Informacja prasowa, 03.08.2020

Europejski lider czarterów jachtowych online Click&Boat przejmuje hiszpańskiego gracza Nautal

Click&Boat, lider internetowego czarteru łodzi w Polsce i Europie, kontynuuje ekspansję. Przejęcie Nautal, największego konkurenta na rynku europejskim, zapewni Click&Boat umocnienie pozycji międzynarodowego lidera oraz umożliwi zwiększenie oferowanej floty z 35 000 do 45 000 łodzi, również na terenie Polski. Na samych Mazurach oferta zostanie rozszerzona o kolejne 80 jednostek, gotowych do czarteru jeszcze w tym sezonie.

Po przejęciu Grupa Click&Boat celuje w 100 mln euro zysku w 2021 r., w porównaniu do 50 mln euro osiągniętych w 2019 r. Platforma skupia ponad 5 milionów miłośników żeglarstwa na całym świecie, którzy dokonują 200 tys. rezerwacji rocznie. Pomimo okoliczności oraz obecnej sytuacji na rynku turystycznym, Click&Boat nieustannie realizuje nowe inwestycje oraz konsoliduje rynek czarteru jachtów, od ponad 5 lat corocznie osiągając 100 proc. wzrost przychodów. Przejęcie hiszpańskiego konkurenta Nautal następuje zaledwie 4 miesiące po przejęciu niemieckiej firmy Scansail.

- Od początku istnienia obu firm podobieństwa i synergie między Click&Boat a Nautal były liczne i bardzo silne. To przejęcie stanowi dla nas kluczowy punkt, który nie tylko pokazuje wielki rozwój i atrakcyjność platformy, ale również pozwala nam nadal kształtować żeglarstwo jutra, kontynuując oferowanie idealnie dopasowanych rozwiązań z zakresu czarteru łodzi, niezależnie od doświadczenia użytkowników - mówi Edouard Gorioux, współzałożyciel Click&Boat.

Cała flota znajdująca się w ofercie Click&Boat rośnie w siłę. Od 2018 roku do czerwca 2020 liczba nowych jachtów, zarejestrowanych na platformie wzrosła o ponad 160 proc.

Czarter jachtu się opłaca

Jachty i łodzie motorowe to nie tylko pasja i przygoda dla zamożnych, lecz także sposób na atrakcyjny i dochodowy biznes dla każdego. Liczba łodzi dostępnych do wyczarterowania w serwisie Click&Boat co roku wzrasta i to w dwucyfrowym tempie. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w jacht, a następnie oddanie jednostki w czarter, co umożliwia osiąganie stałych zysków. Tylko w ciągu pierwszych 7 miesięcy 2020 roku Click&Boat zanotowało w Polsce 36 proc. wzrost liczby właścicieli łodzi zarejestrowanych na platformie w stosunku do roku 2019. Wartość rynku produkcji jachtów w Polsce szacowana jest na 1,5 mld zł, z czego jedna trzecia znajduje odbiorców w kraju.

Popularność żeglarstwa wśród Polaków rośnie

Żeglarstwo cieszy się coraz większą popularnością w kraju. Z badań Polskiego Związku Żeglarskiego wynika, że 70 proc. Polaków miało kiedykolwiek styczność z żeglarstwem, a liczbę żeglarzy szacuje się na 4,3 mln osób. Największym zainteresowaniem cieszy się u nas czarter motorówek i żaglówek, na które Polacy najczęściej decydują się również za granicą. Dodatkowo coraz chętniej spędzają zagraniczny urlop na katamaranach, czy pontonach RIB. Wakacje na łodzi są świetną alternatywą dla tych, którzy w obecnych warunkach poszukują odpoczynku z dala od tłumów i kurortów. Jak pokazują dane Click&Boat z czerwca 2020, aż 64 proc. Polaków decydujących się na ten rodzaj wakacji wybrało czarter w kraju. Zauważalne jest również zainteresowanie zagranicznymi destynacjami. Najczęściej wybieranym kierunkiem przez Polaków jest Chorwacja, a następnie Grecja i Włochy.

Klikaj i płyń

Click&Boat stanowi wodny odpowiednik Airbnb, a tym samym wiodącą platformę do czarteru jachtów online. Opiera się na innowacyjnej formie sharing economy, dzięki czemu pozwala osobom indywidualnym w łatwy i bezpieczny sposób wynająć jacht żaglowy, katamaran, houseboat, łódź motorową, czy łódź RIB bezpośrednio od właściciela. Dzięki temu wynajmujący mogą znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę, a właściciele są w stanie zamortyzować koszty posiadania i magazynowania łodzi.

Każdy projekt żeglarski nadzoruje doradca Click&Boat. Co więcej, wynajmujący również mogą samodzielnie skontaktować się z właścicielami i zadać im dowolne pytania. Z kolei właściciele mają możliwość sprawdzenia żeglarskich CV wynajmujących, co pomaga im w wyborze odpowiedniego najemcy. Osoby posiadające uprawnienia żeglarskie mogą skorzystać z czarteru „bareboat”, czyli samej łodzi, bez kapitana. Istnieje także opcja skorzystania z usług profesjonalnego sternika, którego doświadczenie zagwarantuje bezpieczny przebieg wodnej wyprawy. Wystarczy zaledwie parę kliknięć, by zaplanować wodne wakacje. W najbliższym czasie za pomocą wyszukiwarki czarterów będzie można sprawdzić oferty wynajmu już nie z ponad 35 000, a 45 000 jachtów dostępnych w ponad 60 krajach na całym świecie.

Więcej informacji na stronie Click&Boat

Kontakt dla prasy:

Ewa Grzywacz

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 739 097 514

Joanna Gołębiewska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 692 222 986

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu