Nysa

Nocelgi Nysa

Nysa to miasto położone w województwie opolskim, na Przedgórzu Sudeckim. Jest to piękne zabytkowe miasto znajdujące się na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych. Usytuowane jest w głębokiej kotlinie u zbiegu dwóch rzek – Nysy Kłodzkiej oraz Białej Głuchołaskiej. Miasto to już w XVI wieku uznawane było za perłę architektury śląskiej.

Nysa pomimo wielu zniszczeń wojennych oraz wyburzenia tuż po wojnie, posiada wiele zabytkowych obiektów. Na listę zabytków według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa wpisane są: stare miasto, dzwonnica z 1474 roku, kościół fil. pw. Zwiastowania NMO, zespół klasztorny bożogrobców oraz wiele innych zabytków.

Oprócz pięknej zabytkowej architektury, atutem Nysy jako ośrodka turystycznego jest piękne Jezioro Nyskie. Wydzielono tutaj plażę miejską oraz kąpielisko, a latem kursuje tutaj statek wycieczkowy. Nysę oraz jej zabytki można poznać dzięki ciuchci turystycznej, która ułatwia poznanie miasta szczególnie rodzinom z dziećmi. Atrakcją są także trasy rowerowe, prowadzące przez najciekawsze miejsca.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu