obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Noclegi Augustów

Augustów jest ciekawym miastem leżącym na północno-wschodnim krańcu Polski, w województwie podlaskim. Jest to jeden z atrakcyjniejszych ośrodków turystycznych w tym regionie. Miasto w okresie letnim tętni życiem i oferuje wspaniały wypoczynek nie tylko wodniakom, ale i plażowiczom i miłośnikom kąpieli.

Czy warto tutaj przyjechać? Zdecydowanie tak! Dlatego noclegi Augustów są tak zróżnicowane i można znaleźć zarówno tanie noclegi jak i komfortowe hotele. Cennym zabytkiem miasta jest Bazylika Mniejsza. Ale Augustów oraz jego okolice to przede wszystkim świetne miejsce na rodzinny wypoczynek, szczególnie aktywny. Z Augustowa wychodzi sześć znakowanych przez PTTK szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Wokół pełno jest pięknych jezior, z których najważniejsze jest Jezioro Necko z plażą miejską, lasów z Puszczą Augustowską, a także wiele innych ciekawych przyrodniczych miejsc. Ponadto bardzo dobrze rozwinięta jest tutaj infrastruktura turystyczna – pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, przystań jachtowa, kąpielisko, bulwar, rejsy statkami, bary, a także restauracje.

Gdy już zdecydowaliśmy się przyjechać do regionu i skorzystać z oferty wypoczynkowej jednego z obiektów jakie oferują noclegi Augustów, warto pomyśleć o atrakcjach turystycznych. Unikatową atrakcją Augustowa jest Kanał Augustowski. Ma on długość nieco ponad 100 kilometrów i łączy wody rzek Wisły oraz Niemna. Jest to wspaniały, zabytkowy szlak wodny, na którym powstało kilkadziesiąt śluz otwieranych ręcznie, jak za dawnych czasów.

Jest to ponadto miasto sportów wodnych, spotkać tutaj można kajakarzy, żeglarzy, wioślarzy i narciarzy wodnych. Istnieje tutaj także wyciąg dla narciarzy wodnych – pierwszy taki profesjonalny wyciąg w Polsce. Dla turystów żądnych adrenaliny, świetną sprawą będą z pewnością loty na paralotni ciągniętej przez motorówkę.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu