obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Budynki Koszar w Malborku

Miasto
Kontakt Malbork
82-200 Malbork

Opis

W następstwie wygranej przez Prusy wojny z Francją w IV ćwierci XIX wieku kasa Rzeszy Niemieckiej została zasilona olbrzymią kontrybucją.

Władze Rzeszy przeznaczają ją na rozliczne inwestycje związane między innymi z obronnością. Także Malbork otrzymał swoją część z tych pieniędzy. Kwota ta przeznaczona zostaje na wzniesienie tzw. "Czerwonych Koszar". Kompleks neogotyckich budynków 152 Regimentu Piechoty wzniesiony na południe od zespołu staromiejskiego przetrwał burzę wojenną II wojny światowej i do dzisiaj pełni swoje pierwotne funkcje. Ich ciekawa architektura stanowi o atrakcyjności tego zespołu architektonicznego. Przepiękne dachówki typu niemieckiego w słoneczne dni pięknie mienią się w słońcu.

 

 

Źródło: Centrum Informacji Turystycznej http://visitmalbork.pl/ .

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Malbork, Pomorskie
Malbork, 82-200 Malbork

Noclegi Malbork

Malbork to miasto położone w północnej Polsce, na Żuławach Wiślanych nad rzeką Nogat.

Najważniejszym zabytkiem tego miasta jest Zamek Krzyżacki, którego budowę rozpoczęto w 1274 roku. W 1997 roku zamek wpisano no listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Inne zabytki, które warto zwiedzić to: Stare Miasto z gotyckim kościołem św. Jana Chrzciciela, Ratusz Staromiejski z XIV wieku oraz zespół murów obronnych z dwiema średniowiecznymi bramami miejskimi oraz Szkołą Łacińską.

Turyści odwiedzający to miasto chętnie biorą udział w imprezach kulturalno-sportowych, np.: w „Oblężeniu Malborka”, kiedy to oprócz niezwykłego eventu, w mieście ważne są noclegi. Malbork leżący na drodze wodnej oferuje także rejsy spacerowe statkiem oraz tramwajem wodnym. W sezonie letnim można kąpać się w coraz to czystszych wodach Nogatu oraz podziwiać panoramę miasta z kajaku lub gondoli. W mieście tym znajduje się również duży park ruchomych dinozaurów Dinopark. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku dysponuje campingiem, dwoma stadionami, zespołem boisk, kortami tenisowymi, ścianką wspinaczkową, a także kąpieliskiem nad Nogatem.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu