Noclegi Ciechocinek

Ciechocinek to miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Miasto to leży na Kujawach. Jest to jedno z największych i jednocześnie bardzo znanych uzdrowisk naszego kraju. Znajduje się na tzw. Białych Kujawach, pośrodku Niziny Ciechocińskiej, będącej częścią Kotliny Toruńsko-Bydgoskiej, na lewym brzegu Wisły. Od XIX wieku miasto to posiada charakter uzdrowiskowy, a pod koniec tego stulecia Ciechocinek był największym zdrojem w Królestwie Polskim, jednym z najmodniejszych na ziemiach polskich.

Miasto to charakteryzuje bardzo korzystny dla funkcji leczniczo-wypoczynkowej klimat. Jego istotne elementy to wysoka średnia temperatura roczna, stosunkowa duża liczba słonecznych dni, niewielkie opady, niezbyt silne wiatry, a także mała wilgotność powietrza.

Naturalnym bogactwem Ciechocinka są obfite złoża solanek ciepliczych, które dzięki obecności chlorku sodu, związków wapnia, magnezu, żelaza, wolnego siarkowodoru, jodu, bromu i innych mikroelementów posiadają wybitne właściwości lecznicze.

Uzdrowiska w Ciechocinku są ukierunkowane na następujące choroby: układu krążenia, układu oddechowego, ortopedyczno-urazowe, reumatyczne, układu nerwowego oraz kobiece.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu