Noclegi Suwałki

Suwałki to turystyczna miejscowość leżąca w województwie podlaskim. Znajduje się niedaleko wschodniej granicy Polski, na północ od Augustowa, nad rzeką Hańcza, wśród lasów i jezior. Blisko stąd na słynne Jezioro Wigry.

W mieście tym znajduje się Zalew Arkadia. Nad nim rozciąga się także duża plaża miejska. Miasto to ma doskonałe warunki do uprawiania turystyki, ponieważ niedaleko stąd znajduje się Wigierski Park Narodowy oraz Suwalski Park Krajobrazowy. Można tutaj uprawiać turystykę wodną, pieszą i rowerową. Do wypoczynku turystów zachęcają liczne gospodarstwa agroturystyczne.

W Suwałkach znajduje się Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny, które posiada ciekawą kolekcję pamiątek po suwalskich pułkach oraz wystawę pod gołym niebem dotyczącą sprzętu wojskowego. Warto także zajrzeć tutaj na Aleję Gwiazd Bluesa, deptak orasz plac Marii Konopnickiej. Znajduje się tutaj także Aquapark.

Do zabytków miasta można zaliczyć konkatedrę św. Aleksandra, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, cerkiew prawosławną Wszystkich Świętych, ratusz oraz zabytkowe kamienice.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu