Noclegi Grudziądz

Niezwykłym miastem w województwie kujawsko-pomorskim jest malowniczo ulokowane nad prawym brzegiem Wisły jest Grudziądz, stanowiący wschodnią granicę Ziemi Chełmińskiej. Dawniej Grudziądz był ważnym ośrodkiem handlu zbożem, czego efekty widoczne są do dzisiaj w postaci zespołu spichrzów rozciągających się wzdłuż ulubionych przez mieszkańców i turystów Błoni Nadwiślańskich – ta charakterystyczna panorama miasta tworzona dodatkowo przez Bramę Wodną i wieże kościoła farnego oraz Kolegium Jezuickiego to jedna z piękniejszych wizytówek polskich miast.

Jednak zabytki to nie wszystko, co może zaoferować Grudziądz. Świetnym miejscem rekreacji jest Wielkie Jezioro Rudnickie z pięknymi plażami, wokół którego działają wypożyczalnie sprzętu, przystanie wioślarskie, ośrodki żeglarskie no i oczywiście miejsca noclegowe i gastronomiczne. A wszystko to otoczone wspaniałymi lasami.

Dodatkowo przez Grudziądz przebiega również 14 pieszych szlaków turystycznych, 2 szlaki wodne oraz 2 międzynarodowe drogi rowerowe. Nie sposób więc nudzić się tutaj, tym bardziej, że w niedużej odległości znajdują się takie wspaniałości jak Toruń czy Chełmno.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu