Zielona Góra

Noclegi Zielona Góra

Zielona Góra to piękne miasto położone na wzgórzach województwa lubuskiego. Miasto to znajduje się na zboczu doliny rzeki Odry, która przecina tu pasmo wzgórz znane jako Wał Zielonogórski.

Miasto to posiada szereg zabytków wartych obejrzenia. Dzięki temu, że II wojna nie dokonała wielu zniszczeń, można tutaj obejrzeć wiele elementów przedwojennych, przez co miasto jest po części starodawne, wraz z Starym Miastem i willami wzdłuż Alei Niepodległości, a po części nowoczesne, gdzie centrum handlowe i nowoczesne budowle to standard.

Zabytkiem wartym obejrzenia jest konkatedra pw. św. Jadwigi, kościół pw. Najświętszej Marii Panny, ratusz ze starym rynkiem czy też gmach teatru. Ciekawym miejscem w Zielonej Górze jest również Park Winny i Palmiarnia. Znajduje się tam szereg restauracji oraz kawiarenek, które w wolnym czasie przyciągają mieszkańców i przejezdnych turystów.

W mieście tym działa także filharmonia, teatr, kluby muzyczne, muzea oraz kina. Odbywają się tutaj także różnego rodzaju imprezy, festiwale oraz wystawy. Znajduje się tutaj również kupiecki deptak, który pełni funkcję centrum handlowego, gastronomicznego oraz kulturowego.

Ogród botaniczny jest dużą atrakcją dla turystów i mieszkańców tego miasta. Został on odbudowany w 2007 roku. Znajduje się w nim m.in. oczko wodne, a także alpinarium z roślinami górskimi. Znajduje się tutaj roślinność różnych sfer klimatycznych.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu