24 lutego, podczas konferencji Ministra Zdrowia poznaliśmy nowe wytyczne na najbliższe dwa tygodnie. W całej Polsce utrzymane zostaną dotychczasowe obostrzenia, za wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego, w którym to niedawno otwarte hotele, muzea i galerie handlowe zostaną zamknięte od najbliższej soboty.

Dodatkowo, osoby przekraczające granicę z Czechami lub Słowacją skierowane zostaną na kwarantannę jeśli nie przedstawią aktualnego, negatywnego wyniku na obecność koronawirusa. W całej Polsce także wprowadzono także nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką – przyłbice, kominiarki czy szaliki mogą być dodatkiem, ale nie mogą zastąpić maseczki.

Z podróżowania na najbliższe dwa tygodnie zostały wyłączone Warmia i Mazury, jednak hotele w innych częściach kraju przyjmować mogą Gości z zachowaniem dotychczasowych procedur reżimu sanitarnego. Portal Travelist zapytał niemal 1500 użytkowników o wrażenia z pierwszych, po-lockdown’owych wyjazdów i aż 98% z nich twierdzi, że otwarcie hoteli w obecnej sytuacji było dobrym pomysłem. 76% pytanych potwierdziło, że czuło się bezpiecznie podczas pobytu, a 75% że obsługa hotelu dbała o przestrzeganie zasad sanitarnych. Ponad połowa respondentów pozytywnie oceniła otwarcie dodatkowych atrakcji hotelowych, takich jak np. basen, uznając je za bezpieczne.

Niemal wszyscy podróżujący (90%) twierdzą, że mogłoby ponownie wyjechać do hotelu przy obecnych zasadach reżimu sanitarnego, natomiast tylko 1% mniej (89%) uważa, że należałoby otworzyć hotelowe restauracje.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu