obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

W trakcie ostatnich miesięcy załoga obiektu pracowała nad zmianami w ofercie hotelu, które pozwolą na jeszcze lepszy wypoczynek ze zwierzakami.

Od początku powstania Tristan Hotel & SPA otwarty był dla podróżujących z pupilami, jednak jego oferta była podobna do udogodnień, które znaleźć można było w innych obiektach o tym standardzie.

Teraz, zwierzaki przyjeżdżające do obiektu zostaną powitane kocykiem, który może posłużyć, jako miejsce do wypoczynku na łóżku lub tymczasowe posłanie na podłodze, ręcznikiem do wycierania łapek, zapasową miską i smaczkiem – pysznym początkiem pobytu w nowym miejscu. Właściciele czworonogów, którzy będą chcieli wejść z nimi do restauracji mogą liczyć na to, że ich stolik będzie znajdował się w zacisznym miejscu, aby zminimalizować stres zwierzęcia. Jeśli w trakcie pobytu zabraknie pożywienia dla pupila – wystarczy zgłosić ten fakt w recepcji, a odpowiedni rodzaj karmy zostanie dostarczony do pokoju.

Nie wyjeżdżaj na urlop bez pupila – przekonują pracownicy hotelu Tristan – zabierz go ze sobą bez względu na to, czy jest to mały kot, czy naprawdę duży pies. U nas każdy pupil jest mile widziany, bez względu na wielkość, rasę czy długość sierści. My też kochamy zwierzęta!

W planach na przyszłość pojawia się pomysł stworzenia przestronnego, ogrodzonego psiego parku tuż obok budynku. Wszystko po to, aby wyjazd z czworonogiem był jak najbardziej udany.

-

Tristan Hotel & SPA to czterogwiazdkowy obiekt położony w Kątach Rybackich na Mierzei Wiślanej. Na Gości czeka tu 57 komfortowych pokoi, w tym 2 apartamenty i 3 pokoje typu studio. Strefa spa obejmuje 2 baseny (wewnętrzny i zewnętrzny), jacuzzi, brodzik dla dzieci, grotę solną i 2 sauny. Zaplecze rekreacyjne to w pełni wyposażone centrum fitness, kręgielnia, kort tenisowy oraz wypożyczalnia rowerów. Obiekt przyjazny jest rodzinom z dziećmi.

 

Z okazji obchodów 200. rocznicy urodzin – rok 2019 ogłoszony został Rokiem Moniuszki. W całej Polsce organizowane są koncerty, spektakle, wydarzenia muzyczne i teatralne, poświęcone Stanisławowi Moniuszce. Teatry operowe tak zaplanowały sezony, by wystawiać Halkę i Straszny dwór, 
w programach filharmonicznych uwzględniono utwory orkiestrowe – jak uwerturę Bajka, chóry 
i zespoły kameralne wykonują repertuar Moniuszkowski.

Opera Wrocławska przygotowała bogaty repertuar na obchody Roku Moniuszkowskiego. Świętowanie 200. urodzin Stanisława Moniuszki Opera zainaugurowała premierą Halki w reżyserii Grażyny Szapołowskiej. Kolejne premiery poświęcone temu wydarzeniu to kantata Widma, oraz majowy repertuar – począwszy od zaprezentowania wrocławskiej publiczności niemego filmu Halka z muzyką na żywo w Parku Staromiejskim i fragmentów mało znanej opery Bolesława Wallka-Walewskiego Pomsta Jontkowa, która jest kontynuacją losów bohaterów opery Moniuszki. Również w maju artyści Opery Wrocławskiej wykonają najpiękniejsze pieśni Stanisława Moniuszki ze zbioru „Śpiewnik domowy”. Z okazji Roku Moniuszkowskiego w ramach projektów edukacyjnych „Accademia dell’Opera” i chór „Amanti dell’Opera” w programie także znalazły się fragmenty z najsłynniejszych oper kompozytora.

Stanisław Moniuszko tworzył muzykę do tekstu II części Dziadów Adama Mickiewicza od początku lat 50. dziewiętnastego wieku, jednak do prawykonania kantaty pod znaczącym tytułem Widma doszło dopiero 22 stycznia 1865 roku, w tzw. Salach Redutowych Teatru Wielkiego w Warszawie. W ten dzień wypadła druga rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Trudno dziś orzec, czy dopuszczenie do wykonania kantaty opartej na dziele Adama Mickiewicza w tym właśnie dniu było przypadkiem, niedopatrzeniem cenzora, czy wynikało z interwencji protektorki kompozytora, Marii Kalergis, której to dzieło twórca zadedykował.

Moniuszko był zdeklarowanym wielbicielem i entuzjastą twórczości Mickiewicza, o czym świadczy dobitnie bogaty zbiór kompozycji pieśniowych z towarzyszeniem słów poety. Dowody oczytania, 
a także zaciekawienia miejscami, związanymi z postacią Mickiewicza napotykamy w listach kompozytora z różnego czasu; na uwagę zasługują np. młodzieńcze listy do narzeczonej, w których zapisuje swoje poszukiwania „słynnej doliny kowieńskiej”, znanej już wtedy z legendy biograficznej poety , a także z poematu o Konradzie Wallenrodzie. Kompozycja muzyczna stworzona do Dziadów 
cz. II jest wyraźnym potwierdzeniem fascynacji poetą i jego twórczością, jaką kompozytor dzielił zresztą 
z wieloma innymi czytelnikami poezji Mickiewicza.

Inscenizacja Jarosława Freta odwołuje się do trudnej i bogatej historii Wrocławia. Obrzęd dziadów odbywa się w 1945 roku, w Breslau, do którego zaczynają przyjeżdżać nowi mieszkańcy, z Białorusi, Litwy, Ukrainy, czyli z tych rejonów, w których dziady były odprawiane i skąd pochodziła inspiracja dla Mickiewicza. Jakie widma przybywają na scenę zobaczyć będzie można w dniach 6, 7 i 10 marca 2019 w Operze Wrocławskiej. A może tym ostatnim widmem, które przychodzi, jesteśmy my sami?

Realizacja Widm Stanisława Moniuszki na scenie Opery Wrocławskiej to wydarzenie, które można odbierać w kilku wymiarach. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że Rok Moniuszkowski, 
w ramach którego spektakl jest wystawiany w naszym teatrze, jest kontynuacją wyjątkowo dla nas ważnego Roku Polskiego, będącego okazją do refleksji nad kulturą, nad jej narodowym, ale i lokalnym charakterem oraz wartościami uniwersalnymi, trwającymi niezależnie od czasów i okoliczności.

Istotnym elementem także koniecznym do podkreślenia jest czysto muzyczna i literacka wartość dzieła. Partytura Widm Moniuszki, rozpisana jako sceny liryczne w formie kantaty, przepełniona jest duchem romantyzmu polskiego, nierzadko znajdującego inspiracje w polskim folklorze. Widma to także muzyczna ilustracja Dziadów części drugiej Adama Mickiewicza, których znaczenia dla polskiej kultury nie trzeba wyjaśniać.

Aspektem nadrzędnym dla całej realizacji, ale też najmniej uchwytnym i możliwym do zdefiniowania, jest duchowa, a chciałoby się powiedzieć – wręcz ezoteryczna wartość samego dzieła. Widma/Dziady dotyczą jednego z najbardziej uduchowionych obrzędów naszej kultury, Zaduszek, w których odniesienia religijne pozostają na planie dalszym, a podstawowym ich czynnikiem jest kontakt 
z zaświatami, który to definiuje przeszłość, określającą nasze człowieczeństwo. Nie bez znaczenia pozostaje więc fakt, że premiera naszej inscenizacji przypada w środę popielcową – dniu zadumy 
i skupienia, skłaniającym do przemyśleń i kontemplacji własnego istnienia, niezależnie od wiary 
i szerokości geograficznej.

Serdecznie Państwa zapraszam do uczestnictwa w tym artystycznym i duchowym misterium.

Marcin Nałęcz-Niesiołowski

Właśnie rusza zimowa wyprzedaż biletów elektronicznych do Energylandii! To kolejna szansa, by załapać się na tańsze bilety wstępu do dwóch parków – Parku Rozrywki i Water Parku!

Za indywidualny bilet normalny zapłacimy teraz 119 zł 99 zł!, znów za ulgowy dla dzieci do 140 cm wzrostu 69 zł 59 zł!Bilety dwudniowe zostały przecenione na 219 zł 179 zł za normalny i

119 zł99 zł za ulgowy. Promocja trwać będzie od 23 do 27 stycznia 2019 roku.

Plusem takiego rozwiązania jest nie tylko cena, ale także możliwość wykorzystania ich w dowolnie wybranym dniu między 6 kwietnia a 18 czerwca, zgodnie z kalendarzem otwarcia, który znajduje się >>TUTAJ<<.

Co więcej, z zakupionymi biletami elektronicznymi udajemy się na miejscu bezpośrednio do wejścia! Tam skanowane są przez pracowników obsługi i… możemy bawić się na ulubionych Roller Coasterach i kilkudziesięciu innych atrakcjach, które czekają na nas w środku! Osoby, które odwiedzą ten Park po raz kolejny z pewnością go nie poznają, z uwagi na liczne zmiany w dekoracji, które zostały przygotowane na nowy sezon 2019. Będzie okazja nie tylko do tego, by świetnie się bawić, ale i pochwalić się wizytą na Facebooku czy Instagramie!

Już teraz zaplanuj wspaniały wyjazd do rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze i

Bilety promocyjne dostępne będą na stronie: https://ticket.energylandia.pl/

Regulamin promocji dostępny jest na stronie internetowej >>TUTAJ<<

Ferie na stoku z Energylandią? To wbrew pozorom możliwe! Cały czas trwa akcja Wiślańskiego Skipassu, czyli grupy 12 stoków położonych w Wiśle i Ustroniu, które wprowadziły jeden wspólny karnet. To bardzo wygodne rozwiązania, bowiem nie musimy, co chwilę martwić się o zakup biletu na wyciąg. Pomysł ten wydaje się podwójnie dobry, bowiem niewykorzystany karnet można wymienić na bilet wstępu do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Większość z nas nie lubi, jak się coś marnuje, dlatego, jeśli w naszych kieszeniach pozostaną jakieś niewykorzystane dni na karnecie, warto je zachomikować i wykorzystać już od 6 kwietnia w Energylandii.

Więcej na ten temat znajdziesz >>TUTAJ<<

 

Już za kilka dni odbędą się 26 Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw .

24 listopada warto odwiedzić strefę podróżników, gdzie z pewnością usłyszymy świetne historie, poznamy niesamowitych ludzi i zobaczymy masę inspirujących zdjęć.

Rejestracja pod adresem:
https://www.mttargionline.pl/TTWarsaw2018

 

Załap się na tańsze bilety na sezon 2019 – sprzedaż wystartowała już teraz!

Z okazji nadchodzącego Black Friday Energylandia dołącza do cenowego szaleństwa i ogłasza Black Week na bilety ważne przez cały sezon 2019. Promocyjne bilety prezentowe wysyłane są w ekskluzywnych opakowaniach. Ich ważność rozpoczyna się już 6 kwietnia, czyli w dniu otwarcia nowego sezonu i trwa do 27 października – to Ty decydujesz, w który dzień wykorzystasz swój bilet!

Gdzie je zdobyć?

Bilety dostępne są na stronie internetowej (KLIKNIJ TUTAJ)

Cennik prezentuje się następująco:

➡ bilety normalne indywidualne od 140 cm wzrostu w cenie: 99 zł

➡ bilety ulgowe indywidualne do 140 cm wzrostu w cenie: 59 zł

➡ bilety normalne indywidualne - dwudniowe - od 140 cm wzrostu w cenie: 179 zł

➡ bilety ulgowe indywidualne - dwudniowe - do 140 cm wzrostu w cenie - 99 zł

Spiesz się, bo promocja trwa tylko do 26 listopada włącznie!

Regulamin promocji dostępny jest na stronie internetowej (KLIKNIJ TUTAJ )

 

 

Bez marudzenia, bez proszenia o litość i błagania by może było jednak łatwiej. Mamy dla was najpiękniejsze widoki, obłędną trasę, grzane wino, ale może też deszcz, śnieg i chłód. Jeśli wolicie ciepłą kanapę i kapcie to stracicie tu czas. To rajd dla prawdziwych Gałkowskich twardzieli!!!

PROGRAM:
12:00 ROZPOCZĘCIE RAJDU
14:00 PIKNIK NA POLANIE
17:00 ZAKOŃCZENIE/ POWRÓT DO STAJNI

Zgłoszenia proszę wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prosimy o podanie dokładnej listy uczestników oraz wybranie formy aktywności (zaprzęg piknikowy/ jazda wierzchem).
Już za tydzień czekamy na Was w Gałkowie!!!
KOSZT UCZESTNICTWA:

300 ZŁ/OS JAZDA WIERZCHEM
250 ZŁ/OS WÓZ DOROŚLI
150 ZŁ/OS DZIECKO

Należności należy wpłacać na konto :

PKO BP 82 1020 4753 0000 0502 0046 5765
K&F GROUP
Gałkowo 45
12-220 Ruciane- Nida

W tytule przelewu należy napisać RT oraz nazwiska uczestników

Galerie zdjęć z poprzednich edycji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebook'u.

 

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na niezwykłe wydarzenie jakim jest Wielki Bieg Św.Huberta, który odbędzie się 13 października 2018 w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie. Tradycja naszego Hubertusa sięga już osiemnastu lat! To historyczne jeździeckie święto daje wrażenie przeniesienia się w czasie do świata pełnego elegancji, piękna i legendarnej polskiej odwagi. W malowniczej scenerii Mazur w teren wyjeżdża grupa ponad czterdziestu konnych, których poprowadzi Karolina Ferenstein- Kraśko i Piotr Kraśko. Zapierajace dech w piersiach zmagania jak co roku obserwować będzie licząca ponad trzysta osób publiczność, towarzysząca zastępowi na zaprzęgach piknikowych. Na każdy z wozów przygotowane zostaną wspaniałe kosze piknikowe! Cały przejazd to niemal trzygodzinna wyprawa po przepięknej Puszczy Piskiej zakończona pełnym adrenaliny, ryzyka i piękna pościgiem za lisem. Wszystko zaczyna się tradycyjnie już spacerem po ekologicznym targu, gdzie można będzie wyposażyć się w produkty od lokalnych producentów – doskonałej jakości wędliny, sery i inne przysmaki. O godzinie 13:00 odbędzie się prezentacja uczestników na Hipodromie, potem jeźdźcy wyruszają swoją trasą, a widzowie na wozach dojeżdżają do nich w najbardziej malowniczych miejscach, gdzie ustawione są najtrudniejsze przeszkody. Nie odbędzie się również bez pokazów i atrakcji dodatkowych. Zdecydowanie jednym z największych przeżyć jest pokonanie rzeki Krutyni! Kilkaset osób z pobliskiego mostu śledzi zmagania uczestników nagradzając ich brawami. Wielki Bieg Św. Huberta z roku na rok staje się coraz większym wydarzeniem. Rozmach z jakim jest przygotowywany czyni go jednym z największych tego typu imprez w Polsce. Serdecznie zapraszamy!

Cennik:

 • Jeździec na koniu wypożyczonym ze Stadniny Koni Ferensteinów 300 zł
 • Jeździec na własnym koniu 200 zł
 • Miejsce na wozie piknikowym dla osób dorosłych (pow. 18 lat) 300 zł
 • Miejsce na wozie piknikowym dla osób w wieku 18- 15 lat 200 zł
 • Miejsce na wozie piknikowym dla osób w wieku 15- 4 lat 100 zł
 • Miejsce na wozie piknikowym dla dzieci poniżej 4 lat wstęp wolny

 

Ze względu na duże zainteresowanie z Państwa strony, zamówienia będą przyjmowane według kolejności zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Podczas dokonywania rezerwacji prosimy o szczegółową listę gości (imię, nazwisko) oraz informację w jakim towarzystwie chcieliby Państwo siedzieć na zaprzęgu piknikowym. Znacznie ułatwi nam to dogodne usytuowanie gości.

Zgłoszenia wysyłać proszę na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomyśleliśmy również o najmłodszych adeptach jeździectwa ! W niedzielę 14 października odbędzie się Hubertus Dziecięcy, który posiada już kilkuletnią tradycję. Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci sprawiając im wiele radości.

Atrakcje dla dzieci:

 • Wyjazd w teren wierzchem (grupa zaawansowana)
 • Przejazd wozem piknikowym dla mniej zaawansowanych i rodziców
 • Games Pony
 • Gry i zabawy na polanie
 • Poszukiwanie lisa ukrytego w lesie !

Cennik:

 • Dzieci 150 zł (wszystkie atrakcje w cenie)
 • Rodzice wstęp wolny

 

 

W dniach 4-5 października na Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się największa konferencja marketingowa dla hotelarzy w Polsce - Hotel Marketing Conference. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji będzie hasło “SIMPLY MORE”.

Hotel Marketing Conference to największa konferencja dla hotelarzy organizowana przez firmę Profitroom - lidera wśród dostawców technologii rezerwacyjnych. W tegorocznej edycji <HMC> weźmie udział rekordowa liczba 1000 uczestników, w tym właściciele obiektów hotelarskich i osoby odpowiedzialne za sprzedaż i marketing hoteli czy apartamentów.

Podczas dwóch dni wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wysłuchać merytorycznych prelekcji, ale również wybrać spośród 20 warsztatów! To absolutna nowość i czerpanie ze standardów zachodnich konferencji - proponujemy pełną dowolność wyboru. Warsztaty oraz prezentacje skupione będą głównie wokół przewodniej tematyki konferencji, czyli sprzedaży bezpośredniej hotelu. Jest to obszar, który obecnie interesuje coraz większą liczbę hotelarzy w związku z rosnącym znaczeniem portali OTA takich jak Booking.com, Expedia czy metasearchy Trivago. Współpraca ze wspomnianymi pośrednikami obecnie jest nieodzownym elementem potrzebnym do efektywnego zarządzania rezerwacjami obiektu, jednak generowany zysk ze sprzedaży za pośrednictwem OTAs jest mniejszy niż w przypadku sprzedaży poprzez kanały własne hotelu (stronę internetową, recepcję itd.).

Na konferencji nie zabraknie również renomowanych ekspertów. Jednym z nich będzie prof. zw. dr hab. Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którego zainteresowania naukowe związane są z marketingiem strategicznym, badaniem zachowania konsumentów, ekonomii behawioralnej i przywództwa. Autor ponad 900 publikacji w tym roku opowie nam o tym, jak rozumienie wartości oraz oczekiwań generacji młodych pracowników może ułatwić budowanie dobrze funkcjonujących zespołów. W ubiegłym roku, profesor oprócz przekazanej solidnej dawki wiedzy rozbawił do łez zgromadzoną w Poznaniu i Warszawie publiczność, dzięki czemu został najlepiej ocenionym prelegentem <HMC> 2017!

Kolejnym prelegentem będzie Maciej Straus, CEO Hotelu Afrodyta Business & SPA, który opowie o tym, jak wykreować wartość dodaną obiektu hotelowego. Tego typu wystąpienie, jaką jest wspólne omawianie historii sukcesu i angażujących case studies hotelowych to kolejny wyróżnik tegorocznej konferencji. Wiedza przekazana przez kolegów z branży to praktyczne wskazówki z bezpośredniej pracy w hotelu i dzielenie się dobrymi doświadczeniami.  Na <HMC> nie zabraknie również specjalistów z naszej firmy. Z ponad 120-osobowego zespołu Profitroom wybraliśmy najlepszych ekspertów i praktyków, którzy opowiedzą o swojej pracy dla ponad 3000 hoteli w Polsce i na świecie. Wszyscy prelegenci chętnie podzielą się cennymi wnioskami nie tylko ze sceny - można ich będzie znaleźć również w kuluarach! Konferencja to także dobry moment na to, by przełamywać lody i zawierać relacje z innymi uczestnikami.

Tradycyjnie już, podczas konferencji odbędzie się również uwielbiany przez uczestników konkurs “Hotelarze goszczą Hotelarzy”. Ideą zabawy jest to, że hotelarze, uczestnicy <HMC> zapraszają swoich kolegów i koleżanki fundując przynajmniej weekendowy pobyt do swojego obiektu. Każdy, kto taki pobyt w formie voucheru ufunduje, może sam wziąć udział w losowaniu. Konkurs sprzyja integracji, wymianie wiedzy między uczestnikami i jest świetną okazją na doskonałą zabawę.

Szczególną atrakcją podczas <HMC> 2018 będzie z pewnością wieczorna gala 10-lecia pierwszej rezerwacji direct online.Właśnie to wydarzenie będziemy wspólnie świętować podczas uroczystego wieczoru pierwszego dnia konferencji. Będzie on okazją do wspólnych wspomnień czy podsumowania minionej dekady dla branży hotelarskiej. Nie zabranie również podziękowań i doskonałej muzyki - całą imprezę uświetni występ zespołu Poparzeni Kawą Trzy! Możemy jednak zapewnić, że to nie koniec niespodzianek dla naszych uczestników.

Zapraszamy do wzięcia udziału w 5. edycji <HMC>, która odbędzie się 4-5 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rejestracji na wydarzenie można dokonać już teraz na oficjalnej stronie internetowej konferencji. Wszelkie aktualności pojawiają się również na profilu Hotel Marketing Conference na Facebooku.

 

5 x TAK dla ExtraInHotel.

ExtraInHotel jest nową aplikacją mobilna dla hoteli. Jej celem jest wzrost sprzedaży wewnętrznej oferty hoteli ( restauracja, spa, wydarzenia…) oraz lepszy dostęp gości do okolicznych atrakcji turystycznych. Goście hotelu na pewno będą usatysfakcjonowani, mogąc w wygodny sposób korzystać z promocji oraz interesujących ich ofert w hotelu oraz ofert turystycznych, w pobliżu miejsca noclegu.

Dlaczego warto korzystać z ExtraInHotel?

1. Możesz wyświetlać promocje oraz oferty hotelu w telefonach gości, akcentując sygnałem dźwiękowym nowe promocje on-line - i zwiększać sprzedaż

2. Możesz zarządzać reklamami oraz przekazem marketingowym docierającym do Twoich gości od okolicznych organizatorów atrakcji turystycznych - i zarabiać na tym

3. Zwiększysz satysfakcję gości z pobytu w Twoim hotelu

4. Zaoszczędzisz na reklamie

5. Personel udzielający informacje gościom możesz skierować do innych zajęć

Zobacz jakie to proste: www.extrainhotel.com. Zapraszamy! 

 

Jak co roku dzień dziecka przypada 1 czerwca, ale czy co roku trzeba świętować go w ten sam sposób?

Mamy dla was nietypową propozycję aktywnego, ale zarazem radosnego spędzenia czasu Dniu wszystkich dzieci.

Park Rozrywki Energylandia położony w małopolskim Zatorze to prawdziwy raj dla dzieci i nie tylko! Spotkamy tutaj aż 4 strefy zabaw: dla najmłodszych, całych rodzin, młodzieżową część ekstremalną, a także wodną strefę Water Park z basenami i brodzikami. Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu wstępu, a dla dzieci do 3 lat taki bilet kosztuje jedynie złotówkę, a nieco starsze zapłacą 59 zł (do 140 cm wzrostu). Energylandia to największe zagęszczenie Roller Coasterów w jednym miejscu na skalę Europy Środkowo-Wschodniej, a tego typu konstrukcje znaleźć można nie tylko w strefie ekstremalnej, ale także tej dla dzieci!

 

Energuś, ulubieniec dzieciaków!

               Jedną z najpopularniejszych atrakcji Energylandii jest Roller Coaster Energuś. To niewielka konstrukcja o wysokości 13 metrów, która rozpędza wagoniki do 50 km/h, co można porównać do jazdy cabrioletem. Niezbyt szybka prędkość, wiatr we włosach, to coś kochają chyba wszyscy! Jednak w strefie „Bajkolandia” znaleźć można także inne niewielkie Roller Coastery, jak kosmiczny Mars, gąsienice Frutti Loop Coaster w owocowym ogrodzie, czy zeszłoroczną nowość Happy Loops, na którym możemy się nieźle zakręcić. Amotorzy zakręconych urządzeń nie będą narzekali tutaj na brak nudy. Od 2017 roku „Bajkolandia” została powiększona dwukrotnie! Wzbogacona o 10 nowych atrakcji część cyrkowa jest uwielbiana przez całe rodziny.

              

W upalny dzień czas się nieco orzeźwić!

               Chyba każdy jako dziecko uwielbiał wskakiwać do kałuży, by się nieco ochlapać. Goście Parku Rozrywki w Zatorze udowodnili, że wodne splashe sprawiają taką samą radość tym młodszym, jak i starszym. Jednak tutaj pluskanie się w kałuży zastępują rozbudowane atrakcje wodne. Wśród nich chociażby sprawiająca wiele frajdy bitwa wodna Splash Battle. Czteroosobowe łodzie z zainstalowanymi armatkami wodnymi pozwalają toczyć wodną batalię między rodzinami, ale i innymi Gośćmi Parku. Co ciekawe sami musimy uważać, czy nie ochlapie nas ktoś z zewnętrznych armatek zainstalowanych wokół tej atrakcji. Poszukiwacze przygód z pewnością udadzą się do Wyspy Skarbów, w której przepłyniemy łodzią po dwóch wodospadach! Fani wodnych przygód z pewnością skuszą się także na pontony płynące po dzikiej rzece. W Energylandii znajdziemy spływ wodny Atlantis i jego rozbudowaną wersję – Jungle Adventure. A gdy już poczujemy zmęczenie odprężyć możemy się na leżakach w towarzystwie piaszczystej plaży, palem oraz potężnego basenu i brodzików.

Głodni dalszych wrażeń? Nie czekaj i już dziś zaplanuj wyjazd do Energylandii! Park Rozrywki czynny jest codziennie od 10.00, ale warto przyjechać nieco wcześniej i załapać się na taneczny opening i muzyczną zabawę na dziedzińcu.

Świętuj dzień dziecka aż 3 dni!

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze postanowił świętować Dzień Dziecka aż 3 dni. Od piątku 1 czerwca do niedzieli na najmłodszych Gości Paru czekać będą niespodzianki i upominki od naszych animatorów, nie zabraknie także specjalnych zabaw. Podczas tych dni w Parku Rozrywki powstanie 9 specjalnych stref, w których wygrać będzie można gadżety oraz wartościowe nagrody. Atrakcją dnia będzie Piana Party, na którą załapać się będzie można cztery razy, o 12.00, 13.00, a także o 15.00 i 16.00. 

Odwiedź Rodzinny Park Rozrywki Energylandia

Pod koniec 2017 roku na terenie wzgórza zamkowego rozpoczęła się obszerna inwestycja, która nie tylko pozwoli poznać hotel Zamek Gniew**** na nowo, ale stworzy także niezwykle warunki na rodzinne wakacje czy też niezapomniane wyjazdy we dwoje.

Co zmieniło się do tej pory?

Dotychczasowa ilość pokoi zwiększyła się o dodatkowe 17 apartamentów zamkowych. W każdym z nich przeplata się średniowieczny klimat zamkowy z nowoczesnym wyposażeniem gwarantując komfortowy wypoczynek z historyczną nutą.

Aby odwiedzający hotel Goście mogli przyjemnie spędzać wieczory o każdej porze roku, w kwietniu 2018r. do dyspozycji oddana została kręgielnia oraz klub „Karczma Zamkowa”, które mieszczą się w podziemiach twierdzy.

Co przed nami?

We wnętrzach zamku powstanie kameralna restauracja serwująca autorskie dania Szefa Kuchni Mariusza Gachewicza. W ciepłe dni, Goście będą mogli skosztować zamkowych specjałów wypoczywając pod letnim namiotem, podziwiając przy tym piękne widoki okolicy. Dzięki swojej powierzchni (ponad 300m2) namiot będzie pełnił również funkcję powierzchni idealnej do organizacji wesel plenerowych, a także innych – nawet kameralnych uroczystości.

Z końcem wakacji, na terenie zamku uruchomiony zostanie kompleks rekreacyjny z basenem oraz gabinetami odnowy biologicznej.

W trakcie realizacji inwestycji nie zapomniano także o dzieciach – najmłodsi Goście hotelu będą mogli skorzystać z bawialni o powierzchni ponad 120m2, która przystosowana będzie również do organizacji animacji i przyjęć jak na przykład urodziny.

 

----------

Hotel Zamek Gniew**** to resort zamkowy usytuowany na malowniczym wzgórzu nad Wisłą, położony w mieście Gniew w województwie pomorskim. Od ponad 25 lat z sukcesem organizuje konferencje i eventy pośród zamkowych murów, dając swoim Gościom okazję na połączenie spotkań integracyjno-biznesowych z niezwykłą przygodą w przeszłość poprzez organizację biesiad i pokazów rycerskich na poziomie niespotykanym w innych miejscach Polski. Ponad to, dzięki dużej powierzchni zewnętrznej jaką dysponuje wzgórze zamkowe, hotel Zamek Gniew**** jest idealnym miejscem do organizacji wszelkich imprez outdoorowych, a zadaszona przestrzeń dziecińca pozwala na organizację dużych i wymagających eventów.

Poznaj pełną ofertę Hotelu Zamek Gniew tutaj

pokoje zamkowe -9
WIZ.04
pokoje zamkowe -1
pokoje zamkowe -2
 

Plebiscyt SUDECKIE KRYSZTAŁY – Hotel Kudowa **** III miejsce w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny

W piątek 10 listopada w Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbyła się już po raz VI gala Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy. W tym roku nagrody wręczono siedmiu kategoriach.

W kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny trzecie miejsce zajął Hotel Kudowa Manufaktura Relaksu.

Plebiscyt Sudeckie Kryształy ma na celu między innymi wyróżnianie inicjatyw, inwestycji i pomysłów przedsiębiorców oraz samorządów, które zostają z powodzeniem realizowane oraz mają wymiar ponad regionalny. To ukłon w kierunku firm, które odniosły sukces i które dla innych mogą być przykładem sprawności działania, wzorem solidności i rzetelności, a także żywym dowodem na to, że nawet w tak trudnych czasach, sukces gospodarczy można osiągnąć.

Najlepszy Produkt Turystyczny to kategoria ściśle dedykowana obiektom noclegowym i atrakcjom turystycznym, których na terenie Ziemi Kłodzkiej jest bardzo dużo. Wyróżnienie Hotelu Kudowa **** na tak wysokim, trzecim miejscu to wyraz dbałości o klienta, podkreślenie pomysłowości i różnorodności w kreowaniu ofert hotelu gościom indywidualnym i grupom zorganizowanym.

Hotel Kudowa**** to komfortowy obiekt z krytym basenem, spa i wieloma atrakcjami, zlokalizowany w pobliżu wejścia do parku zdrojowego. Położony jest w zacisznej części Kudowy-Zdroju co gwarantuje relaks, regenerację sił i sprzyja wypoczynkowi. Pełną ofertę hotelu mozna sprawdzić tutaj

kudowa dyplom

 

W minionym tygodniu portal HotelePremium przekazał kolejne z najważniejszych wyróżnień – statuetkę Hotele Premium. Tym razem trafiła ona do mazurskiej miejscowości – Ryn, gdzie znajduje się czterogwiazdkowy hotel o tej samej nazwie.

Zamek Ryn to hotel, który będąc już na rynku turystycznym jedenaście lat, może pochwalić się zaufaniem tysięcy zadowolonych Gości, setkami pozytywnych komentarzy i dziesiątkami nagród. Obiekt zlokalizowany w odrestaurowanym XIV-wiecznym zamku należy, razem z trzema innymi czterogwiazdkowymi obiektami, do Grupy Anders.

Statuetka przekazana hotelowi jest podsumowaniem wszystkich wyjątkowych cech, które ten obiekt posiada: jego dbałości o zachowanie historii miejsca, profesjonalizmu z jakim spotykają się na co dzień Goście i wyjątkowości oferty, która przejawia się w nieszablonowych pakietach wypoczynkowych i możliwości spędzania wolnego czasu.

Hotele Premium to młody portal na rynku turystycznym, skupiający wyłącznie obiekty dbające o najwyżej jakości doświadczenia swoich Gości. Pojawienie się obiektu na łamach portalu poprzedzone jest kilkuetapowym procesem weryfikacyjnym, w trakcie którego brane są pod uwagę nie tylko informacje o obiekcie i zakresie jego usług, ale przede wszystkim opinie Gości. Dołączenie do portalu to nie tylko sama obecność na jego łamach, to także pakiet promocyjny dla obiektu – kampania reklamowa w social media oraz Internecie.

Hotele Premium to zamknięty projekt, w ramach którego na portalu pojawi się około stu obiektów w standardzie czterech i pięciu gwiazdek, a także nieskategoryzowane resorty luksusowe. Zapraszamy na http://hotelepremium.pl

Pierwsza ze statuetek wyróżniających najbardziej luksusowe obiekty powędrowała do Mikołajek. Jest to wyróżnik jakości wśród obiektów o podobnej specyfice, zakresie usług i standardzie. Do portalu dołączyć mogą hotele cztero- i pięciogwiazdkowe, jednak tylko te wybrane otrzymają specjalne wyróżnienie - statuetkę – mówi Michał Frątczak, właściciel portalu Hotele Premium i VisitON.pl.

Hotele Premium to młody portal na rynku turystycznym, skupiający wyłącznie obiekty dbające o najwyżej jakości doświadczenia swoich Gości. Pojawienie się obiektu na łamach portalu poprzedzone jest kilkuetapowym procesem weryfikacyjnym, w trakcie którego brane są pod uwagę nie tylko informacje o obiekcie i zakresie jego usług, ale przede wszystkim opinie Gości. Dołączenie do portalu to nie tylko sama obecność na jego łamach, to także pakiet promocyjny dla obiektu – kampania reklamowa w social media oraz Internecie.

Hotele Premium to zamknięty projekt, w ramach którego na portalu pojawi się około stu obiektów w standardzie czterech i pięciu gwiazdek, a także nieskategoryzowane resorty luksusowe. Więcej na stronie: http://hotelepremium.pl

Latem tego roku został otwarty wyjątkowy hotel na mapie Krakowa – INX Design Hotel****. Jest to już druga hotelowa inwestycja Metropolis SA

Hotel usytuowany jest przy ulicy Starowiślnej 91, w jednej z najbardziej rozpoznawanych dzielnic Krakowa - Kazimierzu. Brukowane uliczki, zabytkowe kamienice i synagogi oraz niezliczone kafejki i restauracje tworzą niesamowitą atmosferę. W INX Design Hotel**** zaprojektowanych zostało 118 designerskich pokoi oraz 4 ekskluzywne apartamenty z tarasami, z których rozpościera się widok na Zamek Królewski na Wawelu, synagogi Kazimierza oraz Pogórze Wielickie i Beskidy.

Bryła zewnętrzna hotelu została opracowana przez biuro projektowe Lewicki & Łatak, wpisując się w charakter ulicy Starowiślnej w Krakowie. Wnętrza hotelu zaprojektowała pracownia Artbuta. Główną inspiracją było życie i twórczość, urodzonej w Krakowie malarki Zofii Stryjeńskiej. Wplecenie w elementy wystroju malarstwa artystki, stworzyło niezwykły dialog nowoczesnej architektury ze sztuką tradycyjną typową dla tego regionu.

Czym jeszcze wyróżnia się INX Design Hotel?

Specjalnie dla hotelu został stworzony autorski projekt wykładziny inspirowany twórczością Zofii Stryjeńskiej. Wnętrza hotelu obfitują we wzornictwo i zdobienia charakterystyczne dla stylu Art déco, pełnego klasy i elegancji. Przestrzenie wypełniają marmury, mosiądz oraz naturalne drewno.

Do tej pory Metropolis SA, zrealizowała ponad dwadzieścia projektów deweloperskich oraz kilka w branży hotelowej. Jednym z nich jest działający od trzech lat Metropolis Design Hotel Sp. z o. o. SKA przy ul. Wygoda 8 w Krakowie (www.metropolisdesign.pl). Obiekt ten posiada 60 pokoi, emanujących nowoczesnością i ciepłem, tworząc nietuzinkowy kolorowy design, który pokochali goście.

Obiektami zarządza w ramach grupy Design Hotels (www.designhotels.pl) - Beata Kowalczyk, absolwent MBA Oxford Brooks University, wcześniej długoletni pracownik sieci Starwood w krakowskim Sheraton Grand Kraków, posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w branży hotelarskiej.

9 maja - na dzień przed rozpoczęciem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - pierwszych Gości przyjął nowy, czterogwiazdkowy Q Hotel Plus Katowice należący do sieci Q Hotel.

Q Hotel Plus Katowice to czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany w centrum miasta przy ul. Wojewódzkiej 12, zaledwie 400 m od Dworca Głównego oraz ok. 2 km. od Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Podobnie jak pozostałe obiekty sieci, został on zaprojektowany głównie z myślą o Gościach biznesowych – Zdecydowaliśmy się na inwestycję w Katowicach, ponieważ zauważamy duży potencjał, jaki tkwi w całym regionie. Od kilku lat Górny Śląsk prężnie się rozwija, w samych Katowicach powstało wiele ciekawych obiektów, w których mogą być organizowane wydarzenia gromadzące kilka tysięcy osób – mówi Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel.

Hotel jest połączony z częścią biurową - cały kompleks ma 6,1 tys. m kw. powierzchni użytkowej, z czego hotel zajmuje 3,3 tys. metrów. Bryłę budynku udało się wkomponować w istniejąca tkankę historyczną z uwzględnieniem odpowiedniego rytmu i podziału elewacji.Hotel zaprojektowany został przez pracownię AGK Architekci i M.O.T Studio.

Do dyspozycji Gości hotel oddaje 121 w pełni wyposażonych pokoi oraz 2 sale konferencyjne Frappe i Mocca możliwe do połączenia w jedną o powierzchni 90 m². W hotelu znajduje się także restauracja serwująca m.in. tradycyjne dania kuchni śląskiej (takie jak hekele, śląski żurek, czy galert), bar oraz sala fitness.

Q Hotel to dynamicznie rozwijająca się sieć hoteli posiadająca poza wspomnianym wyżej obiektem także cztery inne. Są to dwa hotele w Krakowie - 4* Q Hotel Plus Kraków i 3* Q Hotel Kraków, a także 4-gwiazdkowe Q Hotel Plus Wrocław i Q Hotel Grand Cru Gdańsk -Kolejną inwestycję planujemy w Warszawie. Zostały już w tym kierunku podjęte konkretne kroki – dodaje dyrektor sieci Q Hotel.

Pełną ofertę hotelu można znaleźć pod adresem: http://www.qhotels.pl/

 

Q Hotel Plus Katowice_zdj. 1
Q Hotel Plus Katowice_zdj. 2
Q Hotel Plus Katowice_zdj. 3
Q Hotel Plus Katowice_zdj. 4
Q Hotel Plus Katowice_zdj. 5

 

Otwarty 1 listopada 2016 roku Narie Resort & SPA to pierwszy butikowy hotel na Warmii i Mazurach o standardzie pięciu gwiazdek. W połączeniu z 100 hektarami otaczającego terenu Goście otrzymają zupełnie nową jakość ekskluzywnego wypoczynku.

Narie Resort & Spa – Twoja, prywatna kraina, gdzie naprawdę zaczyna się relaks…

Narie położone jest nad jeziorem, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Akwen należy to najczystszych i dwudziestu pięciu największych jezior w Polsce. W najbliższym otoczeniu przyrody obowiązuje tak zwana „ Strefa ciszy”.  To gwarancja pełnego relaksu na hotelowej plaży. Dla bardziej wymagających Gości istnieje możliwość plażowania na prywatnej „Ptasiej Wyspie”.

By dotrzeć do Narie z Warszawy, wystarczy pokonać dwieście trzydzieści kilometrów. Goście z Trójmiasta i okolic chcący odwiedzić Narie mają do przejechania niewiele ponad sto dwadzieścia kilometrów. Trzydzieści pięć kilometrów dzieli hotel od Olsztyna, stolicy Krainy Tysiąca Jezior.

O podniebienia Gości dba Szef Kuchni, który serwując dania zawsze prezentuje niepowtarzalne smaki dań polskich i regionalnych.

Zespół kucharzy do przygotowania dań wykorzystuje wyłącznie świeże składniki będące naturalnym bogactwem Mazur, przez co potrawy są przepełnione niezapomnianymi aromatami. Hotelowa kuchnia piecze mięsa, wędzi wędliny oraz ryby we własnym zakresie. Hotel Narie Resort & SPA stawia na zachowanie naturalnych smaków. Dlatego jesienią kuchnia gromadzi składniki by przygotować domowe przetwory i konfitury, które zagwarantują Gościom Hotelu wyjątkowy smak o każdej porze roku. Hotel posiada również, gdzie pszczoły pracowicie zbierają nektar z którego robiony jest naturalny miód.

Hotel oprócz komfortowych pokoi oferuje również dwadzieścia cztery luksusowe apartamenty o powierzchni ponad 40m2 a także możliwość organizacji imprez integracyjnych czy też konferencji nawet dla 50 osób. 

O dogłębny relaks w trakcie pobytu zadbają specjaliści z hotelowego SPA, którzy przygotowali do tego celu autorskie zabiegi jak również pełną otoczkę wzmagającą doznania - przyjemny wystrój i pieszczące zmysły mieszanki zapachów.

1-hotel-narie
2
3
4-bar-plaa
5-restauracja-przeszklona
6-restauracja-niadania
7-restauracja-wieczorem
8-basen-z-tv
9-kuce
10-staw
11-jacuzzi
12-kino
13-lazienka
14-pokoj
15-pokoj

Restauracja Qualita została uznana przez Gości Restaurant Week Polska najlepszą restauracją w mieście oraz restauracją o najlepszej atmosferze.

W dniach 21-30 października 2016 roku Restauracja Qualita brała udział w Restaurant Week Polska, obywającym się w najlepszych restauracjach w kraju. Podczas tego wydarzenia Goście mogli spróbować wyjątkowego menu składającego się z trzech dań w atrakcyjnej, festiwalowej cenie. Goście biorący udział w Restaurant Week mogli oddawać głosy na swoje ulubione restauracje w kilku kategoriach.

Restauracja Qualita znajdująca się w Q Hotel Plus Kraków przy ul. Wygranej 6 została uznana przez Gości najlepszą restauracją w mieście i restauracją o najlepszej atmosferze. Wyniki zostały ogłoszone podczas mającej miejsce 15 listopada Gali Restaurant Week.

Restauracja Qualita to nowoczesne i eleganckie miejsce na mapie Krakowa. Restauracja wraz ze swoim Szefem Kuchni Marcinem Dudkiem była wielokrotnie wyróżniana już wcześniej, zdobywając m.in. rekomendację przewodnika Forbes 2016, czy odznaczenie jednej czapki popularnego, żółtego przewodnika Gaul&Millau Polska 2016.

Szef Kuchni Marcin Dudek dba o to, by podawane w restauracji dania były wykonane ze składników najwyższej jakości. W swoich daniach wykorzystuje wiele produktów od lokalnych dostawców z Małopolski, rekomendowanych m.in. przez Slow Food.

 

Sieć hoteli Q Hotel jest na etapie budowy nowego obiektu. Będzie nim czterogwiazdkowy hotel w Katowicach. Otwarcie Q Hotel Plus Katowice planowane jest na wiosnę 2017 roku.

Q Hotel Plus Katowice to czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany w centrum Katowic przy ul. Wojewódzkiej 10, zaledwie 400 m od Dworca Głównego. Hotel będzie oferował 123 nowoczesne i w pełni wyposażone pokoje, 2 sale konferencyjne o powierzchni 60 m² możliwe do połączenia w jedną, restaurację i bar, a także parking i salę fitness.

Dyrektorem Q Hotel Plus Katowice została Katarzyna Gaweł, posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Związana jest z nią od 2007 roku, kiedy to objęła stanowisko zastępcy dyrektora hotelu Qubus w Gliwicach, a następnie zastępcy dyrektora hotelu tej samej sieci w Krakowie. Z początkiem 2008 roku została mianowana dyrektorem obiektu w Gliwicach, a w grudniu tego samego roku dyrektorem 150 pokojowego hotelu Qubus w Katowicach, gdzie pracowała do czasu związania się z siecią Q Hotel w październiku tego roku.

Q Hotel to dynamicznie rozwijająca się sieć hoteli posiadająca jak dotąd cztery obiekty. Są to dwa hotele w Krakowie - 4* Q Hotel Plus Kraków i 3* Q Hotel Kraków, a także 4-gwiazdkowe Q Hotel Plus Wrocław i Q Hotel Grand Cru Gdańsk. Nowy hotel w Katowicach będzie piątym obiektem należącym do sieci Q Hotel.

Sieć Q Hotel jest zainteresowana rozwojem na terenie całego kraju, a w szczególności w Warszawie, aktywnie poszukując możliwości w zakresie inwestycji i rozwoju w tym mieście.

Więcej o ofercie Q Hoteli można znaleźć na oficjalnej stronie sieci: Q Hotels

 

c4b
katowice_plus2
q_hotel_katowice_4gwiazdki_recepcja_w7_001
Q_hotel_katowice_4gwiazdki_restauracja_007
q_hotel_katowice_4gwiazdki_lobby_w9a_001
q_hotel_katowice_4gwiazdki_lobby_w9a_003
q_hotel_katowice_4gwiazdki_restauracja_w7_001
q_hotel_katowice_4gwiazdki_restauracja_w7_002
Q_hotel_katowice_pokoj_4gw_w5_001
Q_hotel_katowice_pokoj_4gw_w5_002_1
Q_hotel_katowice_pokoj_4gw_w5_003_1
q_hotel_silownia_w3_001_1
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu