Noclegi Ustroń

Popularną górską miejscowością w województwie śląskim jest malowniczo położony w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą, Ustroń. Noclegi w atrakcyjnych lokalizacjach, niewątpliwe walory krajobrazowe oraz świetna infrastruktura turystyczno-rekreacyjna sprawiają, że miasto to jest popularne zarówno do wypadów letnich, jak i zimowych. To jedno z tych miejsc, w którym nie wystarczy odwiedzić rynku, aby poznać miejsce. Tutaj atrakcje kryją się w wielu miejscach, nawet na szczytach.

W centrum Ustronia znajduje się kościół św. Klemensa zbudowany w 1787 roku z kamienia i cegły. Przy rynku znajdują się ciekawe chałupy drewniane, które pozostają w rękach prywatnych, ale są udostępnione do zwiedzania, gdyż powstało tu prywatne muzeum etnograficzne Stara Zagroda.

Górująca nad ośrodkiem Czantoria jest jedną z głównych atrakcji Ustronia. Znajduje się tutaj letni tor saneczkowy oraz nowoczesna, całoroczna kolej linowa na Czantorię z 4-osobową kanapą. Równica to także jedno z ciekawszych miejsc dla turystów. To jeden z nielicznych szczytów, na który można dotrzeć samochodem. Znajduje się tutaj park linowy, tor saneczkowy, strzelnica dla dzieci, park rozrywki, schronisko w Ustroniu, karczmy oraz piękne panoramy.

U podnóża Równicy, w Ustroniu, niedaleko atrakcyjnego Parku Zdrojowego z Pijalnią Wód i tężnią, powstał atrakcyjny dla rodzin z dziećmi Leśny Park Niespodzianek z dzikimi zwierzętami.

Noclegi Ustroń to szeroki wachlarz możliwości – poprzez pokoje gościnne, pensjonaty i schroniska, aż po uzdrowiska i luksusowe hotele.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu