Tegoroczne wakacje będą znacznie różnić się od tych z lat poprzednich. Kłopoty biur podróży, ograniczenia na granicach sprawiają, że coraz więcej osób zastanawia się nad wyjazdem w rejony nieco bliższe miejscu zamieszkania. Spenetrowanie ojczyzny może być jednakowo atrakcyjną opcją i dać wiele niezapomnianych wrażeń.

Dodatkowych atrakcji zapewni na przykład wyjazd pod namiot lub wynajęcie samochodu campingowego. Tego typu urlop należy jednak dobrze zaplanować, tak by nie zaskoczyła nas żadna ewentualności. Nic bowiem nie psuje urlopu tak jak brak bieżącej wody czy problem z elektrycznością na polu namiotowym. Dlatego jeszcze przed wyjazdem na wakacje dobrze jest dokładnie zaplanować co zabieramy i wyposażyć się w niezbędnik turystyczny.

 

Akcesoria turystyczne do samochodu

Wybierając się na camping najczęściej stawiamy na samochód, którym przewieźć możemy wszystkie niezbędne sprzęty takiej jak namiot, linki, cieplejsze ubrania czy naczynia. 
Biwakowanie pozwala na kontakt z naturą i powrót do korzeni. Bez wszechobecnej elektroniki można naprawdę odprężyć się i wypocząć. Jednak nawet najlepszy wyjazd może się szybko skończyć, jeśli nie będziemy mieli miejsca, gdzie przygotujemy posiłek. Dlatego pakując nasze akcesoria turystyczne do samochodu nie można zapomnieć o kuchence turystycznej. Dzięki przenośnej gazowej kuchence przyrządzimy zarówno ciepły posiłek jak i napój, co jest bezcenne, gdy dużo czasu spędzamy na zewnątrz. Akcesoria turystyczne pod namiot to jednak nie tylko kuchenka. Warto również pomyśleć o innych fizjologicznych potrzebach i zapakować przenośną toaletę. To sprzęt, który pozwoli zapomnieć o nocnych wypadach do lasu „za potrzebą”. Tego typu akcesoria turystyczne camping dadzą nam sporo komfortu i wygody.

 

Gadżety turystyczne – lista must have

Każdy z nas lubi od czasu do czasu wyrwać się z miasta i spędzić trochę czasu na łonie natury. Wyjazd pod namiot dobrze jest przemyśleć i zapatrzyć się w akcesoria biwakowe, które sprawią, że urlop będzie bezpieczny, wygodny i uporządkowany. Naturę najlepiej chłonąć podczas jazdy na rowerze. Dwa kółka pozwalają poczuć nieco wiatru we włosach i dają dużą radość z podróżowania. Niestety, długie dystanse potrafią wykończyć zarówno rowerzystę jak i jego sprzęt. Pęknięta dętka, zerwany łańcuch czy linka od przerzutek mogą na unieruchomić na dłuższy czas. Dlatego w rowerowych sakwach warto mieć ze sobą prawdziwy niezbędnik turystyczny każdego rowerzysty, czyli stojak serwisowy. To produkt, za którego pomocą stabilne ustawisz swój pojazd i zajmiesz się bezpieczną naprawą. Co ważne, po skończonej pracy, wystarczy złożyć go i schować do sakwy! Piesze wycieczki i biwakowanie również mają swój urok. Tego typu wypad musi być jednak poprzedzony solidnym planowaniem. Na naszej trasie pojawią się miejsca, gdzie nie będzie można rozpalić ogniska, co również zmusi nas po sięgnięcie po turystyczne gadżety jak kuchenka polowa. Wybierając się w nieco bardziej niedostępne miejsca dobrze mieć przy sobie również akcesoria turystyczne w góry. Lekkie olinowanie, ciepłe ubrania i buty na zmianę uratowały życie nie jednemu miłośnikowi gór.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu