! To absolutna nowość i czerpanie ze standardów zachodnich konferencji - proponujemy pełną dowolność wyboru. Warsztaty oraz prezentacje skupione będą głównie wokół przewodniej tematyki konferencji, czyli sprzedaży bezpośredniej hotelu. Jest to obszar, który obecnie interesuje coraz większą liczbę hotelarzy w związku z rosnącym znaczeniem portali OTA takich jak Booking.com, Expedia czy metasearchy Trivago. Współpraca ze wspomnianymi pośrednikami obecnie jest nieodzownym elementem potrzebnym do efektywnego zarządzania rezerwacjami obiektu, jednak generowany zysk ze sprzedaży za pośrednictwem OTAs jest mniejszy niż w przypadku sprzedaży poprzez kanały własne hotelu (stronę internetową, recepcję itd.).

Na konferencji nie zabraknie również renomowanych ekspertów. Jednym z nich będzie prof. zw. dr hab. Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którego zainteresowania naukowe związane są z marketingiem strategicznym, badaniem zachowania konsumentów, ekonomii behawioralnej i przywództwa. Autor ponad 900 publikacji w tym roku opowie nam o tym, jak rozumienie wartości oraz oczekiwań generacji młodych pracowników może ułatwić budowanie dobrze funkcjonujących zespołów. W ubiegłym roku, profesor oprócz przekazanej solidnej dawki wiedzy rozbawił do łez zgromadzoną w Poznaniu i Warszawie publiczność, dzięki czemu został najlepiej ocenionym prelegentem <HMC> 2017!

Kolejnym prelegentem będzie Maciej Straus, CEO Hotelu Afrodyta Business & SPA, który opowie o tym, jak wykreować wartość dodaną obiektu hotelowego. Tego typu wystąpienie, jaką jest wspólne omawianie historii sukcesu i angażujących case studies hotelowych to kolejny wyróżnik tegorocznej konferencji. Wiedza przekazana przez kolegów z branży to praktyczne wskazówki z bezpośredniej pracy w hotelu i dzielenie się dobrymi doświadczeniami.  Na <HMC> nie zabraknie również specjalistów z naszej firmy. Z ponad 120-osobowego zespołu Profitroom wybraliśmy najlepszych ekspertów i praktyków, którzy opowiedzą o swojej pracy dla ponad 3000 hoteli w Polsce i na świecie. Wszyscy prelegenci chętnie podzielą się cennymi wnioskami nie tylko ze sceny - można ich będzie znaleźć również w kuluarach! Konferencja to także dobry moment na to, by przełamywać lody i zawierać relacje z innymi uczestnikami.

Tradycyjnie już, podczas konferencji odbędzie się również uwielbiany przez uczestników konkurs “Hotelarze goszczą Hotelarzy”. Ideą zabawy jest to, że hotelarze, uczestnicy <HMC> zapraszają swoich kolegów i koleżanki fundując przynajmniej weekendowy pobyt do swojego obiektu. Każdy, kto taki pobyt w formie voucheru ufunduje, może sam wziąć udział w losowaniu. Konkurs sprzyja integracji, wymianie wiedzy między uczestnikami i jest świetną okazją na doskonałą zabawę.

Szczególną atrakcją podczas <HMC> 2018 będzie z pewnością wieczorna gala 10-lecia pierwszej rezerwacji direct online.Właśnie to wydarzenie będziemy wspólnie świętować podczas uroczystego wieczoru pierwszego dnia konferencji. Będzie on okazją do wspólnych wspomnień czy podsumowania minionej dekady dla branży hotelarskiej. Nie zabranie również podziękowań i doskonałej muzyki - całą imprezę uświetni występ zespołu Poparzeni Kawą Trzy! Możemy jednak zapewnić, że to nie koniec niespodzianek dla naszych uczestników.

Zapraszamy do wzięcia udziału w 5. edycji <HMC>, która odbędzie się 4-5 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rejestracji na wydarzenie można dokonać już teraz na oficjalnej stronie internetowej konferencji. Wszelkie aktualności pojawiają się również na profilu Hotel Marketing Conference na Facebooku.

Add a comment

 

5 x TAK dla ExtraInHotel.

ExtraInHotel jest nową aplikacją mobilna dla hoteli. Jej celem jest wzrost sprzedaży wewnętrznej oferty hoteli ( restauracja, spa, wydarzenia…) oraz lepszy dostęp gości do okolicznych atrakcji turystycznych. Goście hotelu na pewno będą usatysfakcjonowani, mogąc w wygodny sposób korzystać z promocji oraz interesujących ich ofert w hotelu oraz ofert turystycznych, w pobliżu miejsca noclegu.

Dlaczego warto korzystać z ExtraInHotel?

1. Możesz wyświetlać promocje oraz oferty hotelu w telefonach gości, akcentując sygnałem dźwiękowym nowe promocje on-line - i zwiększać sprzedaż

2. Możesz zarządzać reklamami oraz przekazem marketingowym docierającym do Twoich gości od okolicznych organizatorów atrakcji turystycznych - i zarabiać na tym

3. Zwiększysz satysfakcję gości z pobytu w Twoim hotelu

4. Zaoszczędzisz na reklamie

5. Personel udzielający informacje gościom możesz skierować do innych zajęć

Zobacz jakie to proste: www.extrainhotel.com. Zapraszamy! 

 

Add a comment

Jak co roku dzień dziecka przypada 1 czerwca, ale czy co roku trzeba świętować go w ten sam sposób?

Mamy dla was nietypową propozycję aktywnego, ale zarazem radosnego spędzenia czasu Dniu wszystkich dzieci.

Park Rozrywki Energylandia położony w małopolskim Zatorze to prawdziwy raj dla dzieci i nie tylko! Spotkamy tutaj aż 4 strefy zabaw: dla najmłodszych, całych rodzin, młodzieżową część ekstremalną, a także wodną strefę Water Park z basenami i brodzikami. Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu wstępu, a dla dzieci do 3 lat taki bilet kosztuje jedynie złotówkę, a nieco starsze zapłacą 59 zł (do 140 cm wzrostu). Energylandia to największe zagęszczenie Roller Coasterów w jednym miejscu na skalę Europy Środkowo-Wschodniej, a tego typu konstrukcje znaleźć można nie tylko w strefie ekstremalnej, ale także tej dla dzieci!

 

Energuś, ulubieniec dzieciaków!

               Jedną z najpopularniejszych atrakcji Energylandii jest Roller Coaster Energuś. To niewielka konstrukcja o wysokości 13 metrów, która rozpędza wagoniki do 50 km/h, co można porównać do jazdy cabrioletem. Niezbyt szybka prędkość, wiatr we włosach, to coś kochają chyba wszyscy! Jednak w strefie „Bajkolandia” znaleźć można także inne niewielkie Roller Coastery, jak kosmiczny Mars, gąsienice Frutti Loop Coaster w owocowym ogrodzie, czy zeszłoroczną nowość Happy Loops, na którym możemy się nieźle zakręcić. Amotorzy zakręconych urządzeń nie będą narzekali tutaj na brak nudy. Od 2017 roku „Bajkolandia” została powiększona dwukrotnie! Wzbogacona o 10 nowych atrakcji część cyrkowa jest uwielbiana przez całe rodziny.

              

W upalny dzień czas się nieco orzeźwić!

               Chyba każdy jako dziecko uwielbiał wskakiwać do kałuży, by się nieco ochlapać. Goście Parku Rozrywki w Zatorze udowodnili, że wodne splashe sprawiają taką samą radość tym młodszym, jak i starszym. Jednak tutaj pluskanie się w kałuży zastępują rozbudowane atrakcje wodne. Wśród nich chociażby sprawiająca wiele frajdy bitwa wodna Splash Battle. Czteroosobowe łodzie z zainstalowanymi armatkami wodnymi pozwalają toczyć wodną batalię między rodzinami, ale i innymi Gośćmi Parku. Co ciekawe sami musimy uważać, czy nie ochlapie nas ktoś z zewnętrznych armatek zainstalowanych wokół tej atrakcji. Poszukiwacze przygód z pewnością udadzą się do Wyspy Skarbów, w której przepłyniemy łodzią po dwóch wodospadach! Fani wodnych przygód z pewnością skuszą się także na pontony płynące po dzikiej rzece. W Energylandii znajdziemy spływ wodny Atlantis i jego rozbudowaną wersję – Jungle Adventure. A gdy już poczujemy zmęczenie odprężyć możemy się na leżakach w towarzystwie piaszczystej plaży, palem oraz potężnego basenu i brodzików.

Głodni dalszych wrażeń? Nie czekaj i już dziś zaplanuj wyjazd do Energylandii! Park Rozrywki czynny jest codziennie od 10.00, ale warto przyjechać nieco wcześniej i załapać się na taneczny opening i muzyczną zabawę na dziedzińcu.

Świętuj dzień dziecka aż 3 dni!

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze postanowił świętować Dzień Dziecka aż 3 dni. Od piątku 1 czerwca do niedzieli na najmłodszych Gości Paru czekać będą niespodzianki i upominki od naszych animatorów, nie zabraknie także specjalnych zabaw. Podczas tych dni w Parku Rozrywki powstanie 9 specjalnych stref, w których wygrać będzie można gadżety oraz wartościowe nagrody. Atrakcją dnia będzie Piana Party, na którą załapać się będzie można cztery razy, o 12.00, 13.00, a także o 15.00 i 16.00. 

Odwiedź Rodzinny Park Rozrywki Energylandia

Add a comment

Pod koniec 2017 roku na terenie wzgórza zamkowego rozpoczęła się obszerna inwestycja, która nie tylko pozwoli poznać hotel Zamek Gniew**** na nowo, ale stworzy także niezwykle warunki na rodzinne wakacje czy też niezapomniane wyjazdy we dwoje.

Co zmieniło się do tej pory?

Dotychczasowa ilość pokoi zwiększyła się o dodatkowe 17 apartamentów zamkowych. W każdym z nich przeplata się średniowieczny klimat zamkowy z nowoczesnym wyposażeniem gwarantując komfortowy wypoczynek z historyczną nutą.

Aby odwiedzający hotel Goście mogli przyjemnie spędzać wieczory o każdej porze roku, w kwietniu 2018r. do dyspozycji oddana została kręgielnia oraz klub „Karczma Zamkowa”, które mieszczą się w podziemiach twierdzy.

Co przed nami?

We wnętrzach zamku powstanie kameralna restauracja serwująca autorskie dania Szefa Kuchni Mariusza Gachewicza. W ciepłe dni, Goście będą mogli skosztować zamkowych specjałów wypoczywając pod letnim namiotem, podziwiając przy tym piękne widoki okolicy. Dzięki swojej powierzchni (ponad 300m2) namiot będzie pełnił również funkcję powierzchni idealnej do organizacji wesel plenerowych, a także innych – nawet kameralnych uroczystości.

Z końcem wakacji, na terenie zamku uruchomiony zostanie kompleks rekreacyjny z basenem oraz gabinetami odnowy biologicznej.

W trakcie realizacji inwestycji nie zapomniano także o dzieciach – najmłodsi Goście hotelu będą mogli skorzystać z bawialni o powierzchni ponad 120m2, która przystosowana będzie również do organizacji animacji i przyjęć jak na przykład urodziny.

 

----------

Hotel Zamek Gniew**** to resort zamkowy usytuowany na malowniczym wzgórzu nad Wisłą, położony w mieście Gniew w województwie pomorskim. Od ponad 25 lat z sukcesem organizuje konferencje i eventy pośród zamkowych murów, dając swoim Gościom okazję na połączenie spotkań integracyjno-biznesowych z niezwykłą przygodą w przeszłość poprzez organizację biesiad i pokazów rycerskich na poziomie niespotykanym w innych miejscach Polski. Ponad to, dzięki dużej powierzchni zewnętrznej jaką dysponuje wzgórze zamkowe, hotel Zamek Gniew**** jest idealnym miejscem do organizacji wszelkich imprez outdoorowych, a zadaszona przestrzeń dziecińca pozwala na organizację dużych i wymagających eventów.

Poznaj pełną ofertę Hotelu Zamek Gniew tutaj

pokoje zamkowe -9
WIZ.04
pokoje zamkowe -1
pokoje zamkowe -2
 
Add a comment

Plebiscyt SUDECKIE KRYSZTAŁY – Hotel Kudowa **** III miejsce w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny

W piątek 10 listopada w Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbyła się już po raz VI gala Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy. W tym roku nagrody wręczono siedmiu kategoriach.

W kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny trzecie miejsce zajął Hotel Kudowa Manufaktura Relaksu.

Plebiscyt Sudeckie Kryształy ma na celu między innymi wyróżnianie inicjatyw, inwestycji i pomysłów przedsiębiorców oraz samorządów, które zostają z powodzeniem realizowane oraz mają wymiar ponad regionalny. To ukłon w kierunku firm, które odniosły sukces i które dla innych mogą być przykładem sprawności działania, wzorem solidności i rzetelności, a także żywym dowodem na to, że nawet w tak trudnych czasach, sukces gospodarczy można osiągnąć.

Najlepszy Produkt Turystyczny to kategoria ściśle dedykowana obiektom noclegowym i atrakcjom turystycznym, których na terenie Ziemi Kłodzkiej jest bardzo dużo. Wyróżnienie Hotelu Kudowa **** na tak wysokim, trzecim miejscu to wyraz dbałości o klienta, podkreślenie pomysłowości i różnorodności w kreowaniu ofert hotelu gościom indywidualnym i grupom zorganizowanym.

Hotel Kudowa**** to komfortowy obiekt z krytym basenem, spa i wieloma atrakcjami, zlokalizowany w pobliżu wejścia do parku zdrojowego. Położony jest w zacisznej części Kudowy-Zdroju co gwarantuje relaks, regenerację sił i sprzyja wypoczynkowi. Pełną ofertę hotelu mozna sprawdzić tutaj

kudowa dyplom

 

Add a comment

W minionym tygodniu portal HotelePremium przekazał kolejne z najważniejszych wyróżnień – statuetkę Hotele Premium. Tym razem trafiła ona do mazurskiej miejscowości – Ryn, gdzie znajduje się czterogwiazdkowy hotel o tej samej nazwie.

Zamek Ryn to hotel, który będąc już na rynku turystycznym jedenaście lat, może pochwalić się zaufaniem tysięcy zadowolonych Gości, setkami pozytywnych komentarzy i dziesiątkami nagród. Obiekt zlokalizowany w odrestaurowanym XIV-wiecznym zamku należy, razem z trzema innymi czterogwiazdkowymi obiektami, do Grupy Anders.

Statuetka przekazana hotelowi jest podsumowaniem wszystkich wyjątkowych cech, które ten obiekt posiada: jego dbałości o zachowanie historii miejsca, profesjonalizmu z jakim spotykają się na co dzień Goście i wyjątkowości oferty, która przejawia się w nieszablonowych pakietach wypoczynkowych i możliwości spędzania wolnego czasu.

Hotele Premium to młody portal na rynku turystycznym, skupiający wyłącznie obiekty dbające o najwyżej jakości doświadczenia swoich Gości. Pojawienie się obiektu na łamach portalu poprzedzone jest kilkuetapowym procesem weryfikacyjnym, w trakcie którego brane są pod uwagę nie tylko informacje o obiekcie i zakresie jego usług, ale przede wszystkim opinie Gości. Dołączenie do portalu to nie tylko sama obecność na jego łamach, to także pakiet promocyjny dla obiektu – kampania reklamowa w social media oraz Internecie.

Hotele Premium to zamknięty projekt, w ramach którego na portalu pojawi się około stu obiektów w standardzie czterech i pięciu gwiazdek, a także nieskategoryzowane resorty luksusowe. Zapraszamy na http://hotelepremium.pl

Add a comment

Pierwsza ze statuetek wyróżniających najbardziej luksusowe obiekty powędrowała do Mikołajek. Jest to wyróżnik jakości wśród obiektów o podobnej specyfice, zakresie usług i standardzie. Do portalu dołączyć mogą hotele cztero- i pięciogwiazdkowe, jednak tylko te wybrane otrzymają specjalne wyróżnienie - statuetkę – mówi Michał Frątczak, właściciel portalu Hotele Premium i VisitON.pl.

Hotele Premium to młody portal na rynku turystycznym, skupiający wyłącznie obiekty dbające o najwyżej jakości doświadczenia swoich Gości. Pojawienie się obiektu na łamach portalu poprzedzone jest kilkuetapowym procesem weryfikacyjnym, w trakcie którego brane są pod uwagę nie tylko informacje o obiekcie i zakresie jego usług, ale przede wszystkim opinie Gości. Dołączenie do portalu to nie tylko sama obecność na jego łamach, to także pakiet promocyjny dla obiektu – kampania reklamowa w social media oraz Internecie.

Hotele Premium to zamknięty projekt, w ramach którego na portalu pojawi się około stu obiektów w standardzie czterech i pięciu gwiazdek, a także nieskategoryzowane resorty luksusowe. Więcej na stronie: http://hotelepremium.pl

Add a comment
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu