Izba Pamięci Generała Kuklińskiego

Miasto
Kontakt ul. Kanonia 20/22
00-278 Warszawa

kom.: 661 125 196
e-mail: izba@generalkuklinski.com

Opis

Izba Pamięci Generała Kuklińskiego jest czynna od środy do piątku w godzinach 15 -18, w soboty i niedziele od 12 do 17.

Unikatowa ekspozycja Izby Pamięci Generała Kuklińskiego upowszechnia konspiracyjną działalność „pierwszego polskiego oficera w NATO” poprzez dokumenty z czasów zimnej wojny, w tym Plan Operacji Zaczepnej Frontu Nadmorskiego, archiwalne zdjęcia oraz pamiątki po nim, które zgromadził śp. prof. Józef Szaniawski, założyciel IPGK. Ze względu na coraz większą popularność oraz rosnącą rangę wśród zwiedzających, w 2018 roku doszło do rozbudowania i uatrakcyjnienia Muzeum mieszczącego się w sercu warszawskiej Starówki, na tyłach bazyliki św. Jana.

Dzięki wprowadzeniu licznych multimediów, w formie animacji możliwe stało się z przedstawienie agresywnych sowieckich planów III wojny światowej wraz z ich nuklearnymi konsekwencjami, jak również ukazanie dotąd nieopublikowanych materiałów dot. gen. Ryszarda Kuklińskiego. Osobną uwagę poświęcono historycznej roli Ojca Świętego Jana Pawła II oraz prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana w upadku komunizmu. Stworzono oś czasu przybliżającą postać prof. Józefa Szaniawskiego, ostatniego więźnia politycznego PRL.   

Wykorzystano również technologię wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR. W dedykowanym pomieszczeniu, zwiedzający mają możliwość wcielenia się w postać „Jacka Stronga”. Jest to najbardziej innowacyjne rozwiązanie zastosowane dotychczas jedynie w kilku miejscach w Polsce.

Wstęp wolny.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Warszawa, Mazowieckie
Kanonia 20/22, 00-278 Warszawa
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu