Każdy miłośnik gór z całą pewnością powinien choć raz odwiedzić taki górski zakątek jak Muszyna. Jest to miejsce wyjątkowo urokliwe, a dodatkowo cechuje się dobroczynnym klimatem. Muszyna od wielu lat cieszy się opinią wspaniałego uzdrowiska.

 

Górskie atrakcje w okolicy

Jednym z najbardziej znanych szczytów Beskidu Sądeckiego jest Jaworzyna Krynicka wznosząca się na wysokość 1114 m n.p.m. Jest to szczyt wyjątkowo dobrze zagospodarowany pod względem turystycznym. Na szczyt można dostać się nie tylko pieszo, ale także koleją gondolową, która wyjeżdża z doliny Czarnego Potoku. Jaworzyna to fantastyczny punkt widokowy.

Ponadto w okresie zimowym jest cenionym, i jednym z największych w Polsce, ośrodkiem narciarskim. Łącznie do dyspozycji narciarzy oddaje 14 km tras zjazdowych (8 różnych tras narciarskich). Na północnym stoku mieści się między innymi Muzeum Turystyki Górskiej PTTK.

Wartym uwagi i odwiedzenia szczytem jest też najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, Radziejowa. Wznosi się na wysokość 1266 m n.p.m. i należy do Korony Gór Polski. Na jej szczycie wybudowana została drewniana wieża widokowa, z której oglądać można wspaniałe widoki. Na północnym zboczu wytyczony został rezerwat przyrody Baniska. Mieści się tam jaskinia Bania w Radziejowej. Interesującym miejscem jest także nieduża wychodnia skalna, tzw. Ołtarz. Interesującą propozycją jest również wycieczka ścieżką przyrodniczą o nazwie „Rogasiowy Szlak”, która wiedzie po dolinie Roztoki Małej.

 

Górskie atrakcje w Muszynie

W samej Muszynie także znajduje się kilka niższych szczytów wartych uwagi – idealnych na wycieczkę z dziećmi. Najbardziej popularnym z nich jest Góra Zamkowa, zwana także Zamczyskiem lub Basztą. Wznosi się na wysokość 527 m n.p.m., a jej nazwa nie jest przypadkowa. Na jej szczycie położone są ruiny dawnego zamku starostów Państwa Muszyńskiego. Spacerując po mieście, warto też udać się na Suchą Górę (561 m n.p.m.), Mikową (641 m n.p.m.) czy na Malnik (727 m n.p.m.).

W Muszynie koniecznie trzeba zatrzymać się na nieco dłużej, aby móc zwiedzić choć część z bardzo wielu atrakcji i ciekawych miejsc. Doskonałym rozwiązaniem będzie nocleg w hotelu Klimek**** SPA. Położony jest on w bardzo spokojnej, urokliwej okolicy, z dala od wielkomiejskiego hałasu. Obiekt jest miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi w każdym wieku. Znaleźć można w nim liczne udogodnienia, od dziecięcego menu w restauracji, zabezpieczeń na kontakty, po profesjonalną opiekę i programy animacyjne dla najmłodszych czy naukę pływania. Dzieciom nie zagrozi nuda, a rodzice będą mogli nieco odpocząć!

Dłuższy pobyt w Muszynie bez wątpienia pozytywnie wpłynie na zdrowie, bo jak zostało już wspomniane, jest to miejscowość o charakterze uzdrowiskowym. Leczy się tutaj głównie choroby układu trawiennego i oddechowego, ale wspaniały klimat wpływa na ogólną poprawę samopoczucia.

Hotel Klimek **** SPA
33 – 370 Muszyna, Złockie 107
tel. 18 477 82 22
www.hotelklimek.pl/hotelklimekspa/aquapark

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu