obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Spichrze: Gotycki i Renesansowy

Miasto
Kontakt Piekary
87-100 Toruń

Opis

Toruń, już od średniowiecza stanowił ważny ośrodek handlu zbożem, co sprawiało, że powstawały, na terenie miasta liczne budynki do jego składowania.

Były to spichlerze.Jednym z najcenniejszych tego typu obiektów w Polsce jest gotycki spichlerz przy ul. Piekary zbudowany w drugiej połowie XIV w. To co go odróżnia od innych toruńskich spichlerzy, to schodkowy szczyt, typowy dla architektury tego okresu.Po przeciwnej stronie ulicy znajduje się spichlerz barokowy. Budynek pochodzi z pierwszej połowy XVII wieku, a wyróżniają go charakterystyczne opaski okienne w kształcie worków.

 

Źrodło: Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu http://www.visittorun.com/

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Toruń, Kujawsko-Pomorskie
Piekary, 87-100 Toruń

Noclegi Toruń

Toruń jest przepięknym miastem z tradycjami, malowniczo położony nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim. Rozwój tego miasta i jego okolic związany był z Krzyżakami, którzy wznosili tutaj swe warownie i ogrody. Od wieków przeplatały się tutaj wpływy polskie i niemieckie, religie – katolicka i protestancka, co wpłynęło na historię, kulturę oraz wspaniałe zabytki miasta.

Miasto to słynie ze swych pierników, ale każdemu znany jest także fakt, iż narodził się tutaj sławny astronom Mikołaj Kopernik, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Do miasta tego jak magnes przyciąga magiczna Starówka, wchodząca w skład zespołu staromiejskiego, który w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. Na uwagę odwiedzających zasługują tutaj także gotyckie kościoły takie jak katedra św. Janów czy kościół św. Jakuba, pozostałości murów miejskich ze słynną Krzywą Wieżą czy zamek w Toruniu. Jednakże niemal każda kamienica na starówce jest piękna i bogata w historię.

Toruń to niekwestionowany lider pod względem turystyki w regionie. Co roku miasto odwiedza ponad 2 miliony turystów, którzy zatrzymują się w hotelach oraz pensjonatach w Toruniu. W mieście tym znajduje się największa liczba obiektów noclegowych spośród wszystkich miast w województwie. Swoją działalność prowadzi tutaj 40 obiektów, w tym aż 23 hotele. Znajduje się tutaj również największa liczba hoteli 4-gwiazdkowych (5 obiektów), jak i 3-gwiazdkowych (9 razem z Ciechocinkiem).

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu