Noclegi Krynica Morska

Krynica Morska położona jest w powiecie nowodworskim, na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Jest to miejscowość turystyczna z portem morskim, czterema przystaniami morskimi oraz letnim kąpieliskiem. Obszar lądowy miasta pokryty jest w całości Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana.

Krynica Morska to jedno z najmniejszych, pod względem liczby ludności, miasto w Polsce. Czyste, obfitujące w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe, bogactwo w ryby, wody Zalewu Wiślanego oraz piękne i gęste lasy obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt sprawia, że co roku Krynicę Morską odwiedza kilkanaście tysięcy spragnionych słońca, morskich kąpieli i innych atrakcji wczasowiczów.

Specyfika tej miejscowości polega na tym, że każdy turysta znajdzie tutaj ulubioną formę wypoczynku. Mamy tutaj bowiem plaże z pełnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią sprzętu wodnego, przebieralniami i barami nad wodą oraz miejsca dzikie i bezludne.

Będąc w tej miejscowości należy również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów w Krynicy Morskiej, a także latarnię morską – jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu