Noclegi Gliwice

Gliwice położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku to ciekawe historycznie miasto z uroczą starówką znajdujące się na Wyżynie Śląskiej. Miasto to zostało przyłączone do Polski w 1945 roku. Pierwsze wzmianki jakie pojawiają się na temat tego miasta pochodzą z 1276 roku.

Architekturę tego miasta tworzy wiele wspaniałych budynków, które ściśle związane są zarówno z historią jak i pewnymi wydarzeniami związanymi z rozwojem tego miasta. Jednym z takich budynków jest Dom Tekstylny Weichmanna, który kiedyś był domem handlowym. Willa Caro to kolejny ważny budynek na terenie Gliwic. Jest to już zabytkowa rezydencja, którą kiedyś zamieszkiwał przemysłowiec Oscar Caro. Będąc w Gliwiach warto także przyjrzeć się Zamkowi Piastowskiemu, którego ściany wraz z murami obronnymi zostały wzniesione w połowie XIV wieku. Można tu znaleźć wiele interesujących, zabytkowych obiektów takich jak: ruiny teatru, dom pogrzebowy na cmentarzu żydowskim, hotel Diament, budynek poczty głównej, a także Czerwona i Szara Chata, które obecnie są siedzibami wydziału należącego do Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Oprócz budowli Gliwice posiadają także inne elementy, które są ściśle kojarzone z tym miastem. Można do nich zaliczyć fontannę Neptuna , fontannę z trzema faunami oraz Gliwicką Radiostację. Gliwice to miasto, które ze względu na swój niepowtarzalny, bardzo swoisty charakter przypadnie do gustu zarówno młodszym jak i nieco starszym ludziom.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu