obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Lubuskie Centrum Ortopedii im. Dr. Lecha Wierusza Sp. z o.o. - dawny szpital Św. Józefa oraz Zamek

Miasto

Opis

Zamek wzniesiony XVI w. sprzężony był z miejskimi obwarowaniami.

W XV w. przejściowo władali tu joannici, potem przez wiele wieków był siedzibą komendantów i starostów. W wyniku licznych przebudów m.in. w XVII, XIX i XX w. zamek utracił swój pierwotny charakter. Dwa zrujnowane skrzydła budowli zachowały się. w obecnym kompleksie Lubuskiego Centrum Ortopedii im. Dr. Lecha Wierusza (dawnym szpitalu Św. Józefa prowadzonym przez zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza).

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Świebodzin, Lubuskie
Zamkowa 1, 66-200

Noclegi Lubuskie

Co łączy Rio de Janeiro z województwem lubuskim? Otóż ważna postać – statuetka Jezusa. Oba te regiony mogą poszczycić się pomnikami Odkupiciela rozmiarów niespotykanych nigdzie indziej na świecie.

Żeby zobaczyć ten monument nie trzeba więc jechać do Rio, mamy go bowiem, rzecz by można, na wyciągnięcie ręki. Poza słynnym pomnikiem, ma też do zaoferowania wiele innych atrakcji turystycznych: liczne zabytki, Park Dinozaurów, rezerwat przyrody „Nietoperek”, a dla spragnionych ogromnych emocji – Przystanek Woodstock w Kostrzynie Nad Odrą – najsłynniejszy festiwal w Polsce.

Jakikolwiek nie byłby powód przyjazdu w te rejony warto zadbać o dobry nocleg - taki, który pomoże wypocząć przed zwiedzaniem, rodzinnym wypadem lub szaleństwem na koncertach.

VisitON wyciąga pomocną dłoń i pomaga znaleźć komfortowe noclegi Lubuskie blisko kluczowych miejsc. Dla nastawionych na relaks mamy w swojej ofercie hotele SPA w Gorzowie Wielkopolskim lub w Zielonej Górze czy rodzinne apartamenty w pobliżu parków rozrywki.

Również biznesmeni mogą znaleźć tu sale czy hotele na organizację wyjazdu firmowego czy konferencji w Lubuskim. To destynacja czasem trochę niedoceniane, nieco na uboczu, choć oferta turystyczna z pewnością zachwyci niejednego - Lubuskie posiada bowiem ogromne możliwości! Przekonajcie się sami!

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu